Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Minecraft - poradnik do gry

Minecraft - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Minecraft: Bossowie - moby Minecraft poradnik, porady

Bossowie: Ender Dragon, Witcher - moby. Porady; co dają?

Na tej stronie naszego poradnika do Minecrafta znajdziesz opis dwóch bossów występujących w grze. Przygotowaliśmy również opis walki z nimi - Ender Dragon oraz Witcher.

Ender Dragon

Ender Dragon - Minecraft: Bossowie - moby - Minecraft - poradnik do gry
Ender Dragon

Ender Dragon jest pierwszym bossem w grze. Spawnuje się jedynie w krainie Kresu. Po śmierci upuszcza smocze jajo oraz portal do Overworld. Jest odporny na wodę, lawę. Niszczy każdy blok z którym ma kontakt (poza Obsydianem, Bedrockiem oraz End Stone), a jego kontakt z dowolnym blokiem powoduje eksplozje o sile TNT. Dlatego budowanie swego rodzaju schronu/bunkra niestety mija się z celem - w walce ze smokiem liczy się mobilność. Smok Kresu atakuje tylko gracza, nie atakuje innych mobów. Jest chroniony przez Ender Crystals, które powodują regenerację jego zdrowia.

Walka z potworem jest o tyle bardziej opłacalna, że uzyskać można bardzo dużą ilość doświadczenia (walcząc przy zerowym poziomie doświadczenia wzrósłby on do poziomu 78). Innym pozytywnym aspektem jest możliwość odblokowania osiągnięć: "The End?" za samo dostanie się do Kresu, oraz "The End." za pokonanie Ender Dragona.

Po śmierci smoka kolejny się nie spawnuje po ponownym przybyciu do Kresu. Po jego zniszczeniu i wejściu do portalu ukaże się jedyna podczas rozgrywki cutscena. Po niej gracz zostaje przeniesiony do swojego miejsca spawnu w Overworldzie. Nie ma możliwości ustanowienia spawnu za pomocą łóżka w The Endzie. Ender Dragona można spotkać również w rozgrywkach multiplayerowych i walczyć z nim w kilka osób (chyba, że administrator zablokował inne światy).

Witcher

Witcher - Minecraft: Bossowie - moby - Minecraft - poradnik do gry
Witcher

Najpotężniejszy boss w grze. Nie spawnuje się, można go jedynie utworzyć przy użyciu 4 Soul Stone'ów ułożonych w literę T i kładąc 3 Wither Skull na górze. Jest trudniejszy do pokonania niż Ender Dragon. Po śmierci upuszcza Gwiazdę Netheru (Nether Star), wymaganą do utworzenia Beaconatora.

Stwór lata oraz atakuje wystrzeliwując wybuchowe czaszki, które potrafią również wywołać Wither Effect podobny do zatrucia. Jest wrogo nastawiony do wszystkich mobów i potrafi w ten sposób spowodować wielkie spustoszenie. Jeśli umieszczony pod ziemią będzie sam sobie torował drogę na powierzchnię. Nie jest jednakże możliwe stworzenie dwóch Witherów, które walczyłyby ze sobą - po chwili wracają do statusu neutralnego między sobą. Posiada także zdolność do samo-regeneracji życia. Jest odporny na wszelkie czynniki jak ogień, woda, uduszenie czy obrażenia od kaktusa. Wybuchy TNT powodują obrażenia, jednak o nie zbyt wysokim współczynniku obrażeń.

Wymagane stworzenie i zniszczenie dla zdobycia osiągnięć "The Beginning?", za zespawnowanie Withera w świecie gry, oraz "The Beginning." za jego pokonanie. Nie ma limitu ilości stworzonych w grze, a nawet jednocześnie.