Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Call of Duty Warzone - poradnik do gry

Call of Duty Warzone - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Warzone: Tryb solo (Solos) - jak wygrać, najlepsze wyposażenie CoD Warzone poradnik, porady

Ostatnia aktualizacja: 12 marca 2021

Call of Duty Warzone miało swoją premierę w dniu 10 marca 2020 roku i od tego czasu gra zyskała niezwykle dużą popularność na całym świecie. Nic więc dziwnego, że twórcy gry starają się wprowadzać do rozgrywki nowe tryby, aby urozmaicić Graczom czas spędzony z grą. CoD Warzone wystartowało z możliwością gry w drużynach 3-osobywch, ale po kilku dniach doczekało się dodatkowego trybu rozgrywki - klasyczna rozgrywka solo. W niniejszym rozdziale Gracz znajdzie wszystkie istotne informacje dotyczące nowego wariantu rozgrywki w grze Warzone.

CoD Warzone Solos

Call of Duty Warzone Solos to klasyczny tryb Battle Royale w którym każdy jest zdany tylko na siebie. Wszyscy, którzy mieli okazję grać w trybie drużynowym Warzone będą mieli teraz okazję spróbować swoich sił w rozgrywce solo. Gra w pojedynkę na tak dużej mapie ze świadomością, że dookoła znajduje się cała masa przeciwników (jednocześnie gra do 150 zawodników) może być dla niektórych nieco przytłaczająca. W niniejszym rozdziale zamieszczamy przydatne tipy dotyczące rozgrywki w Warzone Solos, podajemy najlepszy zestaw wyposażenia oraz najlepsze miejsca do lądowania. Dodatkowo odpowiadamy na najważniejsze pytania.

Warzone Solos FAQ

Wprowadzenie do gry Call of Duty Warzone dodatkowego trybu, w którym każdy gra solo na pewno nikogo nie dziwi - to klasyczny tryb dostępny w większości znanych tytułach Battle Royale. Gra w drużynie daje możliwość stosowania zaawansowanych technik i komunikacji głosowej. W trybie solo Gracz może liczyć wyłącznie na siebie i na własne umiejętności.

Wraz ze startem trybu solo w grze Call of Duty Warzone pojawiło się także sporo pytań, jak np - Warzone: Tryb solo (Solos) - jak wygrać, najlepsze wyposażenie - Call of Duty Warzone - poradnik do gry

Wraz ze startem trybu solo w grze Call of Duty Warzone pojawiło się także sporo pytań, jak np. czy rozgrywka toczy się na tej samej mapie, czy na mapie dostępne są pojazdy i czy można korzystać z wcześniej przygotowanych zestawów wyposażenia. Na wszystkie postawione pytania udzielamy wyczerpującej odpowiedzi.

Czy w CoD Warzone Solos gra tyle samo Graczy?

Tak, w trybie solo w grze Call of Duty Warzone jednocześnie może grać do 150 Graczy. Zazwyczaj lobby zapełnia się w nieco poniżej minuty więc nie trzeba długo czekać na rozpoczęcie rozgrywki. Jeśli procedura doboru Graczy trwa nieco dłużej, wszyscy zawodnicy przenoszeni są na dłuższą chwilę na mapę treningową, gdzie oczekują na start prawdziwego meczu Battle Royale.

Czy w Warzone Solos jest inna mapa?

Nie, zmagania Graczy w Call of Duty Warzone Solos również rozgrywają się na tak samo rozległej mapie Verdansk. Nie zmieniła się także procedura lądowania poza faktem, że z samolotu każdy wyskakuje sam.

Dobra praktyką w trakcie trwania fazy lądowania jest rozejrzenie się, w którą stronę udają się przeciwnicy - Warzone: Tryb solo (Solos) - jak wygrać, najlepsze wyposażenie - Call of Duty Warzone - poradnik do gry

Dobra praktyką w trakcie trwania fazy lądowania jest rozejrzenie się, w którą stronę udają się przeciwnicy. Da Ci to wiele istotnych informacji, jak np. który rejon mapy jest najbardziej oblegany i gdzie jest niebezpiecznie. Jeśli po lądowaniu nie znajdziesz niezbędnego wyposażenia będziesz wiedział w którym kierunku iść, a której części mapy lepiej unikać, przynajmniej przez pewien czas.

