Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp

Dead by Daylight - poradnik do gry

Dead by Daylight - poradnik do gry

SPIS TREŚCI

Dead by Daylight: Szybka naprawa generatorów - najlepsze buildy Dead by Daylight poradnik, porady

Na tej stronie poradnika do DBD znajdziecie najlepsze buildy na szybką naprawę generatorów. Na liście perków, jakie wykorzystacie pojawi się m.in. Szybka Ścieżka (Fast Track).

Ostatnia aktualizacja: 16 września 2022

Ta strona poradnika do DBD zawiera opis najefektywniejszych buildów, które pomogą ocalałym w szybkiej naprawie generatorów. Dowiecie się stąd w jakie perki musicie się zaopatrzyć.

Buildy te skupiają się na naprawie generatorów w jak najszybszym tempie (tzw. gen rush). Dzięki temu cała gra przebiegnie szybciej, a zabójca będzie miał mniej czasu na pościg za ocalałymi.

Bezpieczna naprawa

W grze jest szereg perków, które przyspieszają postęp naprawy generatorów. Jeśli stawiacie na samotne naprawianie generatorów to optymalnym zestawieniem perków będzie:

  1. Szybka Ścieżka (Fast Track) - jeśli inny ocalały zostanie powieszony na haku to w zależności od poziomu perka otrzymacie 1,2 lub 3 żetony. Dodatkowo gromadzą się one z każdą kolejną ofiarą. W momencie gdy traficie świetny test umiejętności, to każdy z zebranych tokenów przełoży się na 1% postępów naprawy generatora. Jest to umiejętność od Yun-Jin Lee.
  2. Nadgorliwość (Overzealous) - jeśli oczyścicie totem, to otrzymujecie 6/7/8% do prędkości naprawy generatorów. Efekt jest dwukrotnie silniejszy, jeśli totem był przeklęty. Efekt ten utrzymuje się do momentu, w którym odniesiecie obrażenia. Umiejętność ta pochodzi od Haddie Kaur.
  3. Hiperskupienie (Hyperfocus) - świetny test umiejętności przyznaje żeton (maksymalnie można mieć ich 6). Za każdy z nich o 4% zwiększa się szansa na wywołanie testu umiejętności oraz prędkość kursora testu. Jednocześnie trafienie kolejnego świetnego testu umiejętności daje 10/20/30% bonusu do podstawowej premii za zaliczenie testu. Jest to umiejętność od Rebecci Chambers.
  4. Nadzór (Stake Out) - każde 15s spędzone w zasięgu terroru zabójcy daje 1 token (maksymalnie można mieć ich 2/3/4). Sprawiają one, że każdy trafiony dobry test umiejętności uznwany jest za świetny i przyznają premię 1% do prędkości naprawy generatora.

Przy tym konkretnym zestawieniu perków dużą rolę odgrywa synergia Hiperskupienia i Nadzoru. Jeden z tych wymaga bowiem trafiania świetnych testów umiejętności, a drugi natomiast pozwala je uzyskać w bardzo łatwy sposób. Sytuacja może się jednak skomplikować w momencie, gdy macie do czynienia z niewykrywalnymi zabójcami. Jeśli mają oni nałożeni ten status, to ich zasięg terroru nie istnieje, a Nadzór nie jest w stanie się naładować.

Najbardziej nieprzewidywalnym perkiem w tym zestawieniu jest natomiast Szybka Ścieżka - Dead by Daylight: Szybka naprawa generatorów - najlepsze buildy - Dead by Daylight - poradnik do gry

Najbardziej nieprzewidywalnym perkiem w tym zestawieniu jest natomiast Szybka Ścieżka. To, na ile będziecie w stanie go wykorzystać zależy w dużej mierze od tego, jak często Wasi towarzysze będą trafiać na haki.

Jeśli preferujecie grać pod grupową naprawę generatorów to w opisanym powyżej buildzie trzeba dokonać jednej zmiany. Należy usunąć z niego Nadzór i w zamian wybrać Wykaż się (Prove Thyself). Perk ten sprawia, że każda osoba naprawiająca generator znajdująca się w promieniu 4 metrów od Was, otrzyma premię 15% do prędkości wykonywania tej czynności.

Ryzykowne naprawy

Opisany powyżej build jest opcją bezpieczniejszą, która nie wymaga podejmowania zbyt dużego ryzyka. Jeśli jednak jesteście pewni swoich umiejętności to możecie skorzystać z następującego buildu:

  1. Nadgorliwość (Overzealous) - perk opisany powyżej;
  2. Szybka Ścieżka (Fast Track) - perk opisany powyżej;
  3. Wykaż się (Prove Thyself) - każdy ocalały znajdujący się w promieniu 4 metrów od Was, otrzymuje premię 15% do prędkości naprawy generatorów;
  4. Zaradność (Resilience) - kiedy jesteście ranni prędkość wykonywania takich czynności jak naprawianie, leczenie, oczyszczenie totemów czy otwieranie bram jest zwiększona na 3/6/9%.

W tym przypadku musicie najpierw odnieść obrażenia i następnie oczyścić totem, by zyskać premię od Nadgorliwości. W tym stanie musicie naprawiać generatory. Jeśli więc zostaniecie wykryci to musicie zrobić wszystko by nie zostać trafionym. Można również w pewnym stopniu zminimalizować ryzyko. Jeśli weźmiecie apteczkę to możecie uleczyć się do 99% i w tym stanie naprawiać. Gdy tylko na horyzoncie pojawi się zabójca to kończycie proces regeneracji zdrowia. Metoda ta jednak nie zadziała, jeśli nałożony jest na Was efekt krwawienia.