Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Minecraft - poradnik do gry

Minecraft - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Minecraft: Zwierzęta - moby Minecraft poradnik, porady

Zwierzęta: Krowa, Świnia, Wilk/Pies, Ocelot/Kot, Nietoperz, Kurczak, Mooshroom, Owca, Kałamarnica, Konie, Królik, Lis, Panda, Żółw, Papuga, Ryba, Lama, Pszczoła, Niedźwiedź polarny, Delfin - co dają? Opis, porady.

Na tej stronie poradnika do Minecraft znajdziesz opisy wszystkich zwierząt w grze oraz informacje, co można z nich pozyskać.

W Minecrafcie występuje wiele różnych zwierząt. Można je podzielić na agresywne, pasywne i neutralne (czyli te, które zaatakują jeśli zostaną sprowokowane). Część zwierząt można oswoić i rozmnażać. Należy jednak pamiętać, że wszelkie stworzenia dostępne w grze Minecraft są podatne na obrażenia. Oznacza to, że zwierze może stracić życie bądź swoje punkty zdrowia jeśli: zostanie zaatakowane, podpalone, wpadnie do wody bądź do ruchomych piasków. Dodatkowo zwierzęta są narażone na eksplozje oraz upadek z wysokości. Oznacza to, że musisz albo wyjątkowo uważać na bliskie Twojemu sercu zwierzaki, albo odpowiednio manewrować nimi tak, aby straciły życie. Pamiętaj, że część zwierząt, po śmierci, upuszcza cenne przedmioty.

Krowa

Krowy najczęściej pojawiają się na łąkach - Minecraft: Zwierzęta - moby - Minecraft - poradnik do gry
Krowy najczęściej pojawiają się na łąkach

Krowy występują powszechnie w Overwold. Możesz z nich uzyskać mięso, skórę oraz mleko (nieskończenie od jednej). Do hodowli należy zamknąć je w pomieszczeniu/ogrodzeniu i karmić pszenicą. Po tym zaczną zbliżać się do siebie co skutkować będzie pojawieniem się cielęcia. Cielę rośnie przez ok. 20 min, a dorosłe krowy mogą starać się o potomstwo co 5 min.

Świnia

Świnie najczęściej poruszają się w stadach - Minecraft: Zwierzęta - moby - Minecraft - poradnik do gry
Świnie najczęściej poruszają się w stadach

Świnie hoduje się na mięso. By rozpocząć hodowle należy karmić je marchwiami w minimalnych odstępach 5 min. Młode rosną przez 20min. Ze świni uzyskać można jedynie mięso. Ciekawostką jest, że po założeniu na nie siodła i trzymaniu w ręce wędki z marchewką na końcu można nią sterować.

Wilk/Pies

Agresywne wilki warczą i prostują swój ogon - Minecraft: Zwierzęta - moby - Minecraft - poradnik do gry
Agresywne wilki warczą i prostują swój ogon

Często występuje grupami, neutralny dopóki nie zostanie sprowokowany. Może zostać oswojony używając kilku kości lub mięsa (pomijając ryby). W ten sam sposób mogą być rozmnażane. Występuje w lasach liściastych i tajgach. Atakuje napotkane owce. Gdy Wilk jest we wrogim stanie potrafi atakować każdego gracza w zasięgu.

Twój wierny towarzysz, który dosłownie może oddać za Ciebie życie - Minecraft: Zwierzęta - moby - Minecraft - poradnik do gry
Twój wierny towarzysz, który dosłownie może oddać za Ciebie życie

Pies zmienia nieco wygląd na "bardziej estetyczny" po oswojeniu oraz otrzymuje obrożę (można zmienić kolor - domyślnie czerwona). Można je rozmnażać karmiąc dowolnym mięsem (także zepsutym). Tryb rozmnażania będzie aktywny, gdy nakarmiony pies był w pełni zdrowy. Jest on pięciokrotnie mocniejszy od dzikiego oraz słucha komend ataku lub siad/wstań. Bardzo pomocny w walkach.

Po śmierci nie wyrzuca przedmiotów.

Ocelot/Kot

Oceloty występują jedynie w dżungli - Minecraft: Zwierzęta - moby - Minecraft - poradnik do gry
Oceloty występują jedynie w dżungli

Oceloty są oswajalnymi zwierzętami zamieszkującymi dżunglę. Są bardzo szybkie i dość trudno je oswoić, gdyż uciekają przed graczem oraz wymaga to dużej ilości ryb. Jako dzikie zwierzęta atakują kury oraz owce. Boją się ich Creepery.

