Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Apex Legends - poradnik do gry

Apex Legends - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Jak levelować przepustkę bojową w Apex Legends? Apex Legends poradnik, porady

W pierwszym sezonie Apex Legends "Dziekie Kresy", Gracze muszą uzyskać aż 100 poziomów doświadczenia, aby zdobyć wszystkie możliwe przedmioty kosmetyczne - skiny, kwestie mówione, odznaki, Apex Packs, Apex Coins i wiele innych nagród. Do zdobycia 100 leveli będziesz potrzebować ogromną ilość punktów doświadczenia, ale na szczęście można ten proces znacznie przyśpieszyć. Z niniejszego rozdziału Gracz dowie się, jak szybko i skutecznie levelować przepustkę bojową w grze Apex Legends.

Jak szybko zdobywać doświadczenie w grze Apex Legends?

Podstawowe punkty doświadczenia w grze Apex Legends zdobywa się poprzez rozgrywanie meczów w Królewskim Kanionie - Jak levelować przepustkę bojową w Apex Legends? - Apex Legends - poradnik do gry

Podstawowe punkty doświadczenia w grze Apex Legends zdobywa się poprzez rozgrywanie meczów w Królewskim Kanionie. Punkty doświadczenia możesz zbierać od momentu wylądowania na mapie. Od tego momentu, każdy wyrządzony punkt obrażeń, każde zabójstwo lub podniesienie sojusznika jest dodatkowo nagradzane. Możliwości na zdobycie dodatkowych punktów doświadczenia w grze Apex Legends jest naprawdę sporo.

Za co dostaję punkty doświadczenia w grze Apex Legends?

Ogólną punktację za mecz w grze Apex Legends można podzielić ze względu na osiągnięcia, a lista tych osiągnięć kształtuje się następująco:

 1. Wygranie meczu - 900 punktów doświadczenia.
 2. Przetrwanie - 3 punkty doświadczenia za każdą sekundę w Królewskim Kanionie.
 3. Zabójstwa - 50 punktów doświadczenia za każdego killa.
 4. Obrażenia - około 0.25 punktów doświadczenia za każdy 1 punkt zadanych obrażeń.
 5. Podniesienie sojusznika - 25 punktów doświadczenia za każdego podniesionego sojusznika.
 6. Odrodzenia sojusznika - 200 punktów doświadczenia za każdego sojusznika.
 7. Pierwsze zabójstwo dnia - 500 punktów doświadczenia.
 8. Zabicie Championa - 500 punktów doświadczenia za każdego Championa.
 9. Zabójstwo Kill Leadera - 50 punktów doświadczenia za każdego lidera.
 10. Drużyna Championa - 500 punktów doświadczenia za rozegranie meczu, będąc w składzie Championa.
 11. Gra z przyjaciółmi - 5% dodatkowych punktów doświadczenia do wyniku przetrwania.

Jak można zauważyć, możliwości zdobywania dodatkowych punktów doświadczenia w grze Apex Legends jest naprawdę dużo. Wiadomo, że nie wszystkie gry kończą się zwycięstwem i zgarnięciem olbrzymiej ilości punktów doświadczenia, ale za każdym razem warto dać z siebie wszystko, aby nieco polepszyć swoje statystyki.

Jak szybko levelować przepustkę bojową w grze Apex Legends?

Jeśli chcesz szybko wylevelować przepustkę bojową w grze Apex Legends i zgarnąć wszystkie możliwe nagrody przeznaczone na sezon "Dzikie Kresy", możesz wykorzystać kilka przydatnych tipów. Poniżej znajdziesz istotne informacje, które przyczynią się do zdobywania większej ilości punktów doświadczenia w grze Apex Legends.

Graj różnymi Legendami w przeciągu każdego tygodnia przepustki bojowej

W przeciągu trwania pierwszej przepustki bojowej w grze Apex Legends możesz zdobyć aż 225 000 dodatkowych punktów doświadczenia każdego tygodnia, jeśli posiadasz odblokowane wszystkie 9 postaci - Jak levelować przepustkę bojową w Apex Legends? - Apex Legends - poradnik do gry

W przeciągu trwania pierwszej przepustki bojowej w grze Apex Legends możesz zdobyć aż 225 000 dodatkowych punktów doświadczenia każdego tygodnia, jeśli posiadasz odblokowane wszystkie 9 postaci. Dodatkowe punkty doświadczenia przyznawane są w dokładnie taki sam sposób, jak podstawowe punkty za przetrwanie w Królewski Kanionie, a więc +3 punkty za każdą sekundę.

