Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca

House Flipper - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
House Flipper - poradnik do gry

House Flipper - poradnik do gry

Do biegu, gotowi, remont! Poradnik do gry House Flipper do zbiór porad i wskazówek, oraz drobiazgowa solucja, umożliwiająca bezstresowe zaliczenie wszystkich zadań. Podpowiemy, które zlecenia przyjąć, jak przebudowywać domy, aby zadowolić rzeczoznawców i sprzedawać je z zyskiem.

House Flipper (Generalne remonty domów) to symulator robót budowlanych. Wcielając się w budowlańca - przedsiębiorcę, podejmiesz się wielu zadań w trybie fabularnym, a za zarobione pieniądze będziesz mógł inwestować w domy do remontu wedle własnych preferencji i dostosowując się do wymagań rzeczoznawców. W tym poradniku znajdziesz podstawowe informacje na temat gry oraz wskazówki i informacje z bardziej zaawansowanych etapów gry.

Tryb swobodny

Trybem swobodnym nazywamy domy, których remontu podejmujesz się na własną rękę zakupując je za własne pieniądze i po remoncie odprzedaży dla potencjalnych klientów.

 1. Podstawowe informacje - dowiedz się o zasadach, jakimi rządzi się tryb swobodny i na co zwracać uwagę.
 2. Typy pomieszczeń - w mieszkaniach możesz dowolnie burzyć i budować ściany, tworząc i usuwając pomieszczenia. Dowiedz się, jakie są wymagania, by utworzyć pokój o określonym typie, zgodnie z preferencjami odbiorców.
 3. Rzeczoznawcy - reprezentują oni potencjalnych klientów i wyceniają mieszkania zgodnie z własnymi preferencjami; twoim zadaniem jest zaspokoić ich potrzeby i wymagania.

Solucja

Ten rozdział opisuje dostępne zadania fabularne, które występują w formie zleceń od właścicieli domów. Nierzadko mogą one przysporzyć wielu trudności.

 1. Zlecenia i interfejs - podstawowe informacje na temat zleceń, których podejmować się będziesz w początkowych fazach gry.

Porady na start

Przed rozpoczęciem rozgrywki warto zapoznać się z rozdziałem Porad. Znajdziesz tam wskazówki, jak od początku gry skutecznie zarabiać i jak ułatwić sobie niektóre z prac remontowo-budowlanych.

 1. Nigdy nie zostawiaj napoczętych puszek farby na podłodze po skończonej pracy. Sprzedaj je z zyskiem.
 2. Usuwałeś ściany? Sprawdź, czy przypadkiem nie leżą na podłodze elementy ze ścian, np. stare przełączniki światła - te będą wtedy traktowane jako śmieci.
 3. Zawsze i w każdym domu: pozbądź się brudu, załataj ściany tynkiem i zamontuj / napraw wszystkie oznaczone na mini-mapie na czerwono urządzenia. To podstawa zysku ze sprzedaży mieszkania.
 4. Zleceń fabularnych nie musisz kończyć w 100%. Dostaniesz jednak wtedy więcej pieniędzy. Jeśli jednak robota jest wyjątkowo wymagająca, np. kładzenie płytek bez rozwiniętych Perków, lepiej sobie ją podarować.
 5. W grze występuje tryb dnia i nocy - jeśli cię drażni, możesz go wyłączyć w opcjach gry.
 6. Gra posiada tryb zapisu, gdy ją zamykasz, oraz gdy przenosisz się do swojego biura. W inny sposób nie możesz zapisać gry ręcznie.
 7. Gra posiada jeden profil gracza - po ukończeniu fabuły i remoncie wszystkich budynków formalnie kończysz grę.

Podstawy gry

W tej kategorii umieszczone zostały ogólne informacje, do których sięgać możesz przez całą rozgrywkę, lecz przede wszystkim pomogą ci przy pierwszym kontakcie z grą. Opisują one podstawową mechanikę gry House Flipper oraz prawa, którymi się rządzi.

