Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Minecraft - poradnik do gry

Minecraft - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Minecraft: Porady na start Minecraft poradnik, porady

Ta strona zawiera zestaw porad na start do gry Minecraft. W naszym poradniku znajdziesz również podpowiedzi, dotyczące m.in. tworzenia posiłków, walki z bosami czy też tworzenia wyposażenia domowego.

Dbaj o swoje narzędzia

Bez narzędzi w Minecrafcie nic nie zdziałasz - Minecraft: Porady na start - Minecraft - poradnik do gry

Bez narzędzi w Minecrafcie nic nie zdziałasz. Dbaj o to, aby mieć przy sobie zawsze miecz i kilof. Najlepiej będzie jeśli dane narzędzie będzie najlepszym, jakie możesz aktualnie posiadać, np. złote czy diamentowe.

Jeśli chcesz zdobyć więcej informacji o narzędziach, zajrzyj na następujące strony w naszym poradniku:

  1. Broń, zbroja, narzędzia
  2. Narzędzia, broń - jak naprawiać?
  3. Netheryt

Rozwijaj swój ekwipunek

Nigdy nie stój w miejscu - Minecraft: Porady na start - Minecraft - poradnik do gry

Nigdy nie stój w miejscu. Jeśli zdobędziesz lepsze surowce skorzystaj z nich. Twórz coraz to nowe zbroje, mocniejsze miecze, silniejsze mury. Po prostu korzystaj z tego co daje Ci gra.

Jeśli sądzisz, że widziałeś już wszystko zajrzyj na strony poświęcone Nether Update. Dowiesz się tam jak rozwijać diamentowe narzędzia, które dotychczas uznawane były za najmocniejsze w grze.

Twórz środowisko, w którym chciałbyś żyć

Wiesz na jak wiele pozwala Ci świat gry - Minecraft: Porady na start - Minecraft - poradnik do gry

Wiesz na jak wiele pozwala Ci świat gry? Możesz tworzyć własne osady, handlować z wieśniakami, uprawiać rośliny, hodować zwierzęta czy po prostu eksplorować ogromny świat. Korzystaj z tych dobrodziejstw i stwórz świat, w którym będziesz czuł się dobrze.

Pamiętaj, że do gry powstały liczne modyfikacje. Dzięki nimi możesz, np. stworzyć komputer w Minecrafcie bądź złapać Pokemony.

Nie atakuj wszystkiego, co stanie Ci na drodze

Nie zabijaj wszelkich zwierząt, które staną Ci na drodze - Minecraft: Porady na start - Minecraft - poradnik do gry

Nie zabijaj wszelkich zwierząt, które staną Ci na drodze. Rzadko się one odradzają. Najlepiej będzie zająć się rozmnażaniem zwierząt, a zabijanie zostawić jako ostateczność.

Nożyce to lepsza opcja niż miecz

Myślimy oczywiście o świniach - Minecraft: Porady na start - Minecraft - poradnik do gry

Myślimy oczywiście o świniach. Jeśli zabijesz zwierzynę dla wełny otrzymasz tylko jeden fragment surowca. Jeśli stworzysz nożyce i będziesz się nimi posługiwał wełna będzie stale odrastać, dzięki czemu zapewnisz sobie stałe dostawy surowca.

Zwracaj uwagę na efekty wizualne

Jeśli podczas niszczenia bloków zauważysz sypiącą się ziemię możesz spodziewać się osunięcia terenu, co ostatecznie może skończyć się zasypaniem Twojej postaci - Minecraft: Porady na start - Minecraft - poradnik do gry

Jeśli podczas niszczenia bloków zauważysz sypiącą się ziemię możesz spodziewać się osunięcia terenu, co ostatecznie może skończyć się zasypaniem Twojej postaci.

Jeśli jednak widzisz krople wody, pojawiające się na blokach, oznacza to, że jesteś w pobliżu zbiornika wodnego - Minecraft: Porady na start - Minecraft - poradnik do gry

Jeśli jednak widzisz krople wody, pojawiające się na blokach, oznacza to, że jesteś w pobliżu zbiornika wodnego.

Pamiętaj, że moby mają różne charaktery

W Minecrafcie występuje wiele różnych zwierząt - Minecraft: Porady na start - Minecraft - poradnik do gry

W Minecrafcie występuje wiele różnych zwierząt. Można je podzielić na agresywne, pasywne i neutralne (czyli te, które zaatakują jeśli zostaną sprowokowane). Zwracaj uwagę na to co się dzieje w twojej okolicy i jak moby na Ciebie reagują. Jeśli widzisz, że od początku są agresywne, przygotuj się do walki bądź od razu uciekaj. Jeśli jednak zwierzę nie wykazuję żadnych złych emocji jak, np. oswojony kot, możesz się z nim zaprzyjaźnić.

Nietypowymi mobami są Pigliny, które mają specyficzne charaktery. Nigdy nie wiesz kiedy Cię zaatakują, ani co sprowokuje Je do ataku.

Dbaj o zapas pożywienia

Jeśli wybierasz się w jakąś podróż bądź po zapasy do kopalni zawsze miej przy sobie pożywienie - Minecraft: Porady na start - Minecraft - poradnik do gry

Jeśli wybierasz się w jakąś podróż bądź po zapasy do kopalni zawsze miej przy sobie pożywienie. W ten sposób unikniesz nagłej śmierci.

Pamiętaj, że zdrowie w Minecrafcie regeneruje się poprzez uzupełnianie poziomu głodu. Jeśli masz pełny poziom głodu Twoja postać zacznie się leczyć.

Dbaj o zapas pochodni

Jeśli rozstawisz pochodnie w tunelach masz pewność, że nie pojawią się tam potwory, bowiem światło uniemożliwia im odradzanie się - Minecraft: Porady na start - Minecraft - poradnik do gry

Jeśli rozstawisz pochodnie w tunelach masz pewność, że nie pojawią się tam potwory, bowiem światło uniemożliwia im odradzanie się. Dodatkowo pochodniami możesz oznaczać tereny, które Cię interesują bądź po prostu ważne miejsca, do których chcesz wrócić.

Zawsze bądź czujny

Nigdy nie wiesz co czai się za rogiem - Minecraft: Porady na start - Minecraft - poradnik do gry

Nigdy nie wiesz co czai się za rogiem. Zawsze bądź przygotowany do walki. Dbaj, więc o swoją zbroję, bronie oraz zapasy, ponieważ nawet w trakcie niewinnej podróży możesz trafić na interesujący obiekt, w którym przyjdzie Ci walczyć.