Czy w Warzone Solos rundy trwają tyle samo?

Tak, rundy w trybie solo w grze Call of Duty Warzone trwają tyle samo i szybkość zacieśniania się pierścienia gazu także jest taka sama. Informacja na temat aktualnie trwającej rundy znajduje się w lewym górnym rogu ekranu, zaraz pod mini mapą.

Otwierając mapę możesz także zauważyć, że interface także jest taki sam - Warzone: Tryb solo (Solos) - jak wygrać, najlepsze wyposażenie - Call of Duty Warzone - poradnik do gry

Otwierając mapę możesz także zauważyć, że interface także jest taki sam. Po lewej stronie informacja na temat rundy i czas pozostały do zamknięcia Gułagu. Pośrodku szczegółowa mapa, a z prawej strony legenda.

Czy w Warzone Solos dostępne są pojazdy?

W Call of Duty Warzone Solos dostępne są wszystkie rodzaje pojazdów, które można spotkać w trybie drużynowym. Do dyspozycji Gracza są: SUV, ATV, Tactical Rover, Cargo Truck, Helicopter. Pojazdy można znaleźć w różnych miejscach na mapie.

Pojazd to świetny sposób na szybką ewakuację z zagrożonego terenu - Warzone: Tryb solo (Solos) - jak wygrać, najlepsze wyposażenie - Call of Duty Warzone - poradnik do gry

Pojazd to świetny sposób na szybką ewakuację z zagrożonego terenu. W większości przypadków jeden lub dwóch przeciwników nie zdoła zniszczyć wozu zanim wyjedziesz poza zasięg ich broni. Pamiętaj, że za pomocą samochodu możesz także rozjechać przeciwnika i zdobyć w ten sposób zabójstwo.

Czy w Warzone Solos dostępne są zrzuty wyposażenia i loadouts?

Tak, w Warzone Solos dostępne są wszystkie opcje, które można spotkać w trybie drużynowym. Na mapie rozstawione są punkty zakupowe, a w nich do dyspozycji Graczy są zrzuty wyposażenia - kosztują tyle samo, czyli 6000$.

Ile punktów doświadczenia mogę zdobyć w CoD Warzone Solos?

Ilość doświadczenia zdobywanego w trakcie rozgrywki w Call of Duty Warzone Solos dość znacznie różni się od tej, która dostępna jest w grze drużynowej. W grze solo możesz zdobyć znacznie więcej punktów doświadczenia niż w trybie drużynowym.

Na powyższym obrazku widać, że zajmując 13 miejsce, zdobywając 6 zabójstw i wyrządzając 1123 punkty obrażeń można było zainkasować aż 29 270 punktów doświadczenia - Warzone: Tryb solo (Solos) - jak wygrać, najlepsze wyposażenie - Call of Duty Warzone - poradnik do gry

Na powyższym obrazku widać, że zajmując 13 miejsce, zdobywając 6 zabójstw i wyrządzając 1123 punkty obrażeń można było zainkasować aż 29 270 punktów doświadczenia! Znacznie wyższa jest także ilość punktów doświadczenia zdobyta za samo zbieranie przedmiotów, ponieważ nikt z drużyny nie będzie zbierał Twojego loota.

Czy w CoD Warzone Solos dostępny jest Gułag?

Gułag jest nieodłączną częścią rozgrywki w Call of Duty Warzone więc występuje także w trybie solo. Zasady Gułagu także pozostają takie same - jedna szansa na powrót na mapę. W przypadku porażki definitywnie kończysz udział w grze, ponieważ w odróżnieniu od trybu drużynowego, w grze solo nikt nie wykupi Twojego powrotu.

Arena wewnątrz Gułagu także pozostaje niezmienna tak samo, jak dostępne wyposażenie, które jest całkowicie losowe - Warzone: Tryb solo (Solos) - jak wygrać, najlepsze wyposażenie - Call of Duty Warzone - poradnik do gry

Arena wewnątrz Gułagu także pozostaje niezmienna tak samo, jak dostępne wyposażenie, które jest całkowicie losowe. Więcej informacji na temat Gułagu możesz znaleźć w jednym z rozdziałów niniejszego poradnika, który w całości został poświęcony temu zagadnieniu.

