Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp

Griftlands - poradnik do gry

SPIS TREŚCI
Griftlands - poradnik do gry

Griftlands - poradnik do gry

Przemierz postapokaliptyczny świat z kartami w kieszeni Poniższy poradnik do gry Griftlands przeprowadzi Cię przez podstawowe aspekty gry. Znajdziesz w nim także solucję oraz garść porad ułatwiających rozgrywkę.

Poniższy poradnik do gry Griftlands przeprowadzi Cię przez podstawowe aspekty gry. Znajdziesz tutaj solucje do gry Griftlands oraz garść porad które mogą okazać się pomocne. Griftlands stworzone jest przez studio Klei Entertainment, znane z takich gier jak Don't Starve lub Oxygen Not Included. Griftlands należy do gier karcianych, posiada jednak kilka niestandardowych mechanik z gier typu roguelike. W czasie gry ulepszamy swoją talię kart oraz nawiązujemy sojusze z generowanymi losowo postaciami. Griftlands jest obecnie w fazie Alpha, jednak będzie ona otrzymywać nową zawartość.

Griftlands jest przede wszystkim grą karcianą - Griftlands - poradnik do gry

Griftlands w pigułce

Griftlands jest przede wszystkim grą karcianą. Posiadamy w niej swoją talię (deck), a nawet dwa. Jeden z nich wykorzystujemy podczas pojedynków (battle deck), zaś drugi używany jest podczas rozmów/negocjacji (negotiation deck). W każdym z nich używamy osobnych kart. Głównym celem pierwszej kampanii w której gramy Sal naszym celem jest konfrontacja z Kashio, dawnym wrogiem naszej bohaterki. W przyszłości będą dostępne kolejne 2 kampanie.

Rozpoczynając naszą rozgrywkę nie mam żadnej możliwości modyfikacji naszej talii na start - Griftlands - poradnik do gry

Rozpoczynając naszą rozgrywkę nie mam żadnej możliwości modyfikacji naszej talii na start. Zmienia się to wraz z rozgranymi grami. Za każdą grę otrzymujemy punkty, które odblokowują nam kolejne paczki z kartami do tali. Po rozpoczęciu rozgrywki ukazuje się nam scenka fabularna, która opisuje sytuacje w krainie w której rozgrywa się akcja.

Pierwszą lokacją do jakiej trafiamy jest bar Grog nDog , którego właścicielem jest stara znajoma naszej bohaterki - Griftlands - poradnik do gry

Pierwszą lokacją do jakiej trafiamy jest bar "Grog n'Dog" , którego właścicielem jest stara znajoma naszej bohaterki. Otrzymujemy od niej jeden z 3 losowych bonusów na start oraz możemy dowiedzieć się więcej informacji na temat świata. Na koniec rozmowy otrzymujemy od niej informację o 3 postaciach, które mogą powierzyć nam zadania do wykonania. Po opuszczeniu lokalu rozpoczyna się nasza zupełnie nowa przygoda.

Rozgrywka

W tej części poradnika poznasz podstawowe mechaniki w grze Griftlands. Znajdziesz tutaj garść cennych porad dla każdego, kto rozpoczyna przygodę z Griftlands, informacje na temat interfejsu gry a także systemu składania talii.

  1. 10 porad na start
  2. Interfejs gry
  3. Składanie talii

Gdzie można kupić Griftlands?

Obecnie grę Griftlans można kupić w Epic Games Store. Jest ona dostępna od 11 lipca 2019 w otwartej alfie. Na tę chwilę Griftlands nie można kupić na steamie, jednak dostęp na tej platformie jest przewidywany na czerwiec 2020 roku.

Wymagania sprzętowe

Wymagania sprzętowe gry Griftlands nie są szokujące i nie będziemy potrzebować przysłowiowego "komputera z NASA", żeby móc cieszyć się rozgrywką. Na uwagę zasługuje, jednak KONIECZNOŚĆ posiadania 64-bitowego procesora i systemu operacyjnego. Z tego powodu gra może nie działać na starszych komputerach czy laptopach. Obecnie jedynym językiem w grze jest język angielski.

Minimalne wymagania

Polecane

Uwaga:

Wymaga 64-bitowego procesora i systemu operacyjnego

Uwaga:

Wymaga 64-bitowego procesora i systemu operacyjnego

System operacyjny

Windows 7 (64-bitowy)

System operacyjny

Windows 7 (64-bitowy)

Procesor

Dwurdzeniowy 2 GHz

Procesor

Dwurdzeniowy 2 GHz

Pamięć RAM

4 GB

Pamięć RAM

4 GB

Karta graficzna

Intel HD 4600 (równoważna AMD lub NVIDIA)

Karta graficzna

Intel HD 4600 (równoważna AMD lub NVIDIA)

DirectX

Wersja 11

DirectX

Wersja 11

Wymagane wolne miejsce na dysku

2 GB

Wymagane wolne miejsce na dysku

2 GB

Informacje o Griftlands - poradnik do gry

Autor : Jakub Ja-Cop Klimek

Ostatnia aktualizacja : 23 lipca 2019

Poradnik zawiera : strony: 7, ilustracje: 25 .

Skorzystaj z funkcji komentarzy do wskazania błędów lub uzupełnienia poradnika.