Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Minecraft - poradnik do gry

Minecraft - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Minecraft: NPC, użyteczne moby Minecraft poradnik, porady

NPC: Villager, Snow Golem, Iron Golem - opisy, porady, co dają?

Na tej stronie naszego poradnika do Minecrafta znajdziesz opis NPC występujących w grze.

Villager

Możesz z nimi handlować - Minecraft: NPC, użyteczne moby - Minecraft - poradnik do gry
Możesz z nimi handlować

Mieszkańcy wiosek są nieco odmienni od innych mobów. Zamieszkują jedynie losowo spawnowane wioski. Są całkowicie neutralni, zaatakowani uciekają i chronią się w swoich domach, w których także spędzają noc. Mogą zostać zamienieni w Zombie Villager po zaatakowaniu przez Zombie. W wiosce pojawiają się także dzieci, z którymi nie można wchodzić w interakcję i handlować. Mogą jednak również zostać zamienione w "małe zombie" o słabym ataku i obronie, lecz dużej szybkości i odporności na światło słoneczne.

Ich główną funkcjonalnością jest możliwość handlu, gdzie każdy Mieszkaniec oferuje inną propozycję wymiany.

Snow Golem

Snow Golem - Minecraft: NPC, użyteczne moby - Minecraft - poradnik do gry
Snow Golem

Są przyjazne ich twórcy. Poruszają się chaotycznie zostawiając za sobą ścieżkę ze śniegu. Są wyjątkowo słabe i atakują rzucając kulami śniegu w przeciwnika. Mają wyjątkowo samobójczą naturę, gdyż poza Endermanami i Blaze'ami żadne moby nie otrzymują obrażeń od kul śniegowych, a bałwany mają zwyczaj atakować każdego w zasięgu 10 klocków. W ciepłych biomach Snow Golemy roztapiają się. Mogą się roztopić także pod wpływem deszczu lub lawy. Po śmierci upuszczają do 15 kulek śniegowych.

Iron Golem

Iron Golem - Minecraft: NPC, użyteczne moby - Minecraft - poradnik do gry
Iron Golem

Iron Golemy domyślnie można spotkać w dużych wioskach, w których sporadycznie się spawnują i chronią jej mieszkańców. Są odporne i mają silny atak, który dodatkowo daleko odrzuca przeciwników. Ich życie się nie regeneruje, można je uleczyć rzucaną miksturą leczenia. Są odporne na upadki, czy utonięcie. Mają jednak nieprzyjemny zwyczaj zwiedzania świata jeśli nie są w wiosce. Możesz zmusić go do chodzenia za postacią i chronienia jej używając wodzy.