Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Apex Legends - poradnik do gry

Apex Legends - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Broń snajperska w Apex Legends Apex Legends poradnik, porady

Apex Legends umożliwia Graczom korzystanie z wysokiej klasy broni snajperskiej. Karabiny snajperskie wyposażone w dodatkową lunetę wykorzystywane są w walce na średni i daleki dystans. Przy namierzaniu celu najlepiej jest celować w głowę, ale strzały w klatkę piersiową mogą być równie skuteczne. Walcząc na średni lub daleki dystans możesz zająć dogodną pozycję snajperską i czekać, aż cel pojawi się w zasięgu wzroku. Kiedy znajdziesz się w sytuacji, gdzie przeciwnik będzie blisko Twojej postaci najlepiej jest skorzystać z broni pomocniczej.

 1. Do korzystania z broni snajperskiej wymagana jest cierpliwość i opanowanie. Pamiętaj, że gdy cel pozostaje w ruchu musisz wycelować nieco przed niego, aby pocisk trafił w cel.
 2. Na średnim i dalekim dystansie korzystaj z przybliżenia.
 3. Zoom w broni snajperskiej świetnie spisuje się do przeczesywania terenu w celu odnalezienia potencjalnego celu.
 4. W bliskim kontakcie możesz starać się celować "na ślepo" lub zmienić broń na pomocniczą.

Kraber .50-cal Sniper - najlepszy w swojej klasie

Kraber - Broń snajperska w Apex Legends - Apex Legends - poradnik do gry

Kraber .50-cal SR to bez wątpienia najlepsza broń snajperska w grze Apex Legends. Tą unikatową broń możesz zdobyć jedynie ze zrzutów powietrznych przez co jest także jedną z najrzadziej występujących broni w grze. Kraber .50-cal SR wykorzystuje swoją unikatową amunicję i nie można w żaden sposób jej uzupełnić. Razem z bronią otrzymujesz 4 naboje w komorze + 8 zapasowych. Kraber wyrządza olbrzymie szkody - 120 przy strzale w korpus i aż 250 przy strzale w głowę.

Odrzut broni Kraber ,50-cal Sniper

Ze względu na swoje przeznaczenie, broń snajperka oddaje pojedyncze strzały dzięki czemu Gracz ma możliwość korygowania ustawienia celownika przed oddaniem kolejnego strzału - Broń snajperska w Apex Legends - Apex Legends - poradnik do gry

Ze względu na swoje przeznaczenie, broń snajperka oddaje pojedyncze strzały dzięki czemu Gracz ma możliwość korygowania ustawienia celownika przed oddaniem kolejnego strzału. Olbrzymie przybliżenie sprawia, że Gracz może wycelować dokładnie w punkt. Należy jednak wziąć poprawkę na poruszający się cel i celować odpowiednio przed celem, w zależności od odległości.

Modyfikacje broni Kraber .50-cal Sniper

Ze względu na specjalny charakter broni, która zalicza się do snajperek Legendarnych, Kraber nie może wykorzystywać dodatkowych modyfikacji.

Longbow DMR

Longbow DMR to świetny karabin snajperski, który wyrządza bardzo duże obrażenia - Broń snajperska w Apex Legends - Apex Legends - poradnik do gry

Longbow DMR to świetny karabin snajperski, który wyrządza bardzo duże obrażenia. Wykorzystuje ciężką amunicję i mieści 5 naboi w magazynku. Przy strzale w korpus wyrządzisz 55 obrażeń, a celny strzał w głowę to obrażenia rzędu 110 punktów. Co więcej, do broni Longbow DMR możesz dołożyć wiele modyfikacji, które wpłyną na jej szybkostrzelność i obrażenia.

Odrzut broni Longbow DMR

Powyższy obrazek przedstawia rozrzut pocisków dla karabinu snajperskiego Longbow DMR - Broń snajperska w Apex Legends - Apex Legends - poradnik do gry

Powyższy obrazek przedstawia rozrzut pocisków dla karabinu snajperskiego Longbow DMR. Po szybkim wystrzeleniu wszystkich 5 pocisków można zaobserwować, że broń ściąga nieco do góry i na prawo. Możesz to kontrować poprzez lekki ruch myszką do dołu i w lewo.

Modyfikacje broni Longbow DMR

Do Longbow DMR można dodać następujące modyfikacje:

 1. Mag - większa pojemność magazynka przyda się w przypadku każdej broni snajperskiej.
 2. Optic - dodatkowe celowniki zwiększą celność broni, szczególnie przy oddawaniu strzałów z dalekiego dystansu.
 3. Barrel - zmniejsza odrzut broni.
 4. Stock - uchwyt do broni poprawiający jej stabilność, a tym samym celność.
 5. Hop-Up - umożliwia zmianę trybu strzelania.

G7 Scout

G7 Scout to jedna z broni snajperskich dostępnych w grze Apex Legends - Broń snajperska w Apex Legends - Apex Legends - poradnik do gry

G7 Scout to jedna z broni snajperskich dostępnych w grze Apex Legends. G7 Scout wykorzystuje lekką amunicję i mieści 10 naboi w magazynku. Prezentowana broń wyrządza 30 obrażeń przy strzale w korpus i 60 przy strzale w głowę. Ze względu na swój półautomatyczny charakter, G7 Scout jest bardzo wszechstronną bronią i może być wykorzystywany w walce na średnim dystansie. Uzbrojony w odpowiednie modyfikacje zwiększa swoją precyzję, szybkość i zadawane obrażenia.

Odrzut broni G7 Scout

Na powyższym screenie umieszczono rozrzut pocisków dla broni snajperskiej G7 Scout - Broń snajperska w Apex Legends - Apex Legends - poradnik do gry

Na powyższym screenie umieszczono rozrzut pocisków dla broni snajperskiej G7 Scout. Jak można zauważyć, kontra tej broni nie jest zbyt skomplikowana. Przy ciągłym strzelaniu wystarczy ściągać lufę karabinu do dołu.

Modyfikacje broni G7 Scout

Do G7 Scout można dodać następujące modyfikacje:

 1. Mag - większa pojemność magazynka przyda się w przypadku każdej broni snajperskiej.
 2. Optic - dodatkowe celowniki zwiększą celność broni, szczególnie przy oddawaniu strzałów z dalekiego dystansu.
 3. Barrel - zmniejsza odrzut broni.
 4. Stock - uchwyt do broni poprawiający jej stabilność, a tym samym celność.

Triple Take

Triple Take to jedna z broni snajperskich dostępna w grze Apex Legends - Broń snajperska w Apex Legends - Apex Legends - poradnik do gry

Triple Take to jedna z broni snajperskich dostępna w grze Apex Legends. Wykorzystuje energetyczną amunicję i mieści zaledwie 5 naboi w magazynku. Triple Take wyrządza spore obrażenia, które wynoszą odpowiednio 23 w korpus i 46 przy strzale w głowę. Niestety, broń jest dość trudna do opanowania ponieważ posiada specyficzny odrzut. Największy problem pojawia się przy próbie oddania strzału w cel znajdujący się w dość znacznej odległości.

Odrzut broni Triple Take

Powyższy obrazek przedstawia rozrzut pocisków dla broni Triple Take - Broń snajperska w Apex Legends - Apex Legends - poradnik do gry

Powyższy obrazek przedstawia rozrzut pocisków dla broni Triple Take. Jak można domyślić się po nazwie, Triple Take wystrzeliwuje 3 pociski w dość dziwny sposób - w rzędzie. O ile na średnim dystansie nie powinno to stanowić wielkiego problemu to odległość pomiędzy kolejnymi pociskami wzrasta wraz ze wzrostem odległości od celu. Ze względu na trudność w posługiwaniu się Triple Take, zaleca się korzystanie z innej broni.

Modyfikacje broni Triple Take

Do Triple Take można dodać następujące modyfikacje:

 1. Optic - dodatkowe celowniki zwiększą celność broni, szczególnie przy oddawaniu strzałów z dalekiego dystansu.
 2. Hop-Up - umożliwia zmianę trybu strzelania.
 3. Stock - uchwyt do broni poprawiający jej stabilność, a tym samym celność.