Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Apex Legends - poradnik do gry

Apex Legends - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Trofea i osiągnięcia w Apex Legends Apex Legends poradnik, porady

Na tej stronie znajduje się poradnik trofeowy do gry Apex Legends. Zawiera on informacje o wymaganiach do odblokowania poszczególnych osiągnięć. W omówieniu każdego trofeum znalazł się też nasz autorski komentarz odnośnie możliwie najmniej problematycznego jego zdobycia.

Najważniejsze informacje o trofeach gry Apex Legends

 1. Trofea możesz zdobywać na wszystkich platformach, na które wydana została gra Apex Legends. W przypadku wersji na PC są one przyznawane w ramach klienta Origin. Lista osiągnięć wygląda tak samo niezależnie od wybranej platformy sprzętowej.
 2. Apex Legends nie oferuje niestety platynowego trofeum. Do odblokowania jest 12 trofeów i żadne z nich nie jest platynowym. Warto w tym miejscu odnotować, że wersje na PC oraz na Xboxa One oferują możliwość zdobycia odpowiednio 1000 punktów Origin oraz 1000 punktów Gamerscore. W momencie przygotowywania naszego poradnika trofeowego wydawca nie posiadał żadnych planów dodania nowych trofeów wraz z kolejnymi aktualizacjami Apex Legends rozszerzającymi jej zawartość.
 3. Pomimo niewielkiej liczby osiągnięć zdobycie kompletu trofeów w Apex Legends może być bardzo czasochłonne. Jest to tylko w niewielkim stopniu uzależnione od tego jak dobrze będziesz sobie radził w grze. Duża ilość czasu potrzebnego do zdobycia trofeów wynika przede wszystkim z długiego grindu. Odblokowanie wszystkich dostępnych osiągnięć może ci zająć nawet ponad 70-80 godzin.

Czy mogę zdobywać trofea w Apex Legends grając za darmo?

Tak, wszystkie trofea w Apex Legends na PS4 możesz zdobyć bez wydawania prawdziwej gotówki. Nie musisz wydawać pieniędzy w sklepie gry. Co więcej, do uruchomienia Apex Legends na PlayStation 4 nie jest potrzebna aktywna subskrypcja PlayStation Plus.

Identycznie wygląda to w przypadku wersji PC. Możesz za darmo ściągnąć grę w ramach klienta Origin i prowadzić rozgrywkę bez żadnej wykupionej subskrypcji (Origin Access Basic / Premier).

Jedynym wyjątkiem jest wersja na konsolę Xbox One. Ją również można pobrać za darmo i można w niej ignorować wbudowany sklep, aczkolwiek do prowadzenia sieciowych potyczek na konsoli Xbox One wymagana jest wykupiona subskrypcja Xbox Live Gold.

Profesjonalista

Rodzaj trofeum: srebrne - Trofea i osiągnięcia w Apex Legends - Apex Legends - poradnik do gry

Rodzaj trofeum: srebrne

Sposób odblokowania: Osiągnij 50. poziom gracza.

Komentarz: 50 poziom doświadczenia nie jest maksymalnym w grze Apex Legends. W momencie przygotowywania tego poradnika trofeowego można było awansować maksymalny na setny poziom. Musisz się mimo wszystko spodziewać tego, że awansowanie na wymagany 50 poziom zajmie ci bardzo dużo czasu. Jeśli będziesz dobrze radził sobie w grze i wykonywał liczne czynności nagradzane dużą ilością xp to na 50. poziom powinieneś awansować po około 50-70 godzinach gry. W przeciwnym razie grind na pięćdziesiąty poziom może wydłużyć się i przekroczyć granicę 70-80 godzin.

Polecamy zajrzeć m.in. na stronę Jak zdobywać poziomy doświadczenia? w naszym poradniku. Oto dodatkowe informacje i wskazówki na temat gromadzenia xp:

