Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Minecraft - poradnik do gry

Minecraft - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Minecraft: Bloki - typy, właściwości Minecraft poradnik, porady

Bloki: Podstawowe bloki budulcowe, Gravel, Sand, Ciecze, Surowce, Minerały, Rośliny - właściwości.

Na tej stronie naszego poradnika do gry Minecraft znajdziesz informacje dotyczące bloków, ich typów oraz właściwości.

Podstawowe bloki budulcowe

Podstawowe 3 bloki - Minecraft: Bloki - typy, właściwości - Minecraft - poradnik do gry
Podstawowe 3 bloki

Podstawowymi blokami budującymi świat są kamienie (po zebraniu zamieniające się w brukowiec), ziemia oraz piasek. Ziemia i piasek jako materiały o niskiej twardości wydobywa się najszybciej używając łopaty, podczas gdy kamienie używając kilofu. Na podstawowe bloki nie działają prawa fizyki (jak grawitacja, czy pochłanianie wody).

Ziemia służy jako element uprawny dla większości roślin i tylko na nim mogą one być uprawiane. Jest na tyle powszechna, że praktycznie nie reprezentuje żadnej wartości w handlu.

Pośród kamieni można znaleźć praktycznie wszystkie minerały i surowce. Jest najliczniejszy w całym świecie gdy. Standardowo używany jako podstawowy budulec konstrukcji. Po przepaleniu staje się gładki i przyjemniejszy dla oka, zmienia jednak wtedy całkowicie swoje właściwości dla receptur - staje się kamieniem (stone) zamiast brukowca (cobblestone).

W piasku można znaleźć glinę i jest to jedyne miejsce jej występowania. Poza pustyniami piasek znajduje się na dnie zbiorników wodnych i często przy brzegach. Występuje jednocześnie z piaskowcem, który cechuje się wyższą twardością i zachowuje jak inne bloki budulcowe w grze. Piasek jest jednak potrzebny, gdyż wkładając go do pieca uzyskamy szkło, a także tylko na nim rosną kaktusy i trzcina cukrowa.

Gravel i Sand

Piasek i żwir - Minecraft: Bloki - typy, właściwości - Minecraft - poradnik do gry
Piasek i żwir

Są to bloki o charakterystycznym zachowaniu - podlegają sile grawitacji. Gdy blok pod piaskiem lub żwirem zostanie usunięty, powyższy tego typu blok opadnie na miejsce poprzedniego. Jeśli któryś z bloków upadnie na gracza spowoduje jego duszenie. Obiekty te często znajdują zastosowanie przy budowie pułapek.

Ciecze

Lawa i woda - Minecraft: Bloki - typy, właściwości - Minecraft - poradnik do gry
Lawa i woda

W grze występują tylko dwie ciecze - woda i lawa. Połączone ze sobą zamieniają się w kamień (jeśli