Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Minecraft - poradnik do gry

Minecraft - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Minecraft: Furnace, piec Minecraft poradnik, porady

Furnace: jak stworzyć? Do czego służy? Co można na nim robić?

Na tej stronie naszego poradnika do Minecrafta znajdziesz podstawowe informacje o Furnace. Dowiesz się jak go stworzyć oraz do czego służy.

Furnace - Minecraft: Furnace, piec - Minecraft - poradnik do gry
Furnace

Furnace to piec zbudowany za pomocą Crafting Table używając 8 kamieni ułożonych w pusty w środku kwadrat. Piec pozwala na przetapianie rud metali, przygotowywanie lepszych posiłków oraz tworzenie szkła, gładkich bloków kamienia, zielonego barwnika (z kaktusa), uzyskiwanie czerwonego proszku z rudy redstone'a, przetapianie gliny i Netherrack na cegły oraz wypalanie bloków drewna uzyskując węgiel drzewny.

Każdy z wyżej wymienionych elementów uzyskać można umieszczając w górnym polu pieca przedmiot do przetworzenia, a dolnym zaś źródło ciepła. Takim źródłem może być węgiel, węgiel drzewny, wiadro z lawą, Blaze Rod, oraz drewno (bloki, deski, kije oraz sadzonki). Każdy z nich posiada niezależną wartość energetyczną, która wpływa jedynie na ilość obiektów, które mogą zostać przetworzone nim piec straci ciepło.

Dopóki nie zostanie nic umieszczone w górnym polu, mimo np. załadowanego węgla nie będzie ono spalane, a czekać będzie na obiekt u góry. Także, gdy wszystkie przedmioty zostaną przetworzone lub braknie miejsca na przetworzenie większej ilości, piec zatrzyma produkcję i nie będzie pobierał surowca podanego na źródło ciepła.