 1. Nie wychodź przedwcześnie z gry jeśli członkowie Twojej drużyny nadal żyją. Jeśli zdecydujesz się na taki krok to nie otrzymasz punktów doświadczenia za rozegranie danego meczu. XP jest przyznawane jeśli pozostaniesz w danej sesji do samego końca, nawet jeśli Twoja drużyna ostatecznie przegra mecz.
 2. W celu awansowania na 50. poziom będziesz potrzebował w sumie nieco ponad 670000 punktów doświadczenia. Na początkowe poziomy awansuje się stosunkowo szybko, aczkolwiek począwszy od poziomu 26 każdy kolejny awans wymaga uzbierania aż 18000 punktów doświadczenia.
 3. Graj ze znajomymi (jeśli jest to możliwe). Możesz otrzymywać z tego tytułu dodatkową premię do ilości otrzymywanych punktów doświadczenia - 5% do XP czasu przetrwania (Survival Time) za każdego przyjaciela w ramach aktywnej drużyny.
 4. Nawet jeśli grasz z losowymi osobami staraj się wykonywać akcje w ramach grupy. Możesz zostać dodatkowo nagrodzony przede wszystkim za wskrzeszenie innego gracza z drużyny oraz za doprowadzenie do jego respawnu (aż 200XP).
 5. Inne dobre sposoby na zdobywanie xp to wytrwanie jak najdłużej na polu bitwy (gra przyznaje premię do XP co minutę), uplasowanie się w czołówce meczu (900XP za pierwsze miejsce, 500XP za drugie, 300XP za trzecie), eliminowanie innych graczy (standardowo 50XP plus różnorakie bonusy, najlepszy to pierwsze zabójstwo każdego dnia gry - aż 500XP) oraz zabijanie czempionów (Kill Champion - premia to aż 500XP).

Odpicowany

Rodzaj trofeum: brązowe

Sposób odblokowania: Załóż jednocześnie legendarny hełm (Legendary Helmet) i legendarny pancerz (Legendary Body Armor).

Komentarz: Oba przedmioty musisz mieć założone w ramach tego samego meczu. Legendarne przedmioty to te czwartego poziomu. Musi ci się oczywiście poszczęścić żeby zdołać odnaleźć dwa konkretne legendarne przedmioty w ramach pojedynczej sesji, przy czym możesz zwiększyć swoje szanse ich odnalezienia. Oto polecane przez nas techniki:

1) Zainteresuj się statkiem z wyposażeniem (Supply Ship), który pojawia się na początku każdego meczu - Trofea i osiągnięcia w Apex Legends - Apex Legends - poradnik do gry

1) Zainteresuj się statkiem z wyposażeniem (Supply Ship), który pojawia się na początku każdego meczu. Możesz już wtedy podjąć próbę wylądowania na nim, aczkolwiek musisz liczyć się z tym, że inni gracze również mogą mieć taki sam plan. Statek transportuje sprzęt lepszej jakości.

Temat odnalezienia statku z zaopatrzeniem i ewentualnego wylądowania na nim szerzej opisaliśmy między innymi na stronie Najlepsze miejsca do lądowania w naszym poradniku - Trofea i osiągnięcia w Apex Legends - Apex Legends - poradnik do gry

Temat odnalezienia statku z zaopatrzeniem i ewentualnego wylądowania na nim szerzej opisaliśmy między innymi na stronie Najlepsze miejsca do lądowania w naszym poradniku. Na tej samej zestawiliśmy też inne ciekawe lokacje do przeszukania. Rozważ zainteresowanie się np. Strefą Hot Zone oznaczoną błękitnym okręgiem (przykład na obrazku - jej położenie jest losowe). Gwarantuje ona odnalezienie przedmiotów wyższej jakości, przy czym tak samo jak w przypadku statku zaopatrzeniowego jest spore ryzyko wpadnięcia tam na innych graczy polujących na rzadki loot.

2) Wyeliminuj gracza posiadającego legendarne wyposażenie. Jeżeli spotkasz osobę używającą legendarnego sprzętu, to warto podjąć ryzyko zaatakowanie jej na potrzeby odblokowania opisywanego trofeum.

3) Poproś graczy z drużyny o legendarny hełm/pancerz. Jeśli grasz z przyjaciółmi i komuś udało się zdobyć poszukiwany legendarny przedmiot to możesz poprosić o wypożyczenie go po to tylko żeby spełnić wymagania osiągnięcia.

3) Sprawdzaj odnajdywane Pakiety Apex (Apex Packs) - Trofea i osiągnięcia w Apex Legends - Apex Legends - poradnik do gry

3) Sprawdzaj odnajdywane Pakiety Apex (Apex Packs). Możesz na nie natrafiać w trakcie eksploracji mapy (przykładowy obrazek). Ich unikalną cechą jest to, że skrywają one loot wyższej jakości. Zwiększa się więc prawdopodobieństwo odnalezienia legendarnego obiektu. Temat ten szerzej omówiliśmy na osobnej stronie naszego poradnika - Jak znaleźć Pakiety Apex?.