 1. Limit punktowy dla każdej z postaci wynosi 25 000.
 2. Punkty bonusowe za przetrwanie naliczane są dla każdej postaci z osobna.
 3. Punkty można zbierać przez 7 dni po czym wszystkie wskaźniki zostają zresetowane i można zbierać punkty od początku.

Co ciekawe, pierwsze zabójstwo dnia dla przepustki bojowej liczy się dla każdej Legendy z osobna, a więc możesz zgarnąć łącznie 4 500 dodatkowych punktów, jeśli uda Ci się w ciągu dnia zdobyć po jednym zabójstwie każdą z dostępnych postaci. Aby szybko levelować przepustkę bojową w grze Apex Legends musisz pamiętać o tym, aby zmieniać postaci po osiągnięciu maksymalnego pułapu bonusowych punktów, czyli 25 000 na każdą z nich.

Graj z przyjaciółmi, aby zdobywać więcej punktów doświadczenia dla przepustki bojowej

Rozgrywka z przyjaciółmi w grze Apex Legends w znacznym stopniu zwiększy ilość punktów doświadczenia, które możesz zdobyć w trakcie meczu - Jak levelować przepustkę bojową w Apex Legends? - Apex Legends - poradnik do gry

Rozgrywka z przyjaciółmi w grze Apex Legends w znacznym stopniu zwiększy ilość punktów doświadczenia, które możesz zdobyć w trakcie meczu. Do swojej drużyny możesz zaprosić maksymalnie 2 znajomych, a każdy z nich zapewni dodatkowe 5% punktów za przetrwanie. Co ciekawe, przepustka bojowa w sezonie "Dzikie Kresy" udostępnia Graczom specjalne wzmacniacze, które dodatkowo podnoszą punkty doświadczenia naliczane dla battle pass.

 1. Pierwszy Booster zdobędziesz na 12 poziomie przepustki bojowej i zapewnia on dodatkowe 5% punktów doświadczenia za każdego znajomego w drużynie.
 2. Kolejne wzmacniacze zdobędziesz na 22, 32, 42, 52, 62, 72, 82, 89 i 92 poziomie przepustki bojowej.
 3. Bonus z Boosterów można kumulować. Oznacza to, że na 92 poziomie przepustki bojowej będziesz otrzymywać aż 50% dodatkowego doświadczenia za każdego znajomego w drużynie.

Jak znaleźć większą ilość Graczy do swojej drużyny?

Czasem ciężko złapać znajomych na grze, a szkoda zaprzepaścić okazję na zdobycie dodatkowych punktów doświadczenia - wiadomo, że czas to exp. Jeśli masz problem ze znalezieniem chętnych Graczy do Twojej drużyny, warto zajrzeć na oficjalne forum gry Apex Legends lub na któryś z serwerów Discorda. W takim miejscu w prosty i szybki sposób znajdziesz Graczy, których będziesz mógł dodać do listy znajomych.

 1. Adres oficjalnego kanału Discord GRYOnLine.pl - https://discordapp.com/invite/pYJz3J5
 2. Adres oficjalnego forum Apex Legends - https://answers.ea.com/t5/Find-a-Squad/ct-p/apex-legends-squad-en
 3. Adres kanału Discord Apex Legends - https://discordapp.com/invite/ApexLegends

Postaraj się przetrwać jak najdłużej

Za każdą sekundę, którą spędzisz w Królewskim Kanionie otrzymujesz +3 punkty doświadczenia więc kwestia jak najdłuższego przetrwania na polu bitwy jest niezwykle ważna, jeśli chcesz szybko wylevelować swoją przepustkę bojową do maximum. Niestety, oznacza to, że najwięcej punktów doświadczenia zdobywasz nie poprzez eliminowanie kolejnych celów i wyrządzanie dużej ilości obrażeń lecz poprzez przetrwanie. Najlepszym sposobem na zebranie możliwie jak największej ilości punktów doświadczenia dla przepustki bojowej w grze Apex Legends jest po prostu znalezienie dobrej kryjówki. Punktacja za przetrwanie może urosnąć do olbrzymiej liczby, gdy grasz z przyjaciółmi i posiadasz odblokowane specjalne wzmacniacze z przepustki bojowej. Podsumowując, chcąc zdobyć jak największa ilość punktów doświadczenia postępuj według poniższego schematu:

 1. Graj z przyjaciółmi.
 2. Wybierzcie bezpieczne miejsce do lądowania.
 3. Znajdźcie dobrą kryjówkę.
 4. Przesuwajcie się w głąb mapy razem z okręgiem, aby znaleźć kolejną bezpieczną kryjówkę.