Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Apex Legends - poradnik do gry

Apex Legends - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Karabiny szturmowe w Apex Legends Apex Legends poradnik, porady

Karabiny szturmowe są najpopularniejszym rodzajem broni w grze Apex Legends. Karabiny szturmowe spisują się doskonale na każdym dystansie jednak przy strzelaniu dłuższymi seriami trzeba pamiętać o korygowaniu ustawienia celownika, aby zniwelować odrzut broni. Aby maksymalnie wykorzystać potencjał broni zawsze staraj się celować w głowę ponieważ pierwszy strzał leci dokładnie w punkt.

 1. W bliskim kontakcie możesz strzelać długimi seriami celując w korpus i delikatnie korygując ustawienie celownika.
 2. Na średnim dystansie najlepiej jest korzystać z techniki pestkowania lub strzelać krótkimi seriami celując w głowę.
 3. Jeżeli strzelasz z dużej odległości najlepiej jest wykorzystywać technikę pestkowania celując w głowę przeciwnika.
 4. Na dalekim i średnim dystansie korzystaj z przybliżenia i bierz poprawkę na poruszający się cel - musisz celować nieco przed niego.
 5. Unikaj trybu strzelania burst. Lepiej włączyć tryb pojedynczych strzałów lub full auto, aby mieć lepszą kontrolę nad bronią.

VK-47 Flatline - najlepszy w swojej klasie

VK-47 Flatline to bez wątpienia najlepszy karabin szturmowy w grze Apex Legends - Karabiny szturmowe w Apex Legends - Apex Legends - poradnik do gry

VK-47 Flatline to bez wątpienia najlepszy karabin szturmowy w grze Apex Legends. Flatline wykorzystuje ciężką amunicję i mieści 20 naboi w magazynku. Strzelając w korpus wyrządzisz 16 obrażeń, a strzały w głowę wyrządzają aż 32 punkty obrażeń. Co więcej, VK-47 Flatline cechuje się wysoką celnością, stabilnością i szybkostrzelnością. Broń dysponuje dwoma trybami strzelania - pełne auto i strzały pojedyncze Wszystkie te cechy sprawiają, że VK-47 Flatline jest jedną z najlepszych broni w grze Apex Legends.

Odrzut broni VK-47 Flatline

Na powyższym obrazku zaprezentowano rozrzut pocisków dla broni VK-47 Flatline ze średniego dystansu - Karabiny szturmowe w Apex Legends - Apex Legends - poradnik do gry

Na powyższym obrazku zaprezentowano rozrzut pocisków dla broni VK-47 Flatline ze średniego dystansu. Przez pierwsze 6 pocisków broń odbija do góry po czym 4 pociski lecą w punkt, a następnie skupia 4 kolejne pociski nieco z prawej strony i przenosi się w lewo, nieco do góry. Przy kontrowaniu odrzutu VK-47 Flatline należy ściągać mysz ku dołowi w pierwszej fazie, a następnie kontrować ruchem w lewo. Ostatnie 7 pocisków kontrujemy ruchem w prawo i ku dołowi.

Modyfikacje broni VK-47 Flatline

Do VK-47 Flatline można dodać następujące modyfikacje:

 1. Mag - dodatkowy magazynek jest nieocenionym dodatkiem do każdego karabinu szturmowego.
 2. Optic - dodatkowe celowniki zwiększą celność broni, szczególnie przy oddawaniu strzałów z dalekiego dystansu.
 3. Stock - uchwyt do broni poprawiający jej stabilność, a tym samym celność.

Hemlok Burst AR

Hemlok Burst AR to kolejny przedstawiciel karabinów szturmowych w grze Apex Legends - Karabiny szturmowe w Apex Legends - Apex Legends - poradnik do gry

Hemlok Burst AR to kolejny przedstawiciel karabinów szturmowych w grze Apex Legends. Wykorzystuje ciężkie naboje i mieści 18 naboi w magazynku. Przy strzale w korpus możesz wyrządzić 18 punktów obrażeń, a celując w głowę aż 36. Hemlok Burst AR cechuje dodatkowy tryb strzelania (burst) w którym wystrzeliwujesz 3 szybkie pociski po czym następuje krótka przerwa. Ze względu na niemożność strzelania pełnym auto zdecydowana większość Graczy preferuje tryb pojedynczych strzałów.

Odrzut broni Hemlok Burst AR

Powyższy obrazek przedstawia rozrzut pocisków dla broni Hemlok Burst AR ze średniego dystansu - Karabiny szturmowe w Apex Legends - Apex Legends - poradnik do gry

Powyższy obrazek przedstawia rozrzut pocisków dla broni Hemlok Burst AR ze średniego dystansu. Jak można zauważyć, Hemlok dość mocno ściąga do góry i nieco w lewo dlatego w trakcie oddawania ciągłych strzałów należy ściągać mysz nieco ku dołowi. W ostatniej fazie strzelania można kontrować rozrzut broni delikatnymi ruchami w prawo i w lewo.

Modyfikacje broni Hemlok Burst AR

Do Hemlok Burst AR można dodać następujące modyfikacje:

 1. Mag - dodatkowy magazynek jest nieocenionym dodatkiem do każdego karabinu szturmowego.
 2. Optic - dodatkowe celowniki zwiększą celność broni, szczególnie przy oddawaniu strzałów z dalekiego dystansu.
 3. Barrel - zmniejsza odrzut broni.
 4. Stock - uchwyt do broni poprawiający jej stabilność, a tym samym celność.

R-301

R-301 to najsłabszy przedstawiciel karabinów szturmowych w grze Apex Legends pod względem wyrządzanych obrażeń, jednak cechuje go nadzwyczajna precyzja i szybkostrzelność - Karabiny szturmowe w Apex Legends - Apex Legends - poradnik do gry

R-301 to najsłabszy przedstawiciel karabinów szturmowych w grze Apex Legends pod względem wyrządzanych obrażeń, jednak cechuje go nadzwyczajna precyzja i szybkostrzelność. R-301 wykorzystuje lekką amunicję i mieści 18 naboi w magazynku. Strzały w korpus wyrządzają 14 punktów obrażeń, a strzały w głowę zaledwie 24. Ze względu na precyzję i szybkostrzelność, R-301 jest świetną bronią do walki wewnątrz budynków lub na małej przestrzeni.

Odrzut broni R-301

Powyższy obrazek przedstawia rozrzut pocisków dla broni R-301 ze średniego dystansu - Karabiny szturmowe w Apex Legends - Apex Legends - poradnik do gry

Powyższy obrazek przedstawia rozrzut pocisków dla broni R-301 ze średniego dystansu. Jak można zauważyć, R-301 to broń bardzo prosta w użyciu ponieważ przez większą część fazy strzelania wystarczy ściągać mysz nieco ku dołowi a następnie delikatnie w lewo i w prawo.

Modyfikacje broni R-301

Do R-301 można dodać następujące modyfikacje:

 1. Mag - ze względu na bardzo małą pojemność magazynka, dodatkowy magazynek będzie nieocenionym dodatkiem przy Wingmanie.
 2. Optic - dodatkowe celowniki zwiększą celność broni, szczególnie przy oddawaniu strzałów z dalekiego dystansu.
 3. Barrel - zmniejsza odrzut broni.
 4. Stock - uchwyt do broni poprawiający jej stabilność, a tym samym celność.