Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Fortnite: Battle Royale - poradnik do gry

Fortnite: Battle Royale - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Jak zainstalować Fortnite Battle Royale na systemie Android? Poradnik Fortnite: Battle Royale

Jeśli masz problem z instalacją Fortnite Battle Royale na smartfonach z Androidem, tutaj znajdziesz wszelką potrzebną pomoc. Epic Games nie wspiera sklepu Google Play, stąd instalacja na Android przebiega inaczej i jest odrobinę bardziej skomplikowana.

Najpierw dostaliśmy Fortnite Battle Royale na PC, potem na konsolach, aż w końcu zawitała na iOs. Teraz możemy pograć w Fortnite BR na smartfonach z systemem Android. Poniżej znajdziecie instrukcje instalacji, które rozwiążą wszelkie ewentualne problemy oraz modele telefonów wspieranych.

Informacje ogólne - kompatybilne urządzenia

Fortnite: Battle Royale w wersji beta na Androida jest już dostępna - Jak zainstalować Fortnite Battle Royale na systemie Android? - Fortnite: Battle Royale - poradnik do gry

Fortnite: Battle Royale w wersji beta na Androida jest już dostępna. Każdy użytkownik tego systemu może wejść na stronę główną Epic Games i zarejestrować się do wydarzenia. Oczywiście musicie pamiętać, że ilość zgłoszeń do bety jest tak ogromna, że nie wszyscy się na nią załapią. Dodatkowo na dzień dzisiejszy Fortnite: Battle Royale na Androida oferuje wsparcie jedynie dla garstki urządzeń, której listę znajdziecie poniżej:

Samsung

Google

Asus

Essential

Huawei

S7/ S7 Edge

Pixel / Pixel XL

ROG Phone

PH-1

Honor 10

S8/ S8+

Pixel 2 / Pixel 2 XL

Zenfone 4 Pro

 

Honor Play

S9/ S9+

 

5Z

 

Mate 10 / 10 Pro

Note 8 / Note 9

 

V

 

Mate RS

Tab S3 / S4

   

Nova 3

    

P20 / P20 Pro

    

V10

LG

Nokia

OnePlus

Razer

Xiaomi

ZTE

G5

8

5 / 5T

Razer Phone

Blackshark

Axon 7 / 7S

G6

 

6

 

Mi 5/5S/5S Plus

Axon M

G7 ThinQ

   

6/ 6Plus

Nubia Z17 / Z17S

V20

   

Mi 8 / 8SE /Explorer

Nubia Z11

V30 / V30+

   

Mi Mix / Mi Mix 2 / Mi Mix 2S

 
    

Mi Note 2

 

Urządzenia aktualnie niewspierane (zostaną dodane w późniejszym terminie):

HTC:

 1. 10
 2. U Ultra
 3. U11/ U11+
 4. U12+

Lenovo:

 1. Moto Z / Z Droid
 2. Moto Z2 Force

Sony:

 1. Xperia XZ/XZs
 2. Xperia XZ1
 3. Xperia XZ2

Uwaga! Jeżeli twoje urządzenie nie widnieje na liście kompatybilnych urządzeń, a spełniasz poniższe wymagania sprzętowe, możesz spróbować zainstalować grę, ponieważ nadal może zadziałać:

 1. Android 5.0 lub nowszy 64bit
 2. 3GB RAM
 3. Grafika Adreno 530, Mali-G71 MP20, Mali-G72 MP12
Ciekawostka - Jak zainstalować Fortnite Battle Royale na systemie Android? - Fortnite: Battle Royale - poradnik do gry

Ciekawostka:

Użytkownicy, którzy zagrają w Fortnite: Battle Royale na urządzeniach Samsunga: Note 9 lub Tab S4 otrzymają podziękowania pod postacią skórki dla postaci - Galaxy Outfit. Sam wygląd skórki zaprezentowany został na obrazku powyżej.

Fortnite: Battle Royale Android - Jak zagrać?

Jeżeli spełniasz warunki, o których mowa była w pierwszym rozdziale, a twoje kompatybilne urządzenie jest w pełni rozgrzane i gotowe do działania, wejdź na podany przez ciebie email i odbierz zaproszenie - Jak zainstalować Fortnite Battle Royale na systemie Android? - Fortnite: Battle Royale - poradnik do gry

Jeżeli spełniasz warunki, o których mowa była w pierwszym rozdziale, a twoje kompatybilne urządzenie jest w pełni rozgrzane i gotowe do działania, wejdź na podany przez ciebie email i odbierz zaproszenie. Email powinien wyglądać w sposób przedstawiony na powyższym obrazku. Jeżeli z jakiegoś powodu nie posiadasz skrzynki pocztowej na swoim telefonie, możesz wejść na link korzystając z komputera. Po załadowaniu strony zauważysz kod QR, który możesz zeskanować telefonem, co zaprowadzi cię na oficjalną stronę producenta skąd będziesz mógł pobrać aplikację.

Uwaga! Aplikacja do pobrania nie znajduje się w oficjalnym sklepie Google Play. Jeżeli masz jakiekolwiek problemy z jej instalacją, upewnij się, że twój smartfon ma włączoną opcję "nieznane źródła" (z reguły opcja ta jest ulokowana w zakładce zabezpieczenia). Opcja ta umożliwia instalowanie aplikacji spoza oficjalnego sklepu Google.

Jeżeli korzystasz z któregoś z wyżej wymienionych smartfonów, będziesz mógł zagrać już teraz. Jeżeli z jakiegoś powodu próbowałeś uruchomić aplikację na urządzeniu niewspieranym, bądź niekompatybilnym, otrzymasz ostrzeżenie - "Twoje urządzenie nie jest obsługiwane". Jeżeli znajdujesz się w takiej grupie użytkowników, jedynym wyjściem jest cierpliwość. Epic Games zapewne powiększy listę kompatybilnych urządzeń, dlatego miej oko na każdego newsa dotyczącego Fortnite na Androida.

Fortnite na Androida - Ostrzeżenie od Gry-Online.pl

W związku z ogromnym zainteresowaniem dotyczącym wydania Fortnite: Battle Royale na Androida oraz decyzją Epic Games o braku wsparcia dla oficjalnego sklepu Google Play, ostrzegamy was przed różnego rodzaju podróbkami oraz oszustwami - Jak zainstalować Fortnite Battle Royale na systemie Android? - Fortnite: Battle Royale - poradnik do gry

W związku z ogromnym zainteresowaniem dotyczącym wydania Fortnite: Battle Royale na Androida oraz decyzją Epic Games o braku wsparcia dla oficjalnego sklepu Google Play, ostrzegamy was przed różnego rodzaju podróbkami oraz oszustwami. Nie instalujcie aplikacji, która pochodzi ze źródła innego niż oficjalna strona Epic Games, a w szczególności tych, które pojawiają się w linkach w serwisach Youtube oraz Facebook. To samo tyczy się także oficjalnego sklepu Google Play na dzień dzisiejszy. Jedyną słuszną opcją na pozyskanie gry jest zainstalowanie jej po uzyskaniu zaproszenia od Epic Games, które otrzymacie w mailu.