Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Minecraft - poradnik do gry

Minecraft - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Minecraft: Portal do Netheru - jak zrobić? Minecraft poradnik, porady

Nether: tworzenie portalu, powrót z Netheru, osiągnięcie związane z Netherem.

Na tej stronie naszego poradnika do Minecrafta znajdziesz schemat tworzenia portalu do Netheru.

Tworzenie portalu

Portal do Netheru - Minecraft: Portal do Netheru - jak zrobić? - Minecraft - poradnik do gry
Portal do Netheru

By dostać się do Netheru potrzebujesz krzesiwo oraz co najmniej 10 bloków obsydianu. Ułóż je w pionowy prostokąt bez (lub z nimi jeśli masz więcej obsydianu) wierzchołków. Teraz wystarczy, że podpalisz wnętrze. Powinno ono przybrać kolor fioletowy - portal jest gotowy. Identyczny pojawi się w Netherze jako droga powrotna. Najlepiej jeśli zabezpieczysz portal, gdyż sporadycznie pojawiają się obok niego Zombie Pigmani z Netheru.

Powrót z Netheru

Portal oczywiście może być znacznie większy jeśli tylko posiadasz większe ilości obsydianu. Warto mieć ze sobą także ów surowiec przechodząc przez portal, ponieważ jeśli zostanie zniszczony portal w Netherze nie będziesz miał możliwości powrotu (obsydian nie występuje tam naturalnie). Po przejściu przez portal musisz szybko się przesunąć, gdyż spawnujesz się w portalu i jeśli zostaniesz w nim dłużej, zostaniesz na powrót przeniesiony do Overworldu.

Osiągnięcie związane z Netherem

Jeśli istnieją dwa portale w niedużej odległości w Overworldzie, będą prowadziły do tego samego portalu w Netherze. Te, które zostały zniszczone, a przez które gracz próbuje się przedostać będą generowane na nowo. Za przejście do Netheru odblokowane zostaje osiągnięcie "We Need to Go Deeper".