Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp

Battlefield 2042 - poradnik do gry

Battlefield 2042 - poradnik do gry

SPIS TREŚCI

Battlefield 2042: Porady na start Battlefield 2042 poradnik, porady

Ta strona poradnika do Battlefield 2042 zawiera porady na start.

Ostatnia aktualizacja: 26 listopada 2021

Na tej stronie poradnika do Battlefield 2042 znajdziecie porady na start. Dowiecie się tutaj jak zacząć przygodę z grą.

Zapoznaj się z każdym specjalistą

Produkcja zamiast typowych klas postaci oferuje grupę specjalistów, z których każdy posiada swoje unikalne zdolności. Dlatego też zapoznajcie się z każdym operatorem i sprawdźcie kim gra się Wam najlepiej.

Mapy nie są jedną wielką, otwartą przestrzenią - Battlefield 2042: Porady na start - Battlefield 2042 - poradnik do gry

Wykorzystujcie elementy otoczenia

Mapy nie są jedną wielką, otwartą przestrzenią. Znajdują się na nich wzgórza, roślinność, czy też budynki. Dlatego też dobrze jest wykorzystać te rzeczy, by zdobyć przewagę nad przeciwnikiem.

Przykładowo, leżąc w wysokich krzakach będziecie trudniejsi do zauważenia. Dzięki temu po rozpoczęciu ostrzału przeciwnika zyskacie kilka dodatkowych sekund, zanim oponent odpowie Wam ogniem.

Zwracajcie uwagę na pogodę

Istotnym elementem rozgrywki są warunki pogodowe. W pewnym etapie gry, pojawi się komunikat, że nadchodzi jakiś wydarzenie pokroju tornada lub burzy piaskowej. Gdy tylko tak się stanie, widoczność drastycznie spadnie, a minimapa przestanie funkcjonować.

Taką pogodę można wykorzystać na swoją korzyść i wykorzystać ją do skuteczniejszej obrony lub ataku na dany punkt. W tym momencie bowiem, łatwo jest pozostać niezauważonym i przykładowo ofalnkować przeciwników.

Tornado na mapie Kalejdoskop. - Battlefield 2042: Porady na start - Battlefield 2042 - poradnik do gry
Tornado na mapie Kalejdoskop.

Dynamicznie zmieniajcie celowniki na broni

Każda z broni posiada szereg celowników, które oferują różne stopnie przybliżenia. Jeśli walczycie bronią sprawnie działającą na biskim i dalekim dystansie to wtedy dobrze jest na bieżąco zmieniać celowniki, tak by dostosować się do odległości, z jakiej prowadzony jest ostrzał.

Gdy będziesz walczyć na bliższych dystansach, to celownik dający przybliżenie chociażby 2.0 mocno ograniczy Wasze pole widzenia. Dlatego też lepiej jest po prostu go w danej sytuacji zdjąć.

Sprawdźcie rozrzut broni

Każda z broni posiada rozrzut. Oznacza to, że w trakcie strzelania dłuższymi seriami zacznie ona odchylać się od punktu, który pierwotnie wskazaliście. Dlatego też dobrze jest sprawdzić, jak zachowuje się oręż, który wybraliście. Na samym początku rozgrywki, znajdziecie jakąś ścianę i wystrzelcie w nią cały magazynek. Dzięki temu zobaczycie jej schemat rozrzutu.

Dostosujcie czułość myszy

Dostosowanie czułości myszy jest istotnym elementem, który wpływa na komfort rozgrywki. Im jest ona wyższa, tym szybsze i mocniejsze ruchy wykonuje Wasza postać. Dlatego też, należy w ustawieniach dostosować czułość w taki sposób, by grało się Wam w najbardziej komfortowy sposób.