Koty mają, aż 11 różnych maści - Minecraft: Zwierzęta - moby - Minecraft - poradnik do gry
Koty mają, aż 11 różnych maści

Najlepszą metodą na oswojenie ocelota jest użycie Wodzy (Lead) i po złapaniu zamknięcie go po czym należy karmić go rybą w odpowiednich odstępach czasu aż zostanie oswojony. Ryba musi być surowa. Za jej pomocą także następuje późniejsze rozmnażanie kotów. Kot zmienia wygląd stając się czarny, czarno-biały lub rudy. Odstrasza Creepery i jest to ich główna zaleta. Słucha komend, lecz nie jest bardzo pomocny przy walkach. Koty lubią także siadać na różnych obiektach jak łóżko czy skrzynia uniemożliwiając ich otwarcie.

Po śmierci nie wyrzuca przedmiotów.

Nietoperz

Te zwierzęta możesz podziwiać nocą, gdy latają po jaskiniach - Minecraft: Zwierzęta - moby - Minecraft - poradnik do gry
Te zwierzęta możesz podziwiać nocą, gdy latają po jaskiniach

Nietoperze pojawiają się w ciemnych jaskiniach. Są w zasadzie elementem "dekoracyjnym" gry. Nie upuszczają żadnych przedmiotów, nie można ich hodować czy schwytać, nie atakują gracza, a zabicie ich nie dodaje punktów doświadczenia.

Kurczak

Kurczaki uwielbiają wszelkie zbiorniki wodne - Minecraft: Zwierzęta - moby - Minecraft - poradnik do gry
Kurczaki uwielbiają wszelkie zbiorniki wodne

Kura, podstawowe zwierze hodowlane. Pozyskać z niej można jajka, mięso (drób) oraz pióra. Do rozmnażania należy karmić je ziarnami (arbuza, pszenicy, dyni lub netherowymi brodawkami). Po karmieniu przez ok. 5 min nie przyjmie więcej żywności. Można także rozmnażać je rzucając jajkami. Szansa na uzyskanie kurczaka w ten sposób wynosi 1/8.

Mooshroom

Te przedziwne stworzenia również możesz rozmnażać - Minecraft: Zwierzęta - moby - Minecraft - poradnik do gry
Te przedziwne stworzenia również możesz rozmnażać

Mooshroomy to specyficzna odmiana "krów grzybowych". Występują tylko w grzybowym Biomie. Poza wyglądem od zwykłych krów odróżnia je to, że rosnące na nich grzyby można zbierać. Mając więc możliwość, można hodować Mooshroomy zamiast zwykłych krów. Karmione są jak zwykłe krowy pszenicą dając potomstwo w odstępach 5 min (jeśli karmione).

Owca

Owce najczęściej żyją w stadach - Minecraft: Zwierzęta - moby - Minecraft - poradnik do gry
Owce najczęściej żyją w stadach

Owce występują naturalnie w świecie w czterech kolorach białym, czarnym brązowym i szarym. Można je zabarwić, po czym strzyżone będą dawać wełnę w zabarwionym kolorze. By rozmnażać należy karmić pszenicą w odstępach co 5 min.

Kałamarnica

Idealne źródło czarnych barwników - Minecraft: Zwierzęta - moby - Minecraft - poradnik do gry
Idealne źródło czarnych barwników

Kałamarnice żyją w zbiornikach wodnych i w nich się spawnują. Nie można ich hodować, jedynie przechwytywać, gdyż nie potrafią płynąć pod prąd - można w ten sposób zrobić system np. wodospad z którego będą wpadały do zbiornika gracza. Po zabiciu wyrzucają czarny barwnik.

Konie

Konie mają różne typy oraz warianty, które odpowiadają za ich maść i wygląd - Minecraft: Zwierzęta - moby - Minecraft - poradnik do gry
Konie mają różne typy oraz warianty, które odpowiadają za ich maść i wygląd

Konie są najbardziej skomplikowanymi zwierzętami w grze. Nie są wrogie dla gracza, mogą zostać poskromione próbując ujeżdżać je kilkakrotnie. Po zabiciu uzyskać można skórę. Występują jako konie, osły i muły (by uzyskać muła należy skrzyżować osła i konia). Zakupując w wiosce lub znajdując siodło można na nich jeździć i je kontrolować. Można założyć na nie także specjalną zbroję (która również nie może zostać wytworzona). Problematyczna jest ich hodowla, gdyż do rozmnażania wymagają użycia złotych jabłek lub złotych marchwi.

Konie cechują się szybkością, na osły i muły można założyć skrzynię i podróżować z ekwipunkiem.

Królik

Króliki są atakowane przez wilki i lisy - Minecraft: Zwierzęta - moby - Minecraft - poradnik do gry
Króliki są atakowane przez wilki i lisy

Króliki najczęściej można spotkać na biomach: pustyni, kwiecistego lasu, tajgi, tundry, ośnieżonych plaż i zamarzniętych rzek. Należy pamiętać, że wygląd zwierząt różni się w zależności od biomu.

Króliki są łase na marchewkę. Dla niej zeskoczą z klifu, przepłyną fragmenty wody, ale nie wskoczą w lawę. Jeśli chcesz przywołać do siebie to urocze stworzenie po prostu wyciągnij marchewkę i poczekaj, aż okoliczne zwierzęta Cię zauważą.

Lis

Żyją na tajdzie i jej śnieżnej odmianie - Minecraft: Zwierzęta - moby - Minecraft - poradnik do gry
Żyją na tajdzie i jej śnieżnej odmianie

Lisy występują jedynie na dwóch rodzajach biomu. W zależności od swojego pochodzenia mają inny kolor. Lisy można rozmnażać za pomocą słodkich jagód.

Pamiętaj jednak, że lisy to zwierzęta z natury agresywne. Żywią się kurczakami, królikami, małymi żółwiami, łososiami i dorszami. Przez to możesz często spotkać się z widokiem polujących zwierząt.

Panda

Pandy spotkasz w dżungli - Minecraft: Zwierzęta - moby - Minecraft - poradnik do gry
Pandy spotkasz w dżungli

Pandy żyją w dżungli. W odróżnieniu od wielu zwierząt w grze mają różnorodne osobowości. Każdą z nich dokładnie opiszemy na oddzielnej stronie naszego poradnika.

Po śmierci panda może dać graczowi babus.

Żółw

Żółwie pojawiają się na plażach - Minecraft: Zwierzęta - moby - Minecraft - poradnik do gry
Żółwie pojawiają się na plażach

To pasywne moby żyjące na plażach, możesz spotkać je zarówno w wodzie jak i na lądzie. Żółwie mogą być skuszone trawą morską. W ten sposób możesz je rozmnożyć. Pamiętaj jednak, że małe żółwie są narażone na przeróżne ataki, np. ze stron zombie, ocelotów czy wilków.

Papuga

Papugi żyją w dżungli - Minecraft: Zwierzęta - moby - Minecraft - poradnik do gry
Papugi żyją w dżungli

Papugi mają, aż pięć wersji kolorystycznych - zieloną, niebieską, szarą, czerwoną i błękitną. Są to zwierzęta oswajalne, które skusisz za pomocą nasion. Oswojona papuga może siedzieć na ramieniu postaci i towarzyszyć jej w podróżach.

Papugi będą jednak unikać wody, jeśli do takowej wejdziesz przetelportują się do Ciebie, gdy pojawisz się na lądzie albo będą za Tobą lecieć, aby Cię dogonić.

Z ciekawostek - jeśli papugę nakarmisz ciastkiem umrze ona po kilku sekundach.

Ryba

Ryby znajdziesz w ocenacha i rzekach - Minecraft: Zwierzęta - moby - Minecraft - poradnik do gry
Ryby znajdziesz w ocenacha i rzekach

Ryby występują w czterech wariantach - ryba tropikalna, dorsz, łosoś i rozdymka. Więcej informacji o poszczególnych gatunkach ryb znajdziesz na oddzielnej stronie poradnika.

Lama

Lamę najczęściej spotkasz na sawannie - Minecraft: Zwierzęta - moby - Minecraft - poradnik do gry
Lamę najczęściej spotkasz na sawannie

Lama to neutralny mob, którego możesz oswoić. Lamy zachowują się jak osły i muły. Możesz nałożyć na nie skrzynie, aby ułatwić sobie podróżowanie.

Na lamę możesz nałożyć dywan. W ten sposób wyróżnisz ją z tłumu.

Pszczoła

Neutralny mob jednak bardzo agresywny po sprowokowaniu - Minecraft: Zwierzęta - moby - Minecraft - poradnik do gry
Neutralny mob jednak bardzo agresywny po sprowokowaniu

Pszczoły to specjalne zwierzęta, którym poświęciliśmy oddzielną stronę w naszym poradniku. Dzięki nim możesz zdobywać miód, którym będzie żywić się Twoja postać.

Niedźwiedź polarny

Występuje w dużej i małej wersji - Minecraft: Zwierzęta - moby - Minecraft - poradnik do gry
Występuje w dużej i małej wersji

Niedźwiedzie polarne pojawiają się jedynie na ośnieżonych teranach: na polu zamarzniętych kolców, ośnieżonych górach, tundrze, na lodowcach, na zamarzniętych oceanach i na górach lodowych.

Delfin

Delfiny występują w oceanach - Minecraft: Zwierzęta - moby - Minecraft - poradnik do gry
Delfiny występują w oceanach

Delfiny występują w stadach, w sporych akwenach wodnych. Lubią bawić się z graczem, jeśli jakiś przedmiot zostanie wrzucony do wody.

Z uwagi na ich stadny żywot lepiej ich nie atakować. Choć z natury to bardzo sympatyczne stworzenia, jeśli uderzysz choćby jednego z nich, zaatakuje Cię cała gromada.

Jeśli nakarmisz delfina wzrośnie jego poziom zaufania. Jeśli jednak będzie to nie byle jaka ryba, a dorsz - delfiny popłyną do najbliższych podwodnych ruin bądź zatopionego statku.