Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Call of Duty Warzone - poradnik do gry

Call of Duty Warzone - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Warzone: System strzelania CoD Warzone poradnik, porady

Ostatnia aktualizacja: 12 marca 2021

Z tego rozdziału poradnika do gry Call of Duty Warzone gracz dowie się jak zapanować nad odrzutem broni, jakie są pozycje strzeleckie w grze, czym jest efektywny zasięg broni oraz z jakich technik strzelania można korzystać w trakcie rozgrywki, aby polepszyć swoje wyniki.

Każda z broni dostępna w grze Call of Duty Warzone zachowuje się nieco inaczej podczas strzelania i może być wykorzystywana w określonej sytuacji z lepszym lub gorszym skutkiem. Najłatwiejsze do opanowania są zdecydowanie pistolety ręczne i strzelby (shootgun'y), ale bronie maszynowe będą wymagały wiele praktyki. W grach typu Battle Roayle można wykorzystywać szereg technik, które znacznie ułatwiają rozgrywkę i są w stanie polepszyć Twoją celność i wyostrzyć refleks. Poniżej znajdziesz istotne informacje, które mogą przyczynić się do zwiększenia Twoich umiejętności i zwiększą Twoje szanse na przetrwanie na mapie Verdansk w grze Call of Duty Warzone.

Kontrola nad bronią

Wszystkie bronie dostępne w grze Call of Duty Warzone posiadają określony odrzut, który można zniwelować na kilka sposobów. Podstawową zasadą jest korzystanie ze specjalnych dodatków do broni, które nieco ułatwią celowanie i ustabilizują broń w trakcie strzelania. Niestety, w odróżnieniu od innych gier typu Battle Royale, w CoD Warzone dodatki do broni dostępne są jedynie w momencie podnoszenia lepszej jakości uzbrojenia - nie znajdziesz ich osobno. Gdy pojedynek z innym graczem zacznie toczyć się nieco szybciej i będziesz zmuszony strzelać dłuższymi seriami pocisków, staraj się bezustannie korygować ustawienie celownika poprzez ściąganie go ku dołowi.

Pozycja strzelecka

Zajęcie odpowiedniej pozycji strzeleckiej jest niezwykle istotne - Warzone: System strzelania - Call of Duty Warzone - poradnik do gry

Zajęcie odpowiedniej pozycji strzeleckiej jest niezwykle istotne. Strzały należy oddawać z miejsca, po zakończeniu ruchu. Pamiętaj, że kucając lub kładąc się na ziemi w znacznym stopniu zwiększysz celność broni, ale nieco ograniczysz swoją mobilność.

Efektywny zasięg broni

Aby skutecznie korzystać z jakiejkolwiek broni dostępnej w Call of Duty Warzone, musisz nauczyć się jej efektywnego zasięgu. Niektóre bronie nadają się jedynie do walki na bardzo bliskim kontakcie, jak np. strzelby. Inne, jak karabiny maszynowe, są skuteczne zarówno na bliskim, jak i dalekim kontakcie. Broń snajperska jest skuteczna jedynie na otwartym terenie, ale za to wyrządza olbrzymie obrażenia - strzał w głowę zadaje aż 250 punktów obrażeń i natychmiast likwiduje cel.

Dodatkowy celownik zwiększy Twoją celność

Każda broń dostępna w grze Call of Duty Warzone posiada dodatkowy celownik, który w znacznym stopniu wpływa na jej celność - Warzone: System strzelania - Call of Duty Warzone - poradnik do gry

Każda broń dostępna w grze Call of Duty Warzone posiada dodatkowy celownik, który w znacznym stopniu wpływa na jej celność. Aby maksymalnie wykorzystać potencjał broni musisz nauczyć się z niego korzystać. Niektóre bronie, jak np. broń snajperska może posiadać nawet kilkukrotny, dodatkowy zoom.

Techniki strzelania w grze CoD Warzone

W trakcie rozgrywki w CoD Warzone możesz skorzystać z kilku przydatnych technik strzelania, które na pewno polepszą Twoją celność i skuteczność w walce. Z czasem zaczniesz korzystać z nich intuicyjnie, ale wymaga to nieco wprawy.

  1. Pojedyncze strzały - technika, która najlepiej spisuje się na średnim i dalszym dystansie. Gwarantuje bardzo dobrą celność bez obawy o odrzut broni. Wykorzystując tę technikę, strzały oddaje się pojedynczo lub maksymalnie po 2 pociski po czym następuje krótka przerwa, aby zresetować rozrzut broni. W tym czasie można zając inną pozycję i znowu oddać strzał.
  2. Krótkie serie pocisków - Najpopularniejsza technika, która polega na wystrzeliwaniu krótkich serii po 3-7 pocisków. Strzały krótkimi seriami mogą być oddawane prawie każdą bronią automatyczną i półautomatyczną, a technika ta sprawdza się najlepiej na średnim i bliskim dystansie.
  3. Pełne auto - technika, która polega na ciągłym strzelaniu długimi seriami, często do momentu całkowitego opróżnienia magazynka, przy jednakowym bezustannym korygowaniu ustawienia celownika. Ze względu na znacznie mniejszą celność i skuteczność niż w przypadku dwóch pozostałych technik, pełne auto używane jest przeważnie na bardzo krótkim dystansie.