Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Call of Duty Warzone - poradnik do gry

Call of Duty Warzone - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Warzone: Przebieg meczu CoD Warzone poradnik, porady

Ostatnia aktualizacja: 12 marca 2021

Call of Duty Warzone zabiera Gracza na rozległą mapę o nazwie Verdansk, gdzie w rozgrywce Battle Royale można brać udział w zespołach maksymalnie 3-osobowych. Do gry możesz podłączyć się solo (zostaniesz wtedy dopasowany do drużyny złożonej z losowych Graczy) lub wcześniej stworzonym teamie. Mecz rozpoczyna się od zebrania 150 Graczy w pięćdziesięciu 3-osobowych teamach, po czym zostają oni przetransportowani na mapę, na której będą rozgrywać się zmagania o przetrwanie. Z niniejszego rozdziału Gracz dowie się, jak grać na każdym z etapów meczu CoD Warzone.

Jak grać na początku meczu w CoD Warzone?

Początek meczu w Warzone zawsze wygląda tak samo. Gracz zgłasza się do rozgrywki w trybie Battle Royale i czeka w lobby na podłączenie do serwera. Następnie wszyscy Gracze zostają przetransportowani na treningową mapę i oczekują na rozpoczęcie prawidłowej rozgrywki. Runda pierwsza rozpoczyna się w momencie wylądowania na mapie Verdansk.

Lądowanie

Gdy znajdziecie się nad mapą Verdansk, zacznie się odliczanie. Po około 10 sekundach pierwsi Gracze zaczną wyskakiwać z samolotu transportowca. Starajcie się wybrać odpowiednie miejsce i zaznaczyć je na mapie, aby wszyscy członkowie drużyny wiedzieli, w którą stronę się kierować.

W zależności od tego, czy chcecie od razu wpaść w środek akcji, czy spokojnie i metodycznie przejść przez wszystkie fazy rozgrywki, wybierzcie odpowiedni punkt do lądowania - Warzone: Przebieg meczu - Call of Duty Warzone - poradnik do gry

W zależności od tego, czy chcecie od razu wpaść w środek akcji, czy spokojnie i metodycznie przejść przez wszystkie fazy rozgrywki, wybierzcie odpowiedni punkt do lądowania. Pamiętajcie, że gracie drużynowo i tylko działając razem macie największą szansę na przetrwanie.

Lider zespołu

W Call of Duty Warzone jedna osoba z drużyny zostaje wybrana na Lidera i zostaje oznaczona pomarańczową gwiazdką. Jeśli chcesz, to przy użyciu określonego przycisku możesz zrzec się tego tytułu na rzecz kogoś innego.

Odpowiednie miejsce do lądowania

Co bardzo istotne, miejsce lądowania musi dostarczyć drużynie potrzebne przedmioty, a w szczególności broń, która będzie niezbędna do przeprowadzenia dalszej eksploracji terenu. Przydatny będzie także pancerz i dodatkowe wyposażenie taktyczne jak np. granaty lub miny. Na początku staraj się wybierać różne miejsca do lądowania, aby poznać mapę i wiedzieć, w którym kierunku należy udać się na samym początku.

Na powyższym obrazku można zauważyć niebieski marker, którym jeden z Graczy zaznaczył proponowane miejsce do lądowania - Warzone: Przebieg meczu - Call of Duty Warzone - poradnik do gry

Na powyższym obrazku można zauważyć niebieski marker, którym jeden z Graczy zaznaczył proponowane miejsce do lądowania. Reszta załogi może się z nim zgodzić i potwierdzić wybór na czacie głosowym lub poprzez jednorazowe kliknięcie w tym samym punkcie.

Runda 1 w CoD Warzone

Runda pierwsza rozpoczyna w momencie wyskoczenia z samolotu i trwa przez następne 4 minuty. W rundzie 1 ginie najwięcej zespołów i może się zdarzyć, że do kolejnej rundy przejdzie 2/3 zespołów, albo jedynie połowa stawki.

Skupcie się na zdobyciu potrzebnego uzbrojenia, jak broń główna i pomocnicza, amunicja, płytki pancerza do uzupełnienia zbroi oraz gotówki - Warzone: Przebieg meczu - Call of Duty Warzone - poradnik do gry

Skupcie się na zdobyciu potrzebnego uzbrojenia, jak broń główna i pomocnicza, amunicja, płytki pancerza do uzupełnienia zbroi oraz gotówki. Waszym celem jest uzbieranie możliwie jak najwięcej gotówki w jak najkrótszym czasie, aby w drugiej rundzie móc wykupić zrzut wyposażenia.