4) Korzystaj ze zdolności specjalnej Zrzut zaopatrzenia (Care Package) legendy Lifeline - Trofea i osiągnięcia w Apex Legends - Apex Legends - poradnik do gry

4) Korzystaj ze zdolności specjalnej Zrzut zaopatrzenia (Care Package) legendy Lifeline. Zrzucona kapsuła zaopatrzeniowa skrywa domyślnie przedmioty wyższej jakości. To kolejny sposób na zwiększenie szans odnalezienia poszukiwanych legendarnych przedmiotów.

Gracz drużynowy

Rodzaj trofeum: brązowe - Trofea i osiągnięcia w Apex Legends - Apex Legends - poradnik do gry

Rodzaj trofeum: brązowe

Sposób odblokowania: Dokonaj odrodzenia członka drużyny.

Komentarz: Jest duża szansa na to, że osiągnięcie to zdobędziesz w trakcie prowadzenia normalnej gry, gdyż współpraca w ramach drużyny jest niezwykle ważna jeśli pragniesz odnosić sukcesy w Apex Legends. Temat wskrzeszania poległych sojuszników opisaliśmy dokładnie na stronie Jak ożywić gracza? w naszym poradniku. Dla przypomnienia:

 1. W ciągu 90 sekund pod śmierci jednego z bohaterów musisz podbiec do niego i zdobyć jego sztandar. Jeśli nie zdążysz przed upływem 90 sekund to członek drużyny bezpowrotnie zginie.
 2. Ze sztandarem musisz udać się do punktu odradzającego (Respawn Point). Punkty te są dobrze widoczne na mapie - oznaczone zieloną ikoną.
 3. Ożywanie sojusznika trwa pięć sekund i nie możesz w tym samym czasie wykonywać żadnych innych czynności. Możesz więc sam zostać łatwo zabity.

Z pełnym wyposażeniem

Rodzaj trofeum: brązowe - Trofea i osiągnięcia w Apex Legends - Apex Legends - poradnik do gry

Rodzaj trofeum: brązowe

Sposób odblokowania: Użyj w pełni wyposażonej broni.

Komentarz: Pod pojęciem w pełni wyposażonej broni kryje się po prostu legendarna broń, czyli taka, która jest wyposażona w legendarne (pomarańczowe) komponenty. W trakcie poszukiwań w pełni wyposażonej broni możesz polegać na tych samych technikach, które zamieściliśmy w opisie trofeum Odpicowany, a więc:

 1. docierać do statków z zaopatrzeniem
 2. przeszukiwać strefy Hot Zone
 3. zabijać graczy z nadzieją, że ktoś używał legendarnej broni
 4. prosić członków drużyny o wypożyczenie legendarnych broni
 5. sprawdzać losowo odnajdywane pakiety Apex
 6. korzystać z umiejętności Zrzut zaopatrzenia legendy Lifeline

Więcej informacji znajdziesz też na stronie Najlepsze bronie w naszym poradniku.

Dowódca skoku

Rodzaj trofeum: brązowe - Trofea i osiągnięcia w Apex Legends - Apex Legends - poradnik do gry

Rodzaj trofeum: brązowe

Sposób odblokowania: 5 razy zostań dowódcą skoku.

Komentarz: Osiągnięcie to możesz zdobyć po prostu spędzając wystarczająco dużą ilość czasu z grą. Dowódca skoku (Jumpmaster) jest losowo dobierany spośród członków drużyny. Więcej informacji o tym jakie obowiązki spadają na dowódcę skoku znajdziesz na stronie Runda 1.

Jeśli grasz w drużynie z przyjaciółmi to możecie sobie wzajemnie pomagać w szybszym odblokowaniu opisywanego trofeum. Gra posiada mianowicie opcję zrezygnowania z funkcji dowódcy skoku. Gracze z drużyny mogą więc np. po kolei rezygnować z tej funkcji, dzięki czemu docelowo każdy z nich zostanie mianowany w ramach tego samego meczu. Więcej o opcji rezygnacji możesz dowiedzieć się ze strony Jak przekazać funkcję jumpmastera? w naszym poradniku

Wszechstronność

Rodzaj trofeum: srebrne

Sposób odblokowania: Zadaj 5000 punktów obrażeń, grając 8 różnymi legendami.

Komentarz: To wbrew pozorom łatwe osiągnięcie, która po prostu wymaga spędzenia z każdą z ośmiu legend określonej ilości czasu po to żeby zadać co najmniej 5000 punktów obrażeń. Powinieneś je łatwo zdobyć przy okazji dążenia do odblokowania trofeum Legenda Apex.

