Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Pokemon GO - poradnik do gry

Pokemon GO - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Pokemon GO: Jak tropić i łapać Pokemony? poradnik Pokemon GO

Jak tropić i łapać Pokemony

Większa część rozgrywki skupia się wokół łapania Pokemonów. W grze Pokemon GO gracz ma sposobność złapania każdego typu Pokemona bez konieczności wymiany z innymi graczami, czy hackowania konsoli. Cały proces rozdzielony jest na dwa etapy - tropienia Pokemonów i łapania ich.

Tropienie Pokemonów na własną rękę

Pokemony wytropić można na własną rękę, a także pomóc sobie jednym z dwóch przedmiotów (o czym za chwile). Jeśli nie chcesz korzystać z żadnych przedmiotów, trzeba będzie nauczyć się korzystać z menu dostępnego w prawym dolnym rogu. Po kliknięciu na niewielkiej ikonce wyświetlony zostanie ekran, na którym znajdziesz sylwetki maksymalnie 9 Pokemonów (może być ich także oczywiście mniej).

Pod zdjęciem każdego z Pokemonów znajdziesz także ikonki przypominające łapki. Ikonki te mogą przyjąć 3 wersje:

  • 3 łapki - oznacza to, iż Pokemon jest daleko od ciebie i trzeba będzie przejść dość sporo drogi, by się do niego dostać.
  • 2 łapki - Pokemon znajduje się zdecydowanie bliżej twojej aktualnej lokalizacji.
  • 1 łapka - Pokemon znajduje się bardzo blisko twojej aktualnej lokalizacji. Bardzo często Pokemony z jedną łapką pod swoim portretem są po prostu widoczne na twojej mapie.

Trzeba tu także pamiętać o tym, iż ilość łapek zmienia się na bieżąco. Jeśli, na przykład, tropiłeś jakiegoś Pokemona i ilość łapek pod jego portretem zwiększyła się z 2 do 3, oznacza to, iż podróżujesz w złym kierunku - trzeba zwyczajnie w świecie zawrócić i monitorować stan ilości łapek. Jeśli jednak ilość łapek spadła z, na przykład, 3 do 2, oznacza to, iż podążasz w odpowiednim kierunku i niedługo Pokemon znajdzie się w twoim polu widzenia.

Korzystając z tego mechanizmu warto pamiętać o następujących rzeczach:

  • Pokemonów w twojej okolicy może być znacznie więcej niż 9. Cały czas monitoruj ekran w prawym dolnym rogu, gdyż może się tam pojawić znacznie cenniejszy okaz niż ten, na którego aktualnie polujesz.
  • Ustawienie Pokemonów w tym oknie nie jest przypadkowe. Ten, który znajduje się w lewym górnym rogu jest najbliżej twojej aktualnej lokalizacji, ten w prawym dolnym rogu z kolei najdalej.
  • Podczas szukania Pokemonów warto mieć cały czas otwarte okno z dostępnymi w okolicy Pokemonami i monitorować wszelkie zmiany. Jeśli ilość łapek pod kilkoma z nich spadnie z 3 do 2, oznacza to, iż wkrótce możesz trafić na skupisko Pokemonów, gdzie do złapania będzie nawet kilka stworów.

UWAGA!

Dla wersji 0.29.3 aplikacji system łapek i tropienia przestał działać. Prawdopodobnie zostanie to naprawione przy kolejnych aktualizacjach.

Tropienie Pokemonów przy pomocy przedmiotów

Trudno w tym wypadku nazwać ten proces tropieniem (gdyż Pokemony w gruncie rzeczy będą same do ciebie lgnąć), jednak można to pod to podpiąć - Pokemon GO: Jak tropić i łapać Pokemony? - Pokemon GO - poradnik do gry

Trudno w tym wypadku nazwać ten proces tropieniem (gdyż Pokemony w gruncie rzeczy będą same do ciebie lgnąć), jednak można to pod to podpiąć. Są w grze dwa przedmioty, które umożliwią ci łatwiejsze znalezienie Pokemonów, praktycznie bez żadnej ingerencji z twojej strony. Są to Incense i Lure Module.

Zostało jeszcze 62% zawartości tej strony, której nie widzisz w tej chwili ...

... pozostała treść tej strony oraz tysiące innych ciekawych materiałów dostępne są w całości dla posiadaczy Abonamentu Premium

Abonament dla Ciebie