Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Minecraft - poradnik do gry

Minecraft - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Minecraft: Poradnik - Terminologia, słowniczek Minecraft poradnik, porady

Na tej stronie naszego poradnika do gry Minecraft znajdziesz dokładny opis terminologii używanej w naszym poradniku.

Seedy

Są to liczby (lub jedna liczba) złożona z cyfr i liter, która definiuje punkt startowy dla algorytmu generowania świata. W sieci są serwisy, w których użytkownicy udostępniają ciekawe Seedy, na które natrafili podczas rozgrywek. Ich główną cechą jest to, że można ponownie wygenerować identyczną mapę lub jej ciekawy układ przekazać innym osobom (dla uzyskania pożądanego efektu generowania powinno używać się tej samej wersji gry co osoba podająca seed.

Spawn

Jest miejscem, gdzie domyślnie pojawia się gracz. Początkowo jest to losowy punkt/obszar na mapie, który może zostać zmieniony administracyjnie lub używając łóżka, które przenosi nań rolę spawnu. Po śmierci gracz pojawia się przy spawnie, a sam proces zwany jest re-spawnem.

Mob (ang. mobile object block)

Potoczna nazwa wszelkich stworzeń występujących w grze. Zamienna nazwa to NPC, czyli z ang. Non-Player Character. W poradniku określono jako NPC mieszkańców wiosek, a mobami wszelkie pozostałe stworzenia: potwory i zwierzęta.

Crafting

Czyli rzemiosło z j.ang. W poradniku i powszechnym stosowaniu w grze określa się nim tworzenie nowych obiektów przy użyciu materiałów i receptur.

Mody lub po angielsku "mods"

To skrócona nazwa od wyrazu modyfikacja. Dla gier określa wszelkie elementy, które mogą zostać do niej dołączone/zmienione, poczynając od nowych obiektów, na nowym modelu fizyki kończąc.

Enchanting

Mianem enchantingu określa się zaklinanie przedmiotów, czyli nadawanie im dodatkowych magicznych możliwości i zwiększanie ich domyślnych modyfikatorów.

Chunk (z ang. kawałek)

Z tym terminem często spotkać się można mówiąc o odległościach w grze wyrażonej w blokach (i jednocześnie w metrach).

Drop

To potoczne określenie przedmiotów upuszczanych przez moba po jego śmierci.