Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Apex Legends - poradnik do gry

Apex Legends - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Pistolety w Apex Legends Apex Legends poradnik, porady

W grze Apex Legends pistolety należą do grupy broni pomocniczych, które spisują się najlepiej na krótkim i średnim dystansie. Ze względu na niskie obrażenia i słabą penetrację pancerza, w trakcie strzelania zawsze staraj się celować w głowę, aby wyrządzić możliwie jak największe szkody. Większość pistoletów nie nadaje się do walki na daleki dystans. Co ciekawe, wyjątkiem w grupie pistoletów jest Wingman, który świetnie sprawdza się w roli broni głównej i może być wykorzystywany w każdej sytuacji. Pistolety charakteryzują się całkiem niezłą celnością w trakcie ruchu, jeśli będziesz strzelać pojedynczymi strzałami.

 1. Strzelaj pojedynczymi nabojami.
 2. Staraj się oszczędzać amunicję, a nie strzelać na ślepo.
 3. Bierz poprawkę na poruszający się cel - celuj nieco przed niego.
 4. W walce na daleki dystans zmień broń na karabin z przybliżeniem.

Wingman - najlepszy w swojej klasie

Wingman to rewolwer o ogromnej sile rażenia, który wykorzystuje ciężką amunicję - Pistolety w Apex Legends - Apex Legends - poradnik do gry

Wingman to rewolwer o ogromnej sile rażenia, który wykorzystuje ciężką amunicję. Dzięki dużej możliwości penetracji pancerza, Wingman wyrządza aż 45 obrażeń przy strzale w korpus i aż 90 przy strzale w głowę! Co więcej, broń ta jest naprawdę celna. Niestety, Wingman charakteryzuje się niską szybkostrzelnością przez co każdy strzał musi zostać precyzyjnie wykonany. W przypadku Wingmana nie zachwyca także pojemność magazynka przez co dysponujesz zaledwie 6 nabojami w komorze. Gracze, którzy opanują tę broń do perfekcji będą nie do powstrzymania w trakcie rozgrywki w Apex Legends.

Rozrzut broni Wingman

Na powyższym obrazku zaprezentowano rozrzut pocisków dla broni Wingman ze średniego dystansu - Pistolety w Apex Legends - Apex Legends - poradnik do gry

Na powyższym obrazku zaprezentowano rozrzut pocisków dla broni Wingman ze średniego dystansu. Jak można zauważyć, Wingman jest naprawdę celną bronią dzięki czemu będziesz w stanie precyzyjnie trafiać w wybrany cel pozostając w pewnej odległości od przeciwnika.

Strzały z biodra

W dniu 07 - Pistolety w Apex Legends - Apex Legends - poradnik do gry

W dniu 07.03.2019 wprowadzono bardzo istotną modyfikację do najlepszej broni w Apex Legends - Wingman. Zmiana dotyczy strzelania bez przybliżenia, czyli tzw. strzałów z biodra. Przy korzystaniu z Wingmana w grze Apex Legends należy brać pod uwagę fakt, że oddawanie strzałów z biodra w znacznym stopniu wpływa na celność tej broni.

 1. Rozrzut pocisków jest znacznie większy niż przy strzelaniu z celownikiem.
 2. Skrócono czas powrotu broni do pozycji wyjściowej, po oddaniu strzału.

Modyfikacje broni Wingman

Aby stworzyć z Wingmana śmiercionośną broń główną, możesz dodać do niej kilka gadżetów.

 1. Hop-Up - umożliwia wyrządzanie większej ilości obrażeń przy strzale w głowę.
 2. Mag - ze względu na bardzo małą pojemność magazynka, dodatkowy magazynek będzie nieocenionym dodatkiem przy Wingmanie.
 3. Optic - Dodatkowe celowniki zwiększą celność broni, szczególnie przy oddawaniu strzałów z dalekiego dystansu.

P2020

P2020 to standardowy pistolet, który wykorzystuje lekką amunicję i mieści 10 naboi w magazynku - Pistolety w Apex Legends - Apex Legends - poradnik do gry

P2020 to standardowy pistolet, który wykorzystuje lekką amunicję i mieści 10 naboi w magazynku. P2020 nie jest najlepszą bronią w swojej kategorii i powinna być szybko zastąpiona, ale nawet taki podstawowy pistolet da Ci ogromną przewagę nad przeciwnikiem na samym początku rozgrywki. P2020 wyrządza zaledwie 12 obrażeń przy strzale w korpus i tylko 18 przy strzale w głowę.

Rozrzut broni P2020

Na powyższym obrazku zaprezentowano rozrzut pocisków dla broni P2020 ze średniego dystansu - Pistolety w Apex Legends - Apex Legends - poradnik do gry

Na powyższym obrazku zaprezentowano rozrzut pocisków dla broni P2020 ze średniego dystansu. Jak można zauważyć, P2020 stabilizuje swój rozrzut po oddaniu 3 strzałów. Pierwsze dwa strzały padają w znacznej odległości od siebie.

Modyfikacje broni P2020

P2020 ma możliwość rozbudowy, ale niestety niewielką.

 1. Mag - w trakcie walki z przeciwnikiem zawsze warto posiadać większy zasób naboi w magazynku.
 2. Optic - Dodatkowe celowniki zwiększą celność broni, szczególnie przy oddawaniu strzałów z dalekiego dystansu.

RE-45 AUTO

RE-45 AUTO to w pełni zautomatyzowany pistolet, który jest zdecydowanie najszybciej strzelającą bronią w swojej kategorii, co bez wątpienia jest jego największym atutem - Pistolety w Apex Legends - Apex Legends - poradnik do gry

RE-45 AUTO to w pełni zautomatyzowany pistolet, który jest zdecydowanie najszybciej strzelającą bronią w swojej kategorii, co bez wątpienia jest jego największym atutem. Domyślnie mieści zaledwie 10 naboi w magazynku, a wyrządzane obrażenia także pozostawiają wiele do życzenia. RE-45 AUTO wyrządza 11 obrażeń przy strzale w korpus i 16 przy strzale w głowę. Niestety, rozrzut pocisków broni RE-45 AUTO jest niezadowalający przez co trzeba mocno kontrować tę broń przy strzelaniu.

Rozrzut broni RE-45 AUTO

Na powyższym obrazku zaprezentowano rozrzut pocisków dla broni RE-45 AUTO ze średniego dystansu - Pistolety w Apex Legends - Apex Legends - poradnik do gry

Na powyższym obrazku zaprezentowano rozrzut pocisków dla broni RE-45 AUTO ze średniego dystansu. Jak można zauważyć, dwa pierwsze pociski mogą trafić mniej więcej w punkt, a później broń zaczyna ściągać po skosie w prawą stronę. Aby skontrować rozrzut broni RE-45 AUTO należy ściągać mysz nieco w lewo i w dół.

Modyfikacje broni RE-45 AUTO

Do RE-45 AUTO można dodać następujące modyfikacje:

 1. Mag - ze względu na bardzo małą pojemność magazynka i szybkostrzelność, dodatkowy magazynek będzie niezbędnym dodatkiem do RE-45 AUTO.
 2. Optic - dodatkowe celowniki zwiększą celność broni, szczególnie przy oddawaniu strzałów z dalekiego dystansu.
 3. Barrel - zmniejsza odrzut broni.