Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Fall Guys - poradnik do gry

Fall Guys - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Fall Guys: Teleturniej - Battle Royale Fall Guys poradnik, porady

Ta strona poradnika do gry Fall Guys zawiera objaśnienie założeń teleturniejów w grze, które zbudowane zostały w oparciu o mechanikę battle royale. Dowiesz się ilu graczy przystępuje do turnieju, jak odbywa się eliminacja uczestników oraz jak dotrzeć do finału i zdobyć koronę.

Wszystkie najważniejsze odmiany mini-gier wchodzących w skład teleturnieju dokładniej opisaliśmy w rozdziale Główne rodzaje gier. Znajdziesz tam konkretne podpowiedzi do poszczególnych mini-gier.

Rejestracja graczy

Każdy teleturniej rozgrywany jest na zasadach typu battle royale - Fall Guys: Teleturniej - Battle Royale - Fall Guys - poradnik do gry

Każdy teleturniej rozgrywany jest na zasadach typu battle royale. Oznacza to, że spośród wszystkich uczestników gry tylko jeden może ostatecznie zostać zwycięzcą i otrzymać nagrodę w postaci korony.

W każdym turnieju możesz wziąć udział maksymalnie 60 graczy i domyślnie gra dobiera uczestników w oparciu o matchmaking. Jeśli grze nie uda się skompletować maksymalnej liczby uczestników, to zawody mogą rozpocząć się z nieco mniejszą liczbą graczy.

Kwalifikacje

Teleturniej zorganizowany jest na zasadzie kolejnych konkurencji / kwalifikacji będących różnorakimi mini-grami - Fall Guys: Teleturniej - Battle Royale - Fall Guys - poradnik do gry

Teleturniej zorganizowany jest na zasadzie kolejnych konkurencji / kwalifikacji będących różnorakimi mini-grami. Celem tych gier jest stopniowe zmniejszanie liczby uczestników poprzez eliminowanie tych, którzy najsłabiej sobie poradzili. W pojedynczej konkurencji może odpaść nawet ponad 20 osób.

Główne warianty eliminowania graczy w kolejnych konkurencjach to:

  1. Do kolejnej rundy kwalifikuje się tylko czołówka, np. 40 graczy spośród 60, którzy wzięli udział w danej grze. Dotyczy to główne mini-gier zbudowanych na zasadzie wyścigów.
  2. Z rywalizacji odpada najsłabsza drużyna. Dotyczy to mini-gier drużynowych. Jeśli w danej konkurencji biorą udział trzy lub cztery drużyny, to eliminowana jest tylko ta, które zajęła ostatnie miejsce.
  3. Eliminowani są gracze, którzy nie dotrwali do końca rundy. Dotyczy to np. gry Roll Out, w której trzeba przetrwać na obracających się pierścieniach. Możliwy jest scenariusz, że wszyscy gracze przetrwają tego typu rundę.

Liczba rund w ramach pojedynczego teleturnieju nie jest stała - zazwyczaj jest to 5 rund, ale cała gra może też trwać 3, 4 lub 6 rund.

Finał

W finałowej rundzie może zwyciężyć tylko jeden gracz - Fall Guys: Teleturniej - Battle Royale - Fall Guys - poradnik do gry

W finałowej rundzie może zwyciężyć tylko jeden gracz. Oznacza to po prostu, że musi on pokonać wszystkich pozostałych graczy (zazwyczaj sześciu-siedmiu), którzy wzięli udział w finałowej konkurencji.

Eliminacja

W większości mini-gier wypadnięcie poza obszar zmagań oznacza respawn - możesz zostać przeniesiony do początkowej strefy lub do ostatniego punktu kontrolnego - Fall Guys: Teleturniej - Battle Royale - Fall Guys - poradnik do gry

W większości mini-gier wypadnięcie poza obszar zmagań oznacza respawn - możesz zostać przeniesiony do początkowej strefy lub do ostatniego punktu kontrolnego. Nie poddawaj się, bo nadal masz szanse na przejście do kolejnej rundy.

Jeżeli zostałeś wyeliminowany z jakiejś konkurencji, to nie startować w kolejnych w ramach tego samego teleturnieju. Masz wtedy dwie główne opcje zachowania:

  1. Możesz oglądać (Spectate) poczynania innych graczy w kolejnych rundach. Nie wiąże się to z żadnymi profitami.
  2. Możesz od razu opuścić turniej - wciśnij Kółko i potwierdź chęć wyjścia. Nie stracisz w ten sposób nagród za ukończenie wszystkich poprzednich rund. Nagrody mogą jedynie przepaść jeśli w trakcie zaliczania turnieju stracisz połączenie z serwerami gry.