Dodatkowym ułatwieniem jest to, że swoje postępy możesz na bieżąco śledzić. Z menu głównego wybieraj kolejno pozycje Legendy (Legends), Sztandary (Banners) oraz Tracker i wyszukaj pozycje Zadane obrażenia (Damage Done).

Lider zabójstw

Rodzaj trofeum: brązowe

Sposób odblokowania: Zostań liderem zabójstw.

Komentarz: Ważną informacją jest to, że osiągnięcie to możesz odblokować jeszcze w trakcie trwania meczu. Nie musisz czekać na jego zakończenie. Zajmuj się pozostałymi trofeami, a prędzej czy później otrzymasz odznaczenie za wyeliminowanie największej liczby graczy spośród uczestników meczu.

W większości przypadków wystarczające jest zamordowanie 4 graczy w danym meczu do tego żeby zostać odznaczonym. Gra wyświetla zawsze na ekranie powiadomienie o zostaniu aktualnym liderem zabójstw, tak więc nie możesz przegapić tego momentu.

Ofensywa Apex

1 - Trofea i osiągnięcia w Apex Legends - Apex Legends - poradnik do gry
Rodzaj trofeum: brązowe - Trofea i osiągnięcia w Apex Legends - Apex Legends - poradnik do gry

Rodzaj trofeum: brązowe

Sposób odblokowania: Wygraj grę postacią ofensywną.

Komentarz: Trofeum to najlepiej jest zdobyć grając legendą Bangalore lub Wraith (powyższe obrazki). Trzecia ofensywna legenda to Mirage, przy czym jest ona początkowo niedostępna i musiałbyś ją najpierw odblokować. Zajrzyj na strony Runda 3 i 4 w naszym poradniku gdzie zamieściliśmy wskazówki odnośnie wygrania meczu.

Defensywa Apex

Rodzaj trofeum: brązowe - Trofea i osiągnięcia w Apex Legends - Apex Legends - poradnik do gry

Rodzaj trofeum: brązowe

Sposób odblokowania: Wygraj grę postacią defensywną.

Komentarz: Trofeum to najlepiej jest zdobyć grając legendą Gibraltar (powyższy obrazek), gdyż jest ona dostępna od samego początku gry. Druga z defensywnych legend to Caustic, przy czym nie możesz jej od razu wybrać i musiałbyś ją najpierw odblokować. Zajrzyj na strony Runda 3 i 4 w naszym poradniku gdzie zamieściliśmy wskazówki odnośnie wygrania meczu.

Wsparcie Apex

2 - Trofea i osiągnięcia w Apex Legends - Apex Legends - poradnik do gry
Rodzaj trofeum: brązowe - Trofea i osiągnięcia w Apex Legends - Apex Legends - poradnik do gry

Rodzaj trofeum: brązowe

Sposób odblokowania: Wygraj grę postacią wsparcia.

Komentarz: Trofeum to możesz zdobyć grając legendą Lifeline lub Pathfinder (powyższe obrazki) i obie z nich są od razu dostępne. Zajrzyj na strony Runda 3 i 4 w naszym poradniku gdzie zamieściliśmy wskazówki odnośnie wygrania meczu.

Zwiad Apex

Rodzaj trofeum: brązowe - Trofea i osiągnięcia w Apex Legends - Apex Legends - poradnik do gry

Rodzaj trofeum: brązowe

Sposób odblokowania: Wygraj grę postacią zwiadowcy.

Komentarz: Trofeum to możesz zdobyć wyłącznie dzięki grze legendą Bloodhound (powyższy obrazek), która jest dostępna od samego początku gry. Zajrzyj na strony Runda 3 i 4 w naszym poradniku gdzie zamieściliśmy wskazówki odnośnie wygrania meczu.

Legenda Apex

Rodzaj trofeum: złote

Sposób odblokowania: Wygraj grę 8 różnymi legendami.

Komentarz: Polecamy zainteresować się w pierwszej kolejności opisanymi powyżej osiągnięciami Ofensywa Apex, Defensywa Apex, Wsparcie Apex oraz Zwiad Apex. Zdobycie ich pozwoli ci spełnić wymagania dla 4 spośród 8 legend. Od tego momentu wybieraj po kolei tylko te legendy, którymi jeszcze nie wygrałeś żadnego meczu. Na sam koniec warto dodatkowo zostawić sobie legendy Caustic oraz Mirage, które muszą zostać najpierw odblokowane.

Zajrzyj na strony Runda 3 i 4 w naszym poradniku gdzie zamieściliśmy wskazówki odnośnie wygrania meczu.