Jak wygrać w Warzone Solos? Tips & Tricks!

Rozgrywka w CoD Warzone Solos w znacznym stopniu różni się od tej, którą znasz z trybu drużynowego. Tryb solo nie jest aż tak dynamiczny, ponieważ każdy Gracz porusza się po mapie sam i jego zachowania są bardziej przemyślane. Większość zawodników zazwyczaj chowa się po budynkach i czeka na błąd przeciwnika.

Grając w trybie solo w grze Call of Duty Warzone warto przestrzegać kilku zasad, które w znacznym stopniu zwiększą Twoją szansę na samodzielną wygraną - Warzone: Tryb solo (Solos) - jak wygrać, najlepsze wyposażenie - Call of Duty Warzone - poradnik do gry

Grając w trybie solo w grze Call of Duty Warzone warto przestrzegać kilku zasad, które w znacznym stopniu zwiększą Twoją szansę na samodzielną wygraną. W trybie solo szczególnie motywująca jest świadomość, że musisz działać sam i nie możesz liczyć na żadne wsparcie. Z tego względu trzeba zachować wszelkie możliwe środki ostrożności i nie dać przeciwnikowi szansy na zaskoczenie.

Wsłuchuj się w otoczenie i nie wychylaj się

Grając Call of Duty Warzone Solos Twoim największym sprzymierzeńcem będzie dźwięk. Każda akcja wykonywana przez postać w grze Warzone, jak np. bieg, skok, otwieranie drzwi, zbieranie wyposażenia czy przeskakiwanie przez okno jest niezwykle dobrze słyszalna dla Graczy znajdujących się w pobliżu.

Z tego względu najlepiej jest grać na słuchawkach, aby móc zorientować się z której strony padły strzały lub skąd nadchodzi przeciwnik - Warzone: Tryb solo (Solos) - jak wygrać, najlepsze wyposażenie - Call of Duty Warzone - poradnik do gry

Z tego względu najlepiej jest grać na słuchawkach, aby móc zorientować się z której strony padły strzały lub skąd nadchodzi przeciwnik. Nieostrożni zawodnicy, którzy robią dużo hałasu w trakcie eksploracji terenu kończą w najgorszy możliwy sposób - pokonani, na łopatkach.

Zbieraj gotówkę i kupuj niezbędne wyposażenie

W trakcie eksploracji mapy Verdansk zbieraj całą napotkaną po drodze gotówkę. Jeśli uda Ci się zlikwidować kilku przeciwników w początkowej fazie rozgrywki, szybko będziesz mógł wykupić zrzut wyposażenia (kosztuje 6000$) i/lub dodatkowy pancerz co w znacznym stopniu zwiększy Twoje szanse na przetrwanie.

Zajmuj dogodną pozycję wewnątrz budynków

Będąc wewnątrz budynku zawsze staraj się zając strategiczną pozycję, która da Ci przewagę nad potencjalnym przeciwnikiem. Zazwyczaj jest to wyższe piętro skąd będziesz mógł dokładnie usłyszeć kroki przeciwnika i zorientować się skąd nadchodzi.

Na początku rozgrywki mało kto korzysta z taktycznego wyposażenia typu Hearthbeat Sensor lub UAV - Warzone: Tryb solo (Solos) - jak wygrać, najlepsze wyposażenie - Call of Duty Warzone - poradnik do gry

Na początku rozgrywki mało kto korzysta z taktycznego wyposażenia typu Hearthbeat Sensor lub UAV. Większość Graczy wchodzi schodami na wprost i nie patrzy w górę, a tym bardziej za siebie więc mogą być dla Ciebie łatwym celem do zlikwidowania. Zanim się odwrócą będą już martwi.

Korzystaj z UAV i Hearthbeat Sensor

W Call of Duty Warzone Solos możesz liczyć wyłącznie na siebie. Musisz przełączyć się z myślenia drużynowego i zakodować w głowie, że nikt nie osłania Twoich pleców. Wiadomo, że nie można mieć oczu dookoła głowy, ale można ułatwić sobie grę i zadbać o swoje bezpieczeństwo.

