Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Minecraft - poradnik do gry

Minecraft - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Minecraft: Układy redstone'owe - działanie Minecraft poradnik, porady

Na tej stronie naszego poradnika do gry Minecraft znajdziesz podstawowe informacje dotyczące układów redstone'owych.

Blok redstone - Minecraft: Układy redstoneowe - działanie - Minecraft - poradnik do gry
Blok redstone

W Minecrafcie występuje bardzo ciekawy rodzaj bloku jakim jest redstone. Możesz wytworzyć z niego proszek, który ma działanie przewodnika elektrycznego. Dzięki niemu możesz nieco zautomatyzować grę i stworzyć ciekawe układy. Układy takie umożliwiają chociażby automatyczne włączanie światła, czy otwieranie drzwi przyciskiem. Największa pomysłowością możesz jednak wykazać się tworząc rozmaite pułapki tak na moby, jak i na innych przeciwników.

Do budowy układów poza samym proszkiem można używać wiele obiektów, a także konstrukcji opartych o tory i wagoniki. Ich złożoność i wielkość są w zasadzie nieograniczone, należy tylko stosować się do podstawowych zasad konstrukcji układów jak np. długość przekazywanego sygnału redstone.

By zbudować dowolny układ potrzebujesz redstone. Bloki znajdziesz w niższych partiach jaskiń. Najczęściej dostrzec je można przy podziemnych pokładach lawy. Po rozbiciu takiego bloku natychmiast zebrać można proszek redstone'owy gotowy do budowy. Aby ułożyć z niego przewody należy nacelować na blok, na którym chcemy go umiejscowić i trzymając go w ręce nacisnąć przycisk/klawisz akcji. Można go zebrać niszcząc go, nie uszkadzając jednocześnie bloku, jednak po zniszczeniu bloku proszek na nim umieszczony automatycznie zostanie wyrzucony obok. Proszku nie można umieszczać pionowo na ścianach, jednak o wysokość różnicy jednego bloku sygnał zostaje przekazany niejako "przez blok".