Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp

The Elder Scrolls Blades - poradnik do gry

The Elder Scrolls Blades - poradnik do gry

SPIS TREŚCI

Ekwipunek i wyposażenie w The Elder Scrolls Blades The Elder Scrolls Blades poradnik, wskazówki

Ta część poradnika została poświęcona rodzajom oręża oraz pozostałym częściom ekwipunku, które jest dostępny do zdobycia w The Elder Scrolls: Blades. Poniżej opisane zostały wszystkie trzy kategorie broni białej - lekka, wyważona i ciężka - wraz z podziałem na jedno- i dwuręczną. Dalej znajdziesz również informacje na temat tarcz i biżuterii, a także dowiesz się też, jakie są mikstury oraz trucizny i jak efektywnie z nich korzystać.

Broń biała to podstawa walki w TES: Blades - Ekwipunek i wyposażenie w The Elder Scrolls Blades - The Elder Scrolls Blades - poradnik do gry

Broń

Broń biała to podstawa walki w TES: Blades. Twórcy nie przygotowali broni dystansowej, skupiając się na pojedynkach z przeciwnikami jeden na jednego. Umiejętności w dużej mierze zależą od wyekwipowanego oręża, a magia pełni raczej rolę pomocniczą.

Każdy z rodzajów broni zadaje obrażenia fizyczne odmiennego typu. Jest to ważne z uwagi na wrażliwości i odporności przeciwników, a także pod względem dziennych wyzwań (np. "Zadaj X obrażeń bronią obuchową"):

  1. obrażenia kłute/cięte (Slashing) - sztylety (Dagger), długie miecze (Londsword), wielkie miecze (Greatsword),
  2. obrażenia sieczne (Cleaving) - toporki (Hand Axe), topory (War Axe), topory bojowe (Battleaxe),
  3. obrażenia obuchowe (Bashing) - lekkie młoty (Light Hammer), buławy (Mace), młoty bojowe (Warhammer).

Broń lekka

Do broni lekkiej wliczają się sztylety (Dagger), toporki (Hand Axe) i lekkie młoty (Light Hammer). Jest to broń jednoręczna, więc bohater jest w stanie jednocześnie korzystać z tarczy. Choć ma najniższą wartość ataku w porównaniu do reszty narzędzi mordu, lekkim orężem najszybciej wymierza się kolejne uderzenia, czyniąc z niego najlepszą broń do budowania kombinacji. To właśnie bonus do obrażeń z kilku następujących po sobie ataków wynagradza stosunkowo niskie obrażenia krytyczne.

Broń wyważona

Na broń wyważoną składają się długie miecze (Longsword), topory (War Axe) i buławy (Mace). Wyważony oręż jest przydatny przede wszystkim ze względu na swoją wszechstronność - broni tego typu możemy używać zarówno jednoręcznie z tarczą lub dwuręcznie (po zdjęciu tarczy), by zwiększyć zadawane obrażenia. Ceną za to jest średnia skuteczność zarówno przy tworzeniu kombinacji następujących po sobie uderzeń, jak i w kwestii wysokości obrażeń krytycznych.

Broń ciężka

Kategorię broni ciężkiej tworzą wielkie miecze (Greatsword), topory bojowe (Battleaxe) i młoty bojowe (Warhammer). Jest to wyłącznie dwuręczny oręż, który zadaje najwyższe obrażenia, co okupione jest długim czasem potrzebnym na wykonanie ataku. W przypadku tej broni nie mamy także możliwości korzystania z tarczy, ale nasz bohater jest w stanie częściowo zatrzymać atak odpowiednio wymierzonym w czasie blokiem.

Tarcze

Tarcze są wyjątkowo istotną częścią każdej walki, jeśli korzystamy z lekkiej lub wyważonej broni. Co prawda nie pozwalają używać broni dwuręcznych, które mają najwyższe obrażenia, dają możliwość zablokowania większej części ataku, pozwalają chwilowo ogłuszyć przeciwnika wymierzonym w czasie blokiem, a także uprawiają do korzystania z umiejętności dotyczących pchnięcia tarczą.

Biżuteria

Biżuteria dzieli się na naszyjniki i pierścienie. Te pierwsze nadają bonusowe rangi to posiadanych perków, z kolei te drugie - do zaklęć i umiejętności. W zależności od rzadkości biżuterii, nadawany przez nią bonus może dotyczyć wyższego lub niższego perka/zaklęcia/umiejętności. Biżuterię możemy znaleźć w skrzyniach, dostać jako nagrodę za misję i w trybie Abyss, ale także stworzyć u kowala lub kupić u zaklinacza.