Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp

Dead by Daylight - poradnik do gry

Dead by Daylight - poradnik do gry

SPIS TREŚCI

Dead by Daylight: Artystka - perki, moc Dead by Daylight poradnik, porady

Na tej stronie poradnika do DBD znajdziecie opis zabójcy jakim jest Artystka. Dowiecie się stąd jakie posiada perki oraz moc. Nie zabrakło również porad jak nią grać.

Ostatnia aktualizacja: 21 września 2022

Ta strona poradnika do DBD zawiera opis zabójcy, jakim jest Artystka. Znajdziecie tutaj między innymi opis posiadanych przez nią perków oraz mocy.

Podstawowe informacje

Artystka to zabójca mogący zadawać obrażenia na dystans. Wymaga to jednak dużego wyczucia i umiejętności przewidywania zachowań ocalałych.

 1. Imię: Carmina Mora
 2. Wzrost: Umiarkowany
 3. Zasięg terroru: 32 metry
 4. Prędkość poruszania: 4,6 m/s
 5. Poziom trudności: Trudny
 6. DLC: Rozdział 22 - Porter Morderstwa
Wyjątkową mocą Artystki są Kruki Udręki - Dead by Daylight: Artystka - perki, moc - Dead by Daylight - poradnik do gry

Moc i perki

Wyjątkową mocą Artystki są Kruki Udręki. Jest to wyjątkowo opresyjna i wszechstronna umiejętność. Wymaga ona jednak pewnej wprawy i trzeba się jej wyuczyć. Dlatego też nie przejmujcie się jeśli nie wyjdzie Wam za pierwszym razem.

Wciskając przycisk odpowiedzialny za jej aktywację, możecie rozstawić do trzech ptaków (istnieją dodatki, które to modyfikują). W tym momencie są one bezczynne i tylko wbiegnięcie w nie ocalałego spowoduje, że się aktywują i otoczą osobę, która w nie weszła.

Możecie jednak aktywować kruki. Dzięki temu polecą one w linii prostej, wskazanej podczas ich rozstawiania. Nie mają one określonego zasięgu i pędzą przez całą mapę. Dzięki temu możecie kontrolować generatory znajdujące się nawet po drugiej stronie mapy - wystarczy regularnie posyłać w nich stronę ptaki.

Jeśli kruki trafią ocalałego znajdującego się na dużej odległości, to otoczą go i podświetlą jego aurę. Będą one widoczne tak długo, jak nie zacznie on ich od siebie odganiać. W momencie gdy traficie swoją mocą ocalałego, który jest już zaatakowany przez ptaki do otrzyma on obrażenia.

W momencie, gdy traficie ocalałego znajdującego się blisko kruków (np. po drugiej stronie palety) to natychmiastowo zadacie mu obrażenia. Dlatego też świetnie sprawdzają się one do przerywania loopów.

Gdy nie traficie ocalałego bezpośrednio to również nic straconego. Jeśli znajduje się on odpowiednio blisko, to i tak otrzymacie powiadomienie o jego obecności.

Jeśli natomiast chodzi o osobiste perki Artystki, to tutaj również nie ma na co narzekać. Posiada ona bowiem bardzo silne perki, które odpowiednio wkomponowane w build, potrafią zasiać duże spustoszenie.

Ikona

Perk

Funkcja

Hak Plagi: Rezonans Bólu (Scourge Hook: Pain Resonance) - Dead by Daylight: Artystka - perki, moc - Dead by Daylight - poradnik do gry

Hak Plagi: Rezonans Bólu (Scourge Hook: Pain Resonance)

Na początku rozgrywki na mapie pojawiają się 4 przeklęte haki. Jeśli powiesicie na jednym z nich ocalałego to najbardziej naprawiony generator wybuchnie i straci 9/12/15% postępów napraw.

Pracujący nad generatorem ocalali krzykną, jednak ich pozycja nie zostanie ujawniona.

Ponure Objęcia (Grim Embrace) - Dead by Daylight: Artystka - perki, moc - Dead by Daylight - poradnik do gry

Ponure Objęcia (Grim Embrace)

Za każdym razem, gdy ocalały zostaje po raz pierwszy zawieszony na hak, otrzymujecie żeton. Po zgromadzeniu czterech perk aktywuje się:

 1. Byt blokuje wszystkie generatory na 30/35/40 sekund.
 2. Aura obsesji jest ujawniana przez 5 sekund.
Klątwa: Pentimento (Hex: Pentimento) - Dead by Daylight: Artystka - perki, moc - Dead by Daylight - poradnik do gry

Klątwa: Pentimento (Hex: Pentimento)

Pozwala na "wskrzeszenie" zniszczonych totemów z powrotem do przeklętych. Za każdy z nich otrzymasz token:

 1. 1 Totem: Zmniejsza szybkość naprawy przez wszystkich ocalałych o 20/25/30%.
 2. 2 Totemy: Zmniejsza szybkość leczenia przez wszystkich ocalałych o 20/25/30%.
 3. 3 Totemy: Zmniejsza szybkość podnoszenia się przez wszystkich ocalałych z powalenia o 20/25/30%.
 4. 4 Totemy: Zmniejsza prędkość otwierania bram wyjściowych przez wszystkich ocalałych o 20/25/30%.
 5. 5 Totemy: Wszystkie Totemy są trwale zablokowane przez Byt.