Z pomocą przychodzą UAV i wyposażenie taktyczne Hearthbeat Sensor - Warzone: Tryb solo (Solos) - jak wygrać, najlepsze wyposażenie - Call of Duty Warzone - poradnik do gry

Z pomocą przychodzą UAV i wyposażenie taktyczne Hearthbeat Sensor. UAV możesz zakupić w sklepie za 4000$ i użyć w momencie, gdy chcesz wejść do któregoś z budynków lub przejść na lepszą pozycję. Hearthbeat Sensor jest niezwykle przydatny w trakcie przeczesywania budynków, ponieważ to właśnie tam najczęściej chowają się przeciwnicy. Zanim wejdziesz do budynku lub ruszysz schodami na górę sprawdź, czy Hearthbeat Sensor nie wykryje żadnego zagrożenia.

Najlepsze miejsca do lądowania w Warzone Solos

Najlepsze miejsca do lądowania w Warzone Solos nieco różnią się od tych, które zalecane są do gry drużynowej. Odpowiednie miejsce do lądowania powinno zapewnić Graczowi niezbędne wyposażenie oraz pozwolić mu na natychmiastowe podjęcie walki. Proponujemy kilka miejsc do lądowania, które pozwolą Graczowi na dobry start w trybie Solos w grze Call of Duty Warzone.

1 - Warzone: Tryb solo (Solos) - jak wygrać, najlepsze wyposażenie - Call of Duty Warzone - poradnik do gry

1. Krovnik Farmland - jedno z najlepszych miejsc do lądowania w grze solo. Na tym terenie znajdziesz wiele dobrego wyposażenia, a poza tym będziesz mógł bezpiecznie przeczesywać teren nie pozostając na otwartej przestrzeni.

2. Nobi Grazna Hills - duże zagęszczenie budynków, w których można znaleźć przydatny sprzęt. Jeśli więcej osób ląduje w tej strefie, wybierz wolny budynek, zbierz broń i dopiero zacznij walkę. W pobliżu jest też sklep dzięki czemu będziesz mógł szybko kupić niezbędne loadouts.

3. Verdansk Hospital - szpital znajduje się niemal na środku mapy więc będziesz mógł udać się stąd w dowolnym kierunku. Na terenie szpitala znajdziesz wiele niezbędnego wyposażenia i będziesz mógł zebrać sporo gotówki - leżącej na ziemi, w skrzyniach lub za zdobywane zabójstwa.

4. Zhokov Boneyard - kolejne dobre miejsce do lądowania. Na tym terenie znajdziesz wiele budynków więc nawet jeśli większa ilość Graczy będzie tutaj lądować, masz szanse zdobyć niezbędne wyposażenie i zacząć z nimi walczyć.

Najlepszy zestaw wyposażenia w CoD Warzone Solos

Zestaw wyposażenia do gry w Call of Duty Warzone Solos powinien być jak najbardziej uniwersalny. Do przeżycia będziesz potrzebować broń do walki na bliskim i średnim dystansie oraz broń snajperską. W skład proponowanego zestawu wchodzi karabin szturmowy M4A1 oraz karabin snajperski HDR.

Prezentowany zestaw wyposażenia to dobra opcja na każdą fazę gry, a szczególnie na sam koniec, kiedy zdecydowana większość Graczy czeka w ukryciu na błąd przeciwnika - Warzone: Tryb solo (Solos) - jak wygrać, najlepsze wyposażenie - Call of Duty Warzone - poradnik do gry

Prezentowany zestaw wyposażenia to dobra opcja na każdą fazę gry, a szczególnie na sam koniec, kiedy zdecydowana większość Graczy czeka w ukryciu na błąd przeciwnika. Broń snajperska będzie także przydatna do przeczesywania terenu.

HDR

HDR to bez wątpienia najlepsza broń snajperska w grze Call of Duty Warzone. Za pomocą tej broni możesz jednym celnym strzałem w głowę zlikwidować cel znajdujący się nawet w znacznej odległości. Co więcej, HDR cechuje się dobrą celnością. Pamiętaj, że decydując się na korzystanie z broni snajperskiej, musisz obrać odpowiednią pozycję - najlepiej na dachu budynku, w oknie lub wzniesieniu.

