Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Apex Legends - poradnik do gry

Apex Legends - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI
Mapa Apex Legends - najlepsze miejsca do lądowania
Mapa Apex Legends - najlepsze miejsca do lądowania
Powiększ mapę

Najlepsze miejsca do lądowania w Apex Legends Apex Legends poradnik, porady

Na samym początku rozgrywki w Apex Legends musisz podjąć pierwszą i bardzo istotną decyzję - gdzie wylądować? Lądowanie w Apex Legends jest o tyle istotne, że może dać całemu zespołowi nie lada przewagę nad przeciwnikiem. Mapa Królewskiego Kanionu jest rozległa i znajduje się na niej wiele różnych miejsc, budynków, bunkrów a nawet baz wojskowych. Z niniejszego rozdziału Gracz dowie, jak i gdzie lądować, aby zyskać przewagę nad przeciwnikiem. Opisaliśmy dla Ciebie wszystkie najlepsze miejsca do lądowania w grze Apex Legends!

Najlepsze miejsca do lądowania - jak i gdzie lądować w Apex Legends?

Jakie są najlepsze miejsca do lądowania to podstawowe pytanie w każdej grze Battle Royale - Najlepsze miejsca do lądowania w Apex Legends - Apex Legends - poradnik do gry

Jakie są najlepsze miejsca do lądowania to podstawowe pytanie w każdej grze Battle Royale. W grze Apex Legends najlepsze miejsca do lądowania opisane są jako "High Tier Loot". Na mapie Królewskiego Kanionu jest kilka takich miejsc, a niniejszy rozdział opisuje je wszystkie. Gracz znajdzie tutaj także informacje na temat tego, jak najlepiej i najszybciej wylądować w pożądanym miejscu.

Jak najlepiej i najszybciej wylądować?

W grze Apex Legends korzystasz z plecaka rakietowego, aby bezpiecznie wylądować na obszarze Królewskiego Kanionu. W trakcie fazy lądowania cenne są każde sekundy, które mogą dać Ci ogromną przewagę nad przeciwnikiem już na samym początku rozgrywki. Aby szybciej wylądować korzystaj z bonusu do prędkości lotu!

Jak zyskać bonus do prędkości?

Aby uzyskać bonus do prędkości lotu w grze Apex Legends musisz utrzymywać odpowiedni pułap w trakcie spadania - Najlepsze miejsca do lądowania w Apex Legends - Apex Legends - poradnik do gry

Aby uzyskać bonus do prędkości lotu w grze Apex Legends musisz utrzymywać odpowiedni pułap w trakcie spadania. Staraj się monitorować oś "SPD" widoczną z lewej strony obrazka i utrzymuj wartość w przedziale 149-150, a będziesz leciał znacznie szybciej od przeciwników.

Supply Ship - Statek z wyposażeniem

Supply Ship przelatuje nad Królewskim Kanionem za każdym razem, gdy rozpoczyna się nowa rozgrywka - Najlepsze miejsca do lądowania w Apex Legends - Apex Legends - poradnik do gry

Supply Ship przelatuje nad Królewskim Kanionem za każdym razem, gdy rozpoczyna się nowa rozgrywka. Ze względu na to, że nie zawsze nadlatujesz nad Arenę z tego samego miejsca, możesz niekiedy minąć się ze statkiem. Supply Ship to jedno z najlepszych miejsc do lądowania w Apex Legends, ale także niesie ze sobą ogromne ryzyko.

Jak trafić na statek?

Wbrew pozorom, wylądowanie na poruszającym się statku nie należy do najłatwiejszych więc może się zdarzyć, że nie uda Ci się tam trafić za pierwszym razem. Jednak praktyka czyni mistrza dlatego staraj się dobrze oszacować tor lotu i obierz odpowiedni kąt spadania. W razie konieczności przyhamuj nieco w locie.