Jak grać Artystką?

Podstawą grania Artystką jest wywieranie presji na ocalałych. Jeśli nie korzystacie ze skażonej interwencji, to w początkowej fazie gry będziecie mieć z tym pewne trudności, ponieważ liczba generatorów znacznie przekracza możliwości Waszej mocy. Najlepiej wówczas wybrać trzy najbardziej oddalone i do nich wysyłać kruki. Pozostałe cztery natomiast patrolujcie standardowo.

W późniejszych etapach będziecie mieć łatwiej, ponieważ liczba generatorów się zmniejszy i będzie prościej je kontrolować. Utrzymujcie tutaj tą samą taktykę - kruki wysyłaj w stronę najbardziej oddalonych od Was generatorów.

Gdy jesteście w pościgu za ocalałym również musicie korzystać ze swojej mocy - Dead by Daylight: Artystka - perki, moc - Dead by Daylight - poradnik do gry

Gdy jesteście w pościgu za ocalałym również musicie korzystać ze swojej mocy. W momencie gdy wejdziecie w trudny dla Was loop, możecie rozstawić kruki przy palecie lub oknach i wypuścić je w momencie, gdy będzie znajdował się na wprost od nich. Sposoby na to są dwa:

 1. Ustawić je wzdłuż ściany do której przylega okno lub paleta i uruchomić kruki, gdy wykona akcję przeskoku;
 2. Rozstawić je prostopadle do miejsc przeskoku i odpalić ptaki w momencie gdy ocalały będzie naprzeciwko.

Wówczas albo otrzyma on obrażenia od ptaków albo opuści on loop, by uniknąć trafienia. W przypadku tej drugiej opcji będziecie mieć czas, by dogonić ofiarę zanim dotrze do kolejnego bezpiecznego dla niej punktu.

Przykładowy build

Artystka jest w stanie prowadzić bardzo szczegółowy nadzór nad generatorami. Wynika to z jej mocy. Za jej sprawą możecie wysyłać kruki do generatorów i sprawdzać czy ktoś go w danym momencie naprawia.

Optymalny build, który sprawdzi się wyjątkowo skutecznie na Artystce, wygląda następująco.

Ikona

Perk

Funkcja

Barbecue & - Dead by Daylight: Artystka - perki, moc - Dead by Daylight - poradnik do gry

Barbecue & Chilli

Po zawieszeniu ocalałego na haku, na 4 sekundy ujawnione zostaną aury ocalałych znajdujących się w odległości większej niż 60/50/40 metrów od nas.

Hak Plagi: Rezonans Bólu (Scourge Hook: Pain Resonance) - Dead by Daylight: Artystka - perki, moc - Dead by Daylight - poradnik do gry

Hak Plagi: Rezonans Bólu (Scourge Hook: Pain Resonance)

Na początku rozgrywki na mapie pojawiają się 4 przeklęte haki. Jeśli powiesicie na jednym z nich ocalałego to najbardziej naprawiony generator wybuchnie i straci 9/12/15% postępów napraw.

Pracujący nad generatorem ocalali krzykną, jednak ich pozycja nie zostanie ujawniona.

Czuwak (Dead Mans Switch) - Dead by Daylight: Artystka - perki, moc - Dead by Daylight - poradnik do gry

Czuwak (Dead Man's Switch)

Po zawieszeniu na hak, perk aktywuje się na 20/25/30 sekund. W tym czasie, jeśli ocalały przestanie naprawiać generator, to zostanie on zablokowany przez Byt.

Skażona interwencja (Corrupt Intervention) - Dead by Daylight: Artystka - perki, moc - Dead by Daylight - poradnik do gry

Skażona interwencja (Corrupt Intervention)

Na początku gry, trzy generatory znajdujące się najdalej od zabójcy zostają zablokowane na 80/100/120 sekind.

Perk dezaktywuje się po wprowadzeniu pierwszego ocalałego w stan agonii.

Build ten pozwala w pełni wykorzystać potencjał Artystki. Skażona interwencja blokuje generatory w początkowej fazie rozgrywki, dzięki czemu będziecie w stanie wywierać presję na ocalałych pracujących prze nich.

Istotnym elementem jest tutaj również wzajemne uzupełnianie się dwóch perków - Rezonansu Bólu i Czuwaka. Gdy zawiesicie ocalałego na przeklętym haku, to pracujący przy generatorze ocalały automatycznie go puści, a Czuwak go zablokuje.

Generator zablokowany przez Czuwak. - Dead by Daylight: Artystka - perki, moc - Dead by Daylight - poradnik do gry
Generator zablokowany przez Czuwak.

Jednocześnie poślijcie kruki w stronę pozostałych generatorów, jeśli pracuje nad nim ocalały, a traficie go swoją mocą, to macie duże szanse, że zaczną oni uciekać w obawie przed ponownym trafieniem. W tym momencie Czuwak również zablokuje generator.

Całość buildu zamyka Barbecue & Chilli, który pozwala Wam widzieć oddalonych ocalałych. Możecie to wykorzystać i wysłać w ich stronę kruki.