Zalecane modyfikacje do broni HDR - Warzone: Tryb solo (Solos) - jak wygrać, najlepsze wyposażenie - Call of Duty Warzone - poradnik do gry

Zalecane modyfikacje do broni HDR:

 1. Monolithic Suppressor - znacznie zwiększa zasięg broni.
 2. 26.9" HDR Pro - zwiększy zasięg broni i jej celność.
 3. VLK 3.0x Optic - celownik z dużym przybliżeniem, który dodatkowo zwiększa prędkość ADS. Co bardzo istotne, celownik ten nie powoduje odblasku przez co nie zdradzisz swojej pozycji, gdy np. przeczesujesz teren w poszukiwaniu potencjalnego celu.
 4. FTAC Stalker-Scout - zwiększa prędkość ADS.
 5. Presence of Mind - dzięki temu możesz wstrzymać oddech na dłuższy czas, a tym samym oddać niezwykle precyzyjny strzał.

M4A1

Bronią pomocniczą w prezentowanym zestawie wyposażenia jest karabin szturmowy M4A1. M4A1 to niezwykle dobrze wyważona broń, która wyrządza bardzo duże obrażenia i łatwo nad nią zapanować. Z karabinu szturmowego M4A1 możesz korzystać w każdej sytuacji - w trakcie szturmu na pozycję wroga, a także na dalsze dystanse.

Zalecane modyfikacje do broni M4A1 - Warzone: Tryb solo (Solos) - jak wygrać, najlepsze wyposażenie - Call of Duty Warzone - poradnik do gry

Zalecane modyfikacje do broni M4A1:

 1. Stock M16 Grenadier - zwiększa obrażenia i stabilność broni.
 2. Integral Hybrid - sprawi, że z M4A1 będziesz mógł korzystać nawet na dalszą odległość.
 3. Forge TAC CQS - zwiększa prędkość ADS.
 4. Merc Foregrip - zwiększa celność i niweluje odrzut broni.
 5. Stippled Grip Tape - zwiększa prędkość ADS.

Wyposażenie taktyczne

Wyposażenie taktyczne to dodatkowy sprzęt, który zabierasz ze sobą na pole walki. Z dostępnych opcji wybrano granat dymny, który przyda się jako zasłona w razie koniecznej ewakuacji, oraz Hearthbeat Sensor.

Prezentowane Perki zostały dobrane w taki sposób, aby zapewnić postaci jak najlepsze możliwości bojowe i sprawić, że możliwość zaskoczenia przeciwnika będzie jego największym atutem - Warzone: Tryb solo (Solos) - jak wygrać, najlepsze wyposażenie - Call of Duty Warzone - poradnik do gry
 1. Smoke Grenade - zasłona dymna może przydać się w momencie, gdy musisz ewakuować się z zajętej pozycji, np. po zauważeniu przez przeciwnika. Zasłona dymna przydaje się także w momencie, gdy musisz podnieść powalonego sojusnzika.
 2. Hearthbeat Sensor - jeśli nie chcesz korzystać z STIM możesz zdecydować się na wykrywacz uderzeń serca. Dzięki temu urządzeniu będziesz w stanie sprawdzić, czy w pobliżu nie czai się przeciwnik.

Perks

Prezentowane Perki zostały dobrane w taki sposób, aby zapewnić postaci jak najlepsze możliwości bojowe i sprawić, że możliwość zaskoczenia przeciwnika będzie jego największym atutem. Oczywiście możesz je w dowolny sposób zmienić, jeśli wolisz korzystać z innych dostępnych umiejętności.

1 - Warzone: Tryb solo (Solos) - jak wygrać, najlepsze wyposażenie - Call of Duty Warzone - poradnik do gry
 1. Cold Blooded - największą wartością snajpera jest element zaskoczenia i możliwość oddania strzału w niczego nieświadomego przeciwnika. Cold Blooded ukrywa Gracza przed lunetami termicznymi, ale wciąż może zostać wykryty przez drona.
 2. Overkill - dzięki temu będziesz w stanie nieść dwie bronie główne.
 3. Amped - pozwala na znacznie szybszą zmianę broni dzięki czemu możesz w momencie przejść z broni snajperskiej na M4A1, jeśli przeciwnik pojawi się blisko Ciebie.