Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp

The Elder Scrolls Blades - poradnik do gry

The Elder Scrolls Blades - poradnik do gry

SPIS TREŚCI

Poziom miasta i jego prestiżu w The Elder Scrolls Blades The Elder Scrolls Blades poradnik, wskazówki

Głównym celem fabularnym jest odbudowa zniszczonego miasta. Wiąże się to jednak z czasochłonnym zbieraniem materiałów oraz budową, potrafiącą zająć w późniejszych etapach nawet kilka dni. W tej części poradnika dowiecie się, w jakie budynki warto inwestować, by nie żałować wydanych pieniędzy i straconego czasu, oraz jak działa system prestiżu, czyli poziom miasta gracza.

Należy zacząć od tego, że nasze miasto pełne jest niezagospodarowanych miejsc, gdzie możemy postawić domy, pracownie rzemieślnicze oraz duże, średnie i małe dekoracje. Każdy taki obiekt daje nam określoną liczbę punktów prestiżu (określanych w grze skrótem PTG), które przekładają się na poziom naszego miasta.

Początkowo możemy jedynie wybudować zwykłe budynki mieszkalne (Dwelling, Homestead lub House - różnice wyłącznie w nazwie i wyglądzie), które stanowią główne źródło punktów prestiżu, a każdy kolejny taki budynek jest droższy i daje więcej prestiżu - Poziom miasta i jego prestiżu w The Elder Scrolls Blades - The Elder Scrolls Blades - poradnik do gry

Początkowo możemy jedynie wybudować zwykłe budynki mieszkalne (Dwelling, Homestead lub House - różnice wyłącznie w nazwie i wyglądzie), które stanowią główne źródło punktów prestiżu, a każdy kolejny taki budynek jest droższy i daje więcej prestiżu. Pracownie z kolei ściągają do miasta rzemieślników i dają dostęp do nowych elementów rozgrywki.

Jeśli chodzi o poziomy miasta, jest ich dziesięć, ale na szóstym otrzymujemy już dostęp do wszystkiego. Tabela poziomów z wymaganym prestiżem i odblokowanymi budynkami wygląda następująco:

  1. Poziom 1 - 500 punktów prestiżu (odblokowuje pracownię kowala i drewniany styl budynków),
  2. Poziom 2 - 2500 punktów prestiżu (odblokowuje pracownię alchemika i kamienny styl budynków),
  3. Poziom 3 - 5000 punktów prestiżu (odblokowuje warsztat),
  4. Poziom 4 - 8500 punktów prestiżu (odblokowuje pracownię zaklinaczki),
  5. Poziom 5 - 13 000 punktów prestiżu (odblokowuje zamkowy styl budynków),
  6. Poziom 6 - 19 000 punktów prestiżu,
  7. Poziom 7 - 26 500 punktów prestiżu,
  8. Poziom 8 - 35 500 punktów prestiżu,
  9. Poziom 9 - 46 000 punktów prestiżu,
  10. Poziom 10 - 69 500 punktów prestiżu.

Wraz ze zwiększaniem poziomu miasta dostajemy ograniczone czasowo oferty na cesarskie dostawy materiałów (Imperial Shipment), które zawierają duże ilości surowców do szybkiej rozbudowy miasta. Może to się wydawać kuszącą propozycją, ale w rzeczywistości nie ma pośpiechu, a wszystkie te materiały są do zdobycia z misji pobocznych.