Zbieranie wyposażenia

Pamiętaj, aby od samego początku informować członków drużyny o dostępnym uzbrojeniu, z którego sam nie skorzystasz. Jeśli dysponujesz pełnym pancerzem i masz kilka płytek w zanadrzu, a któryś z członków drużyny nie posiada dodatkowej ochrony - podziel się z nim własnym sprzętem.

Ta sama zasada dotyczy dodatkowej broni, amunicji i innego sprzętu pomocniczego - Warzone: Przebieg meczu - Call of Duty Warzone - poradnik do gry

Ta sama zasada dotyczy dodatkowej broni, amunicji i innego sprzętu pomocniczego. Bardzo ważne jest, aby od samego początku dzielić się informacjami i zdobytym ekwipunkiem, ponieważ zwiększy to Wasze szanse na wygraną.

Pierwszy etap zacieśniania się pierścienia

Po zakończeniu rundy 1 zostaniesz poinformowany o zacieśnianiu się pierścienia z gazem. Jeśli spojrzysz na mapę i zauważysz, że znajdujesz się w miejscu zagrożenia (poza białym okręgiem), masz nieco ponad 4 minuty na dotarcie do bezpiecznej strefy.

Jeśli nie uda Ci się dobiec do bezpiecznego kręgu na czas, każda sekunda przebywania na zagrożonym terenie będzie kosztować nieco zdrowia Twojego Bohatera - Warzone: Przebieg meczu - Call of Duty Warzone - poradnik do gry

Jeśli nie uda Ci się dobiec do bezpiecznego kręgu na czas, każda sekunda przebywania na zagrożonym terenie będzie kosztować nieco zdrowia Twojego Bohatera. Do szybkiej ewakuacji z zagrożonego terenu możesz użyć jakiegoś pojazdu.

Jak grać w środkowym etapie meczu w CoD Warzone?

Środkowy etap meczu w Call of Duty Warzone zaczyna się mniej więcej w momencie rozpoczęcia rundy 2. Na mapie Verdansk pozostaje około połowa stawki, a dostępny teren jest już sporo zawężony. Na tym etapie pojedynku Gracze są już nieźle uzbrojeni, więc musisz liczyć się z tym, że nie będzie łatwo ich wyeliminować.

Runda 2 w CoD Warzone

Runda 2 trwa 1:30min, a Gracze walczą ze sobą na mniejszym terenie. Na tym etapie rozgrywki następuje wymiana ekwipunku na lepszy za pomocą zrzutów wyposażenia. Przypominamy, że zrzut wyposażenia kosztuje 8 500$.

Broń, którą uzyskasz ze zrzutu wyposażenia, powinna Ci wystarczyć już do końca rozgrywki - Warzone: Przebieg meczu - Call of Duty Warzone - poradnik do gry

Broń, którą uzyskasz ze zrzutu wyposażenia, powinna Ci wystarczyć już do końca rozgrywki. Ewentualnie, jeśli sytuacja będzie tego wymagać, możecie pokusić się o kolejny zrzut w 3, a nawet 4 rundzie, aby uzupełnić zapasy amunicji lub zdobyć broń przyporządkowaną do innego zestawu.

Drugi etap zacieśniania się pierścienia

Po zakończeniu rundy 2 zostaniesz poinformowany o zacieśnianiu się pierścienia Areny. Jeśli spojrzysz na mapę i zauważysz, że znajdujesz się w miejscu zagrożenia, masz około 2:30 minuty na dotarcie do bezpiecznego okręgu.

Na tym etapie pierścień gazu kurczy się znacznie szybciej, więc Gracze muszą szybciej reagować, przez co mogą wystawić się na atak - Warzone: Przebieg meczu - Call of Duty Warzone - poradnik do gry

Na tym etapie pierścień gazu kurczy się znacznie szybciej, więc Gracze muszą szybciej reagować, przez co mogą wystawić się na atak. Co bardzo istotne, obrażenia otrzymywane od przebywania na zagrożonym obszarze także są zwiększone. W razie konieczności skorzystaj z któregoś z pojazdów, aby szybciej znaleźć się w bezpiecznej strefie.

Jak grać na koniec meczu w Warzone?

