Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Minecraft - poradnik do gry

Minecraft - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Minecraft: Moby - podstawy Minecraft poradnik, porady

Tę stronę potraktuj jako wstęp do rozdziału o mobach. Znajdziesz na niej definicję słowa mob oraz ich rodzaje.

Moby - tak nazwano wszelkie byty w grze. Występują one w formie wrogiej, neutralnej jak i pasywnej. Każdy z nich ma określone cechy i przydatność w grze (krowy dają mleko, a creepery - proch strzelniczy). Wszystkie mają określoną liczbę punktów zdrowia (w niektórych przypadkach także i zbroje czy broń) i są podatni na obrażenia podobnie jak gracz (mogą się spalić, zginąć przy upadku z dużej wysokości), a także posiadają określoną odległość z której wykryją gracza (zazwyczaj jest to odległość 16 klocków).

To, jak silni są przeciwnicy warunkuje poza noszonymi przez nich elementami uzbrojenia lub broni, także poziom trudności. Wrogo nastawione moby najczęściej spotkać można pod ziemią lub w nocy, lecz niektórzy (np. Enderman) występują także w dzień, a inne (np. Blaze) tylko w określonych światach lub nawet biomach (Mooshroom - biom grzybowy). Miejsca spawnu określone są więc głównie biomem, ilością światła, lecz także i odległością od gracza oraz występowaniem tzw. Spawnerów - bloków, wokół których powstają nieskończenie nowe potwory typu określonego miniaturką wewnątrz spawnera.

Każdy z mobów, niezależnie czy jest wrogi czy neutralny, a nawet sprzymierzony może zostać unicestwiony przez gracza. W takim przypadku ataku często neutralni stają się wrodzy (poza Mieszkańcami, którzy chowają się do swoich domków), a sprzymierzeni zazwyczaj nie reagują na ataki ze strony postaci.