 1. Opis umiejętności - znajdziesz tu opis dostępnych Perków, na co możesz liczyć po ich odblokowaniu oraz sugestie, które wybierać jako pierwsze. Podzielone są one na 6 grup: Sprzątanie, Malowanie, Demolka, Budowanie, Negocjacje oraz Złota rączka. Punkty otrzymujesz za ilość wykonanych prac w każdej z kategorii.
 2. Rodzaje prac - informacje ogólne na temat różnych prac budowlanych i porządkowych, które będziesz przeprowadzać podczas remontów. Innymi słowy, są to odpowiedzi na pytania: jak pomalować pokój, jak naprawić ściany, czy jak nakleić płytki na ścianę.

System zleceń

Zlecenia w House Flipper odnajdziesz jako maile na swoim laptopie, który znajduje się w twoim biurze. Po odczytaniu wiadomości kliknij przycisk Akceptuj, by zadanie trafiło na listę zleceń do wykonania. Po zaakceptowaniu misji zostaniesz przeniesiony do docelowej lokacji.

Zlecenia możesz przeglądać na swoim laptopie, a także powtarzać je - House Flipper - poradnik do gry
Zlecenia możesz przeglądać na swoim laptopie, a także powtarzać je

Aby zakończyć zadanie nie musisz wykonywać 100% wymogów zlecenia. Jest to jednak zalecane, aby uzyskać pełne wynagrodzenie za wykonaną pracę. Otrzymujesz bowiem dolary za każdy procent ukończenia prac. Aby zakończyć zadanie naciśnij Esc i wybierz opcję "zakończ zlecenie". Możesz także w każdej chwili przenieść się na powrót do swojego biura zapisując bieżące postępy - możesz później powrócić do zlecenia ponownie wybierając przeczytanego maila, zadanie będzie kontynuowane tam, gdzie je przerwałeś.

Tryb swobodny - zakup nieruchomości

Trybem swobodnym nazywamy domy, których remontu podejmujesz się na własną rękę zakupując je za własne pieniądze i po remoncie odprzedaży dla potencjalnych klientów. W House Flipper do dostępnych jest 20 nieruchomości, o różnym stopniu wykończenia, czy zaniedbania, o różnym metrażu czy ilości pomieszczeń.

Korzystając z komputera w biurze możesz przeglądać oferty mieszkań do zakupu - House Flipper - poradnik do gry
Korzystając z komputera w biurze możesz przeglądać oferty mieszkań do zakupu

Kluczem do sukcesu jest poznanie swoich kupujących, ich charakteru i wymagań, a dzięki temu chętniej zapłacą oni wyższą cenę za mieszkanie dostosowane idealnie do ich cech osobowości.

 1. Podstawowe informacje o inwestycjach - dowiedz się o zasadach, jakimi rządzi się tryb swobodny i na co zwracać uwagę.
 2. Rodzaje pomieszczeń - wyposażenie wnętrz - w mieszkaniach możesz dowolnie burzyć i budować ściany, tworząc i usuwając pomieszczenia. Dowiedz się, jakie są wymagania, by utworzyć pokój o określonym typie, zgodnie z preferencjami odbiorców. Typy pomieszczeń zależą od umieszczonego w nich umeblowania.
 3. Charakterystyka kupujących -to potencjalni klienci. Wyceniają mieszkania zgodnie z własnymi preferencjami; twoim zadaniem jest zaspokoić ich potrzeby i wymagania. Lista zawarta w tym poradniku pozwala ci na poznanie cech charakteru i upodobań nabywców, aby z jak największą dokładnością trafiać w ich gusta, a co za tym idzie - zarobić większe pieniądze.

Patrick "YxU" Homa

Informacje o House Flipper - poradnik do gry

Autor : Patrick Yxu Homa

Ostatnia aktualizacja : 17 maja 2018

Poradnik zawiera : strony: 38, ilustracje: 88 .

Skorzystaj z funkcji komentarzy do wskazania błędów lub uzupełnienia poradnika.

Popularne strony w House Flipper - poradnik do gry

Generalne remonty domów: House Flipper - screen - 2017-03-10 - 340069Generalne remonty domów: House Flipper - screen - 2017-03-10 - 340068Generalne remonty domów: House Flipper - screen - 2017-03-10 - 340067Generalne remonty domów: House Flipper - screen - 2017-03-10 - 340066Generalne remonty domów: House Flipper - screen - 2017-03-10 - 340065Generalne remonty domów: House Flipper - screen - 2017-03-10 - 340064Generalne remonty domów: House Flipper - screen - 2017-03-10 - 340063Generalne remonty domów: House Flipper - screen - 2017-03-10 - 340062