W grze Call of Duty Warzone nie ma dokładnego czasu, w którym rozpoczyna się późny etap rozgrywki. Można przyjąć, że zaczyna się w momencie, w którym na Arenie pozostaje około 1/3 teamów, a zacieśniający się pierścień zmusza ich do walki na bardzo ograniczonym terenie.

Runda 3

Runda 3 niekiedy jest niezwykle intensywna, więc musisz się do niej solidnie przygotować - zrzut wyposażenia będzie tutaj nieocenioną pomocą. Runda trzecia trwa przez 1:15 minuty, a walka toczy się na bardzo ograniczonej przestrzeni.

Pozostałe przy życiu zespoły nie wychylają się z ukrycia, czekają na ruch przeciwnika i przeczesują teren przy pomocy broni snajperskiej - często z wizjerem termicznym - Warzone: Przebieg meczu - Call of Duty Warzone - poradnik do gry

Pozostałe przy życiu zespoły nie wychylają się z ukrycia, czekają na ruch przeciwnika i przeczesują teren przy pomocy broni snajperskiej - często z wizjerem termicznym. Przemieszczając się po mapie, staraj się unikać otwartych przestrzeni i uważnie obserwuj dachy budynków i zalesione wzniesienia.

Trzeci etap zacieśniania się pierścienia

Na tym etapie pierścień zamyka się naprawdę szybko, a Gracze mają coraz mniej przestrzeni, aby swobodnie się poruszać. Jeżeli musisz w szybkim tempie przemieścić się do bezpiecznej strefy, rozejrzyj się czy w pobliżu nie ma jakiegoś pojazdu.

Trzeci etap zwężania mapy trwa 2 minuty - Warzone: Przebieg meczu - Call of Duty Warzone - poradnik do gry

Trzeci etap zwężania mapy trwa 2 minuty. Zazwyczaj będzie to wystarczająca ilość czasu, aby przemieścić się w bezpieczne miejsce. Przed końcem trzeciej rundy staraj się nie przebywać w najdalej oddalonym punktem, ponieważ możesz nie zdążyć dotrzeć do bezpiecznej kryjówki.

Rundy od 4 do 7 w CoD Warzone

Rundy od 4 do 7 są pełne akcji, ponieważ do dyspozycji Graczy został naprawdę mały obszar mapy. Niekiedy są to zalesione tereny, a innym razem centrum miasta. W zależności od sytuacji zawsze staraj się wykorzystać ukształtowanie terenu na własną korzyść.

Na tym etapie rozgrywki zazwyczaj pozostaje około 20 - 25 zespołów w grze - Warzone: Przebieg meczu - Call of Duty Warzone - poradnik do gry

Na tym etapie rozgrywki zazwyczaj pozostaje około 20 - 25 zespołów w grze. 4 i 5 runda trwają po minucie, 6 jest nieco krótsza - zaledwie 45 sekund. Runda 7 to tylko 30 sekund. Jeśli chodzi o etapy zacieśnianie pierścienia trwają one odpowiednio 1:30 minuty dla rundy 4, 1 minuta dla rundy 5, 0:45 sekund dla rundy 6 oraz 0:30 sekund dla rundy 7.

Zajmij dobrą pozycję

Najlepszym sposobem na wygranie meczu w końcowej fazie rozgrywki Warzone jest zajęcie dobrej pozycji strzeleckiej z której Twoja drużyna będzie miała oko na cały obszar wąskiego pierścienia. Korzystając z broni z dobrym przybliżeniem możesz sprawnie przeczesywać teren w poszukiwaniu potencjalnego celu.

Zwycięstwo

Rozgrywka w Call of Duty Warzone kończy się w momencie, gdy na polu walki zostanie tylko jedna drużyna. Nawet jeśli ostatnie zabójstwo uda Ci się zdobyć będąc wewnątrz strefy gazu i w momencie, gdy będziesz miał zaraz umrzeć - nie będzie to miało żadnego znaczenia.

Po krótkiej chwili nad głowami zwycięskiej drużyny pojawi się helikopter, który ewakuuje cały zespół z obszaru mapy Verdansk - Warzone: Przebieg meczu - Call of Duty Warzone - poradnik do gry

Po krótkiej chwili nad głowami zwycięskiej drużyny pojawi się helikopter, który ewakuuje cały zespół z obszaru mapy Verdansk. Jeśli udało Ci się dotrwać do tej chwili - GRATULUJEMY!