High risk - high reward

Jak tylko wylądujesz na statku, postaraj się jak najszybciej zebrać broń - jakąkolwiek. Na statku będzie zazwyczaj od kilku do nawet kilkunastu przeciwników więc musisz działać szybko. Każda broń da Ci nie lada przewagę nad przeciwnikiem.

W razie niepowodzenia, uciekaj

Jeśli wylądujesz za późno, a na statku trwa już zażarta walka - uciekaj. Po prostu zeskocz ze statku i szukaj wyposażenia gdzieś indziej. Pamiętaj, że w grze Apex Legends nie otrzymujesz obrażeń przy upadku z dużej wysokości.

Hot Zone

Strefa Hot Zone pojawia się na samym początku rozgrywki, zanim zacznie się proces lądowania - Najlepsze miejsca do lądowania w Apex Legends - Apex Legends - poradnik do gry

Strefa Hot Zone pojawia się na samym początku rozgrywki, zanim zacznie się proces lądowania. Możesz wtedy szybko włączyć mapę i zlokalizować błękitny okrąg. Na powyższym obrazku widać, że Hot Zone znajduje się na Bagnach. Hot Zone pojawia się w różnych miejscach i możesz znaleźć tam wyposażenie najwyższej jakości.

Staraj się wylądować jak najszybciej

Podobnie jak Supply Ship, strefa Hot Zone będzie głównym punktem destynacji większej ilości zespołów także jeśli chcesz coś tam ugrać, musisz wylądować prędzej od konkurencji. Postaraj się obrać odpowiedni kąt spadania, aby uzyskać bonus do prędkości. Gdy wylądujesz, jak najszybciej zlokalizuj broń i przygotuj się na natychmiastową walkę.

Repulsor i Hydro Dam

Repulsor to jedno z miejsc w którym znajdziesz wyposażenie najwyżej jakości, tzw - Najlepsze miejsca do lądowania w Apex Legends - Apex Legends - poradnik do gry

Repulsor to jedno z miejsc w którym znajdziesz wyposażenie najwyżej jakości, tzw. High Tier Loot. Repulsor wraz z Hydro Dam to także jedno z najbardziej zaludnionych miejsc na samym początku rozgrywki w Apex Legends. Lądując na tym rozległym obszarze na pewno znajdziesz dobre wyposażenie.

Gdzie szukać uzbrojenia?

Staraj się wylądować przed drzwiami któregoś z hangarów lub budynków, aby móc szybko wbiec do środka i znaleźć niezbędne wyposarzenie. Na obszarze Repulsor znajdziesz także wiele podziemnych baraków w których na pewno będziesz mógł się uzbroić.

Artillery

Artillery to kolejne bardzo popularne miejsce do lądowania w grze Apex Legends, oznaczone jako High Tier Loot - Najlepsze miejsca do lądowania w Apex Legends - Apex Legends - poradnik do gry

Artillery to kolejne bardzo popularne miejsce do lądowania w grze Apex Legends, oznaczone jako High Tier Loot. Artillery to bardzo duży obszar więc nawet jeśli wyląduje tu kilka drużyn możesz liczyć na dobrej klasy wyposażenie i wyrównaną walkę.

Celuj w główne drzwi

W środku głównego budynku znajduje się najlepsze wyposażenie więc jest to punkt docelowy przy każdym lądowaniu. Jeśli nie uda Ci się tam wejść w pierwszej kolejności musisz szukać uzbrojenia w na całym obszarze Artillery.

Skrzynie z uzbrojeniem na zewnątrz

Jeśli zauważysz, że jakiś zespół wylądował przed Tobą i wszedł do głównego budynku nie biegnij za nimi tylko otwórz skrzynie znajdujące się na otwartym powietrzu.

