Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

American Truck Simulator - poradnik do gry

American Truck Simulator - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Sygnalizacja świetlna i policja | Przemierzanie Stanów ciężarówką poradnik American Truck Simulator

Sygnalizacja świetlna i policja

W Ameryce Północnej sygnalizacja świetlna ustawiona jest po drugiej stronie ulicy - Sygnalizacja świetlna i policja | Przemierzanie Stanów ciężarówką - American Truck Simulator - poradnik do gry

W Ameryce Północnej sygnalizacja świetlna ustawiona jest po drugiej stronie ulicy. Jest to ułatwienie, ponieważ możesz dojechać do samej linii i wtedy zatrzymać nasz pojazd nie martwiąc się o to, że nie zauważysz zmieniającego się światła sygnalizatora na kolor zielony.

Skrzyżowania równorzędne też będą bolączką dla wielu nowych graczy ze względu na brak reguły prawej strony. Funkcjonuje tam zasada - kto pierwszy ten lepszy. Większość tych skrzyżowań ma znak STOP, który funkcjonuje w sposób - kto pierwszy do niego podjedzie ma pierwszeństwo.

Dodatkowo na sygnalizatorach w USA nie ma tzw. "zielonej strzałki" umożliwiającej skręt w prawo ale można wykonać ten manewr na czerwonym świetle sygnalizatora po wcześniejszym zasygnalizowaniu wykonywanego manewru, w ten czas nie otrzymasz mandatu za przejechanie na czerwonym świetle. Aby wykonać ten manewr przejeżdżasz przez białą linię, zatrzymujemy pojazd i sprawdzasz czy z lewej strony nie nadjeżdża żaden pojazd (pamiętaj, że samochody, które nadjeżdżają zawsze mają pierwszeństwo), jeżeli nic nie jedzie ruszasz dalej.

Policja

Policja to nowa funkcjonalność wprowadzona w American Truck Simulator - Sygnalizacja świetlna i policja | Przemierzanie Stanów ciężarówką - American Truck Simulator - poradnik do gry

Policja to nowa funkcjonalność wprowadzona w American Truck Simulator. Jest to wielkie utrudnienie w pokonywaniu tras. Trudno przekroczyć prędkość bo misiaczki pojawić się mogą w każdym momencie, na każdej drodze i nawet tego nie zauważysz a w dodatku otrzymasz mandat za przekroczenie prędkości, który wynosi aż $1000. Dodatkowo w USA bardzo rzadko zdarzają się fotoradary (a nawet jak są, to nie muszą być oznaczone znakiem jak w Europie). Częściej spotkasz radiowozy stojące na poboczu, które mierzą nam prędkość (nawet na autostradach).

Nie zdziw się, że czasami otrzymasz dwukrotnie wyższy mandat niż przeważnie. Jeżeli policja znajduje się w pobliżu wykonywanego wykroczenia np. przejazdu na czerwonym świetle mandat z $700 wzrośnie do $1400.

1 - Sygnalizacja świetlna i policja | Przemierzanie Stanów ciężarówką - American Truck Simulator - poradnik do gry