Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Apex Legends - poradnik do gry

Apex Legends - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

SMG w Apex Legends Apex Legends poradnik, porady

SMG należą do grupy lekkiego uzbrojenia, które dobrze spisuje się w walce na krótkim i średnim dystansie. W grze Apex Legends SMG nie wyrządzają tak dużych obrażeń, jak karabiny szturmowe, ale można wykorzystywać je w walce na bliskim dystansie oraz w ciasnych pomieszczeniach. SMG cechuje także dobra celność.

 1. W bliskim kontakcie strzelaj serią pocisków w górną część ciała.
 2. W walce na średnim dystansie strzelaj korzystając z techniki pestkowania lub krótkimi seriami, celując w głowę.
 3. Nie przeładowuj broni po oddaniu zaledwie kilku strzałów jeśli w pobliżu znajdują się kolejne cele do eliminacji.
 4. Jeżeli posiadana przez Ciebie broń charakteryzuje się długim czasem przeładowania, a musisz dokończyć eliminację celu, skorzystaj z broni pomocniczej, a maszynową przeładuj chwilę później w bezpiecznym miejscu.

Prowler Burst PDW - najlepszy w swojej klasie

Prowler Burst PDW to najprawdopodobniej najlepsza broń typu SMG w grze Apex Legends, jeśli uda Ci się dobrać do niej dodatkowe modyfikacje - SMG w Apex Legends - Apex Legends - poradnik do gry

Prowler Burst PDW to najprawdopodobniej najlepsza broń typu SMG w grze Apex Legends, jeśli uda Ci się dobrać do niej dodatkowe modyfikacje. Wykorzystuje ciężką amunicję i mieści 20 naboi w magazynku. Prowler Burst PDW cechuje się bardzo dużą szybkostrzelnością i niesamowitą celnością. Przy strzale w korpus możesz wyrządzić 14 obrażeń, a celując w głowę 21. Korzystając z tej broni możesz przełączać się pomiędzy stylami strzelania burst i single. Przy odpowiednio dobranych modyfikacjach, jak dobry zoom, dodatkowy magazynek i Hop-Up można z Prowlera zrobić śmiercionośny karabin.

Odrzut broni Prowler Burst PDW

Na powyższym obrazku zobrazowano odrzut broni Prowler Burst PDW ze średniego dystansu - SMG w Apex Legends - Apex Legends - poradnik do gry

Na powyższym obrazku zobrazowano odrzut broni Prowler Burst PDW ze średniego dystansu. Można zauważyć, że broń dość mocno ściąga ku gurze więc wystarczy ściągać mysz ku dołowi, aby strzelać dokładnie w punkt. Prowler Burst PDW to jedna z najłatwiejszych broni do obsługi w grze Apex Legends.

Modyfikacje broni Prowler Burst PDW

Do Prowler Burst PDW można dodać następujące modyfikacje:

 1. Mag - większa pojemność magazynka jest wielce pomocna w trakcie walki z przeciwnikiem, który nie będzie w stanie wystrzelić więcej naboi od Ciebie.
 2. Optic - dodatkowe celowniki zwiększą celność broni, szczególnie przy oddawaniu strzałów z dalekiego dystansu.
 3. Hop-Up - umożliwia zmianę trybu strzelania.
 4. Stock - uchwyt do broni poprawiający jej stabilność, a tym samym celność.

R-99

R-99 to kolejny przedstawiciel grupy SMG w grze Apex Legends - SMG w Apex Legends - Apex Legends - poradnik do gry

R-99 to kolejny przedstawiciel grupy SMG w grze Apex Legends. Wykorzystuje lekką amunicję i mieści 18 naboi w magazynku. Strzelając w korpus możesz wyrządzić 12 obrażeń, a przy strzale w głowę zaledwie 18. R-99 jest najsłabszym SMG pod względem wyrządzanych obrażeń. Co więcej, R-99 cierpi także z powodu niskiej celności przez co może być wykorzystywana tylko w bliskim kontakcie.

Odrzut broni R-99

Powyższy obrazek przedstawia rozrzut pocisków dla R-99 ze średniego dystansu - SMG w Apex Legends - Apex Legends - poradnik do gry

Powyższy obrazek przedstawia rozrzut pocisków dla R-99 ze średniego dystansu. Jak można zauważyć, dziury po kulach tworzą niemal literę "S" przez co ciężko zapanować nad odrzutem tej broni. W trakcie strzelania staraj się używać krótszych serii po około 9 pocisków i kontrować odrzut poprzez ściąganie myszy ku dołowi i nieco w lewo.

Modyfikacje broni R-99

Do R-99 można dodać następujące modyfikacje:

 1. Mag - ze względu na małą pojemność magazynka broni R-99 dodatkowy magazynek będzie niezbędną modyfikacją.
 2. Optic - dodatkowe celowniki zwiększą celność broni, szczególnie przy oddawaniu strzałów z dalekiego dystansu.
 3. Barrel - zmniejsza odrzut broni.
 4. Stock - uchwyt do broni poprawiający jej stabilność, a tym samym celność.

Alternator

Alternator to dość oryginalna broń z kategorii SMG, która wykorzystuje lekką amunicję i mieści zaledwie 16 naboi w magazynku - SMG w Apex Legends - Apex Legends - poradnik do gry

Alternator to dość oryginalna broń z kategorii SMG, która wykorzystuje lekką amunicję i mieści zaledwie 16 naboi w magazynku. Strzelając w korpus możesz wyrządzić 13 obrażeń, a celując w głowę zaledwie 19. Co więcej, Alternator cierpi z powodu niskiej szybkostrzelności i jest ciężki do opanowania.

Odrzut broni Alternator

Powyższy obrazek przedstawia odrzut broni Alternator ze średniego dystansu - SMG w Apex Legends - Apex Legends - poradnik do gry

Powyższy obrazek przedstawia odrzut broni Alternator ze średniego dystansu. Niestety, Alternator nie jest łatwą bronią do opanowania i wymaga solidnej kontry poprzez ściąganie myszki ku dołowi i wykonywanie jednoczesnych delikatnych ruchów w lewo i w prawo.

Modyfikacje broni Alternatora

Do Alternatora można dodać następujące modyfikacje:

 1. Mag - ze względu na małą pojemność magazynka broni Alternator dodatkowy magazynek będzie niezbędną modyfikacją.
 2. Optic - dodatkowe celowniki zwiększą celność broni, szczególnie przy oddawaniu strzałów z dalekiego dystansu.
 3. Barrel - zmniejsza odrzut broni.
 4. Stock - uchwyt do broni poprawiający jej stabilność, a tym samym celność.