Bunker

Bunkier zapewni całej Twojej drużynie potrzebne uzbrojenie, ale jest bardzo ciasnym i obleganym miejscem do lądowania w Apex Legends - Najlepsze miejsca do lądowania w Apex Legends - Apex Legends - poradnik do gry

Bunkier zapewni całej Twojej drużynie potrzebne uzbrojenie, ale jest bardzo ciasnym i obleganym miejscem do lądowania w Apex Legends. Jeśli nie uda Wam się wejść do środka, zbierzcie wyposażenie znajdujące się w pojemnikach przy głównym wejściu.

Rozdzielcie się

Ze względu na mały obszar i ciasne pomieszczenia, przed wylądowaniem rozdzielcie się nieco, aby pokryć jak największy obszar terenu i nie walczyć ze sobą o potrzebne uzbrojenie. W razie konieczności szybko możecie się przegrupować.

The Pit

The Pit to dobre miejsce do lądowania w celu zdobycia potrzebnego wyposażenia - Najlepsze miejsca do lądowania w Apex Legends - Apex Legends - poradnik do gry

The Pit to dobre miejsce do lądowania w celu zdobycia potrzebnego wyposażenia. Nie jest tak popularne, jak pozostałe miejsca, ale na pewno zapewni Ci dobrej klasy broń i pancerz. Wewnątrz Jamy znajdziesz kilka skrzynek z wyposażeniem, a także luźno rozrzucony sprzęt.

Dobre miejsce wypadowe

Z The Pit prowadzą dwa wyjścia więc w zależności od sytuacji, po zebraniu przedmiotów możesz przejść do Bunkra lub udać się do Slamsów. Nieco dalej znajduje się Airbase lub Artillery. Możliwości jest naprawdę wiele.

Airbase

Airbase znajduje się na samym skraju mapy przez co nie ląduje tam dużo Graczy - Najlepsze miejsca do lądowania w Apex Legends - Apex Legends - poradnik do gry

Airbase znajduje się na samym skraju mapy przez co nie ląduje tam dużo Graczy. Dzięki temu będziesz mógł zebrać całe wyposażenie i ruszyć w dalszą drogę. Jeśli zdecydujesz się tutaj wylądować, potrzebnych zapasów szukaj w pojemnikach na otwartym terenie i wewnątrz budynków.

W którą stronę się udać?

Po zebraniu potrzebnego wyposażenia możesz udać się w stronę Skull Town. Skull Town to otwarty i rozległy teren i łatwo będzie tutaj zestrzelić nieuważnego wroga.

Thunderdome

Thunderdome podobnie jak Airbase, znajduje się na totalnym odludziu przez co nie jest bardzo popularnym miejscem do lądowania - Najlepsze miejsca do lądowania w Apex Legends - Apex Legends - poradnik do gry

Thunderdome podobnie jak Airbase, znajduje się na totalnym odludziu przez co nie jest bardzo popularnym miejscem do lądowania. Nie natrafisz tutaj na spory opór ze strony przeciwnika, a znaczna część wyposażenia będzie tylko dla Ciebie.

Kamieniołomy i platformy

Potrzebnego wyposażenia szukaj na ziemi wewnątrz kamieniołomów oraz na platformach wysokościowych. Platformy będą też doskonałym miejscem na przeczesanie pobliskiego terenu i dostrzeżenie potencjalnego przeciwnika.

Water Treatment

Stacja Uzdatniania Wody to obszerny teren do eksploracji na którym znajdziesz wyposażenie najwyższego poziomu - Najlepsze miejsca do lądowania w Apex Legends - Apex Legends - poradnik do gry

Stacja Uzdatniania Wody to obszerny teren do eksploracji na którym znajdziesz wyposażenie najwyższego poziomu. W centralnym budynku Water Treatment jest kilka pomieszczeń i korytarzy. Resztę fantów szukaj w pojemnikach na otwartym terenie.

Otwarty teren

Większa cześć Stacji Uzdatniania Wody jest otwarta co znaczy, że przeciwnik może łatwo Cię zauważyć. W trakcie przeczesywania terenu staraj się poruszać nieszablonowo i nie stać za długo w jednym miejscu.