Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Pokemon GO - poradnik do gry

Pokemon GO - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Pokemon GO: Porady dla początkujących poradnik Pokemon GO

Porady dla początkujących

Jako iż Pokemon GO różni się znacząco od innych gier z serii Pokemon, a także to, że pewnie nie wszyscy grali te produkcje, warto przeczytać poniższe porady związane z tym tytułem. Zawarte w tym rozdziale informacje przydadzą się głównie początkującym graczom, jednak i ci bardziej doświadczeni znajdą tutaj coś dla siebie.

Ogólne

1. Łap wszystkie Pokemony, na które trafisz. Nie sugeruj się dostępnym miejscem (które można później rozszerzyć) - niechciane Pokemony można wysłać do Profesora, co jest o tyle opłacalne, iż zyskasz dzięki temu Candy powiązany z danym Pokemonem. Za każde złapanie Pokemona otrzymasz cenne punkty doświadczenia, a potrzebne Pokeballe można łatwo zebrać w Pokestopach.

2. Nie trać Stardust na jakiekolwiek Pokemony. Stardust wymagany jest do wzmacniania stworów (zwiększa to ich CP i punkty zdrowia), jednak lepiej jest zebrać sporą ilość tego "proszku" i wykorzystać go na maksymalnie kilku Pokemonach, które chcesz wykorzystać do walki.

3. Wykorzystuj Stardust na Pokemonach, które mają wysokie CP po złapaniu ich. Nie ma sensu marnować tego cennego surowca na, na przykład Pidgeyu z 10CP, jeśli masz już złapanego Pidgeota ze 130CP. Warto jest też mieć spory zapas Stardust na wypadek, gdyby udało ci się złapać mocnego i rzadkiego Pokemona - można wtedy wykorzystać je, by bardzo szybko go wzmocnić.

4. CP (Combat Power) to po prostu siła Pokemona. Zastępuje ona szereg innych współczynników (siłę ataku, obrony, ataku specjalnego, szybkości i tak dalej) dostępnego w "normalnych" grach z serii Pokemon. W skrócie - im wyższa jest ta wartość, tym Pokemon jest silniejszy.

5. Odpowiedni dobór Pokemona ma równie duże znaczenie, co jego wartość CP. Wysłanie swojego najpotężniejszego Pokemona typu ognistego do walki przeciwko wodnemu skończy się (prawdopodobnie) twoją porażką, nawet jeśli CP twojego stwora było wyższe niż to oponenta. Warto więc wcześniej zapoznać się z typem Pokemona z jakim przyjdzie ci walczyć i wysłać do starcia odpowiedniego stwora.

6. Jeśli mieszkasz w bardzo małym mieście, bądź wsi (gdzie liczba mieszkańców nie przekracza 2000), możesz darować sobie grę jeśli zależy ci na rywalizacji z innymi graczami. Na obecnym etapie nie znajdziesz w swojej okolicy praktycznie żadnych Pokestopów, nie mówiąc o Salach (Gym). Jeśli jednak grasz głównie dla rozrywki, albo nie straszne ci wydanie kilkudziesięciu złotych, po tytuł sięgaj bez zastanowienia.

7. Wybór drużyny (na 5 poziomie doświadczenia) nie ma żadnego wpływu na rozgrywkę - jest to jedynie kosmetyka. Jednakże, jeśli masz znajomych, którzy grają już w jakiejś drużynie, warto wybrać tą samą co oni - w ten sposób łatwiej będzie ci utrzymywać kontrolę nad Salami.

8. Nie kombinuj z hackami pozwalającymi na oszukiwanie pozycji na mapie świata, ani z jeżdżeniem samochodem po mieście (czy korzystaniem z drona) i "zaliczaniem" pozycji. To pierwsze to droga do szybkiego bana, a drugie (i pierwsze zresztą też) zabija cały sens gry. Rozgrywka polega na "wyjściu do ludzi" i aktywnym spędzaniu czasu, a nie oszukiwaniu na każdym kroku.

9. Pokecoiny zdobywać można wydając realną gotówkę, lecz także poprzez utrzymywanie kontroli nad Salami. Każdy Pokemon, którego umieścisz w Sali da ci 10 Pokecoinów co 21 godzin czasu rzeczywistego.

10. Nie szastaj Pokecoinami na lewo i prawo - warto jest je zachować i wykorzystać na potrzebne przedmioty. Pokeballe można zdobyć za darmo odwiedzając Pokestopy, podobnie jak i Lucky Egg.

11. Jeśli w produkcję grają twoi znajomi, dołącz do tej samej drużyny. Dzięki temu będzie można dogadać się w sprawie korzystania z Lure Module - przedmiotu, który umieścić można na Pokestopie, przez co w jego okolicy będzie znajdować się znacznie więcej Pokomonów. Z Lure Module korzystać mogą także inni gracze, pod warunkiem, że są w tej samej drużynie co osoba, która użyła przedmiotu.

Szybkie zdobywanie doświadczenia

1. Ewoluując Pokemony, warto skupić się na tych "słabych", jak Pidgey, Caterpie, Weedle. Każdy z nich wymaga jedynie 12 Candy, by wskoczyć na wyższą formę, a przyrost doświadczenia jest jednakowy.

2. Jeśli planujesz ewoluować kilka Pokemonów by zyskać doświadczenie, warto się z tym wstrzymać. Skumuluj najpierw odpowiednią ilość wymaganych Candy, a następnie zaopatrz się w Lucky Egg - czy to odwiedzając Pokestop, czy kupując przedmiot za Pokecoiny. Następnie aktywuj przedmiot i przeprowadź serię ewolucji Pokemonów - za każdą dostaniesz nie 500, a 1,000 punktów doświadczenia (podwojone przez Lucky Egg). Warto więc skumulować odpowiednią ilość Pokemonów (najlepiej wspominanych Pidgeyów, Caterpie i innych słabych) i wymaganych Candy. W ten sposób będziesz w stanie zyskać nawet kilkadziesiąt tysięcy punktów doświadczenia w ciągu 30 minut!

3. Jeśli mieszkasz w dużym mieście, lub masz dostęp do rynku (gdzie jest sporo Pokestopów i Sal), warto się tam udać (w świecie rzeczywistym). Przechodząc od jednego do drugiego punktu, a także okazjonalnie walcząc w Sali z innymi trenerami, łapiąc Pokemony i wykluwając jajka będziesz w stanie zdobyć od 2000 do nawet 5000 punktów doświadczenia w ciągu godziny. Można połączyć przyjemne z pożytecznym - spacer ze znajomym czy psem w słoneczny dzień to samo zdrowie, a dodatkowo można zyskać trochę doświadczenia w grze.

Oszczędzanie energii i danych

1. Wyłącz opcję rozszerzonej rzeczywistości (AR), czyli kamery urządzenia służącej do nakładania stwora w świecie rzeczywistym. Jest to zbędny bajer, który dość szybko się nudzi, utrudnia znacząco łapanie Pokemonów, a także pożera spore ilości energii z baterii.

2. Zainwestuj w Powerbank. Przedmioty te dostać można nawet za kilkanaście złotych, a i te tańsze wersje powinny wystarczyć do załadowania telefonu. Koszt lepszego i pojemniejszego Powerbanku to wydatek rzędu kilkudziesięciu złotych, jednak wykorzystasz go do innych rzeczy (jak ładowania aparatu cyfrowego). Bez dodatkowego źródła zasilania gra nie ma większego sensu - telefon da się rozładować w ciągu kilkudziesięciu minut.

3. Nie myśl nawet o korzystaniu z map Google'a w wersji offline by zmniejszyć zużycie energii i danych telefonu. Pokemon GO nie korzysta z map firmy Google, przez co stracisz tylko niepotrzebnie czas i dość sporo przestrzeni na telefonie.

4. Daj co jakiś czas odpocząć telefonowi od gry. Pokemon GO bardzo nagrzewa smartfony, a jak wiadomo wysoka temperatura nie sprzyja urządzeniom elektrycznym. O ile krótkotrwałe wystawienie na działanie wysokiej temperatury nie powinno mieć żadnych skutków, tak kilka godzin dziennie, każdego dnia, gdy twój telefon dosłownie się gotuje może szybko spowodować jakąś awarię.