Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Minecraft - poradnik do gry

Minecraft - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Minecraft: Wither - walka z bossem, porady Minecraft poradnik, porady

Na tej stronie naszego poradnika do Minecrafta znajdziesz opis walki z Witherem. Jest to bowiem znacznie trudniejsze starcie, niż to z Ender Dragoenem.

Wither - Minecraft: Wither - walka z bossem, porady - Minecraft - poradnik do gry
Wither

Walka w bezpośredni sposób z Witherem jest znacznie trudniejsza niż walka z Ender Dragonem. Wither jest odporniejszy, ma większą siłę ataku, również lata oraz potrafi rzucać ładunkami wybuchowymi. Potrafi także zatruć postać tzw. Wither effect, który bardzo szybko redukuje punkty życia gracza. Atakuje wszystkie moby w zasięgu wzroku, także neutralne. Potrafi wywołać bardzo wielkie szkody, dlatego nie należy spawnować go w pobliżu swojego lokum.

Do walki przygotuj przede wszystkim łuk, ale także i dobry miecz. Najważniejsza jednak jest dobra zbroja i zapas mikstur, a jeszcze ważniejsza - dobra strategia. Walka bez przygotowanego planu jest z Witherem praktycznie niemożliwa, gdyż będzie on gonił cię dopóki nie zginiesz, nie schowasz się lub inny mob nie odciągnie jego uwagi.

Podstawowa metoda walki polega na przyzwaniu Withera po czym szybkiej ucieczce - gdyż potwór początkowo dąży do pełni sił i gdy ją osiągnie tworzy wielką eksplozję. Potem zacznij ostrzał z łuku i gdy jego zdrowie spadnie do połowy, używaj do walki diamentowego zaklętego miecza oraz opcjonalnie mikstur siły.

Jeśli użyjesz sprzymierzonych mobów (pies, Iron/Snow Golem) mogą okazać się bardziej przeszkodą niż pomocą, np. jeśli będą obok ciebie, a Wither będzie rzucał w nich wybuchowymi ładunkami - wtedy i ty możesz ucierpieć. Jednakże Iron Golem potrafi długo opierać się jego atakom i skutecznie odciągać uwagę. Możesz także wydrążyć np. dziurę w skale gdzie zbudujesz Withera, a czekać na niego będą już Iron Golemy - jeśli Wither nie zbije się w powietrze i nie ucieknie 2-3 Golemy mogą go zniszczyć.

Inną bardzo skuteczną metodą jest zrobienie długiego tunelu 1x2, gdzie na końcu zespawnuj Withera. Będzie on próbował podążać za tobą, lecz będzie musiał wydrążyć sobie szersze przejście co zajmie mu sporo czasu - ty w tym czasie wykorzystaj łuk do eliminacji wroga. Możesz pomóc sobie także stawiając w otworach tunelu ładunki TNT, które aktywuje Wither strzelając w ścianę i jednocześnie w nie.