Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Minecraft - poradnik do gry

Minecraft - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Minecraft: Wymiana - jak, gdzie, z kim? NPC Minecraft poradnik, porady

Na tej stronie naszego poradnika znajdziesz opis wymiany przedmiotów. Dowiesz się z kim możesz się wymieniać oraz jakie korzyści z tego będziesz mieć.

Wioska - Minecraft: Wymiana - jak, gdzie, z kim? NPC - Minecraft - poradnik do gry
Wioska

Mieszkańcy

W wioskach NPC możesz wymieniać się z jej Mieszkańcami za podane przez nich ceny. Wygląd wioski może się różnic w zależności od Biomu w jakim się znajduje. Wymiana opiera się głównie na "jednostce monetarnej" jaką jest szmaragd. Mieszkańcy przyjmują od ciebie szmaragdy w zamian za to, co każdy z nich ma do zaoferowania. Ilość przedmiotu jaki chce zaoferować jest zmienna np. raz Mieszkaniec może oferować za szmaragd 3 chleby, innym razem 4. Niektóre przedmioty można także sprzedawać w zamian za szmaragdy. Każdy mieszkaniec ma dla gracza inną ofertę handlu, w zależności od czynnika losowego i jego profesji.

Wymiana

By dokonać wymiany, należy znaleźć Mieszkańca, wybrać go przyciskiem akcji/użycia po czym ukaże się interfejs. W nim przedstawiona jest oferta wybranej osoby. Teraz można zatwierdzić transakcję lub z niej zrezygnować. Nie można jej cofnąć, dlatego należy być pewnym wyboru. Wymieniać można się tylko z dorosłymi osobnikami.

Wioski

Wioski NPC spawnują się w dowolnych miejscach w świecie, w różnych biomach i mają różne wielkości. W większych wioskach mieszkańców broni Iron Golem. Zabicie mieszkańca nie spowoduje, że będzie można zebrać obiekty oferowane przez niego na wymianę, lub za które gracz się zamienił. Jeśli nie zostanie w wiosce przynajmniej dwóch osobników nie będzie się ona rozwijać. Wioska może zostać unicestwiona po ataku Zombie, którzy zamienią wszystkich Mieszkańców w Zombie Villager.