Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Persona 5 - poradnik do gry

Persona 5 - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Wstęp | Opis przejścia | Persona 5 Poradnik Persona 5

Persona 5 pozostawia ci bardzo dużą wolność wyboru. Możesz spędzać wiele dni na rozmaite sposoby, spotykając się z różnymi osobami, pracując, czy czytając książki. Praktycznie każda czynność w grze wpływa na zwiększenie parametrów postaci, czy budowanie innych relacji z resztą drużyny. Warto jednak zaznaczyć, że niektóre dni oferują większe bonusy w ramach ulepszeń niektórych ze statystyk i warto z nich korzystać.

Opis przejścia zawarty w kolejnych rozdziałach został tak skonstruowany, byś mógł jak najwięcej "wycisnąć" z pojedynczego przejścia gry. Pozwoli on maksymalnie zwiększyć relacje z różnymi Confidants, ulepszyć twoje Social Stats i poznać większość z dostępnych rzeczy w grze. Jest to szablon, którego najlepiej trzymać się od początku gry, choć dla każdego miesiąca powinieneś znaleźć cenne wskazówki.

Opis przejścia nie zawiera żadnych większych spoilerów. Nie znajdziesz tutaj opisu fabularnego, szczegółów dotyczących rozgrywki, a tak jak zostało to ujęte wcześniej, pomocne wskazówki i porady jak najefektywniej przebrnąć przez grę. Otrzymasz dostęp za to do wszystkich misji w Mementos, przeczytasz każdą książkę, czy pozwoli ci zdobyć większość z osiągnieć w grze.

Pamiętaj, że możesz w niektórych miejscach delikatnie zmodyfikować opis przejścia, by np. spróbować romansować z inną postacią. Miłej gry!

UWAGA! - Bardzo ważne!

Gdy spotykasz się z innymi osobami w grze, w celu ulepszenia relacji z nimi upewnij się, że nosisz odpowiednią arcana, co przyspieszy budowanie relacji i tzw. Rank Up-y!.

Jeśli np.: spotkasz się z osobą z Hierophant arcana, potrzebujesz Persony, której arcana to Hierophant. Musisz mieć tę Arkanę przy sobie, by móc skorzystać z premii do budowania relacji. Nie zapomnij o tym, bo nie będziesz tak szybko budował relacji jak zostało to opisane w poradniku!

Prolog

Prolog gry to ukazanie dużo późniejszych momentów rozgrywki i cofnięcie się w czasie, by dokładnie przedstawić jak doszło do ukazanych wydarzeń. Możesz tutaj nazwać swoją postać i wybrać poziom trudności. Poradnik poniżej został utworzony w oparciu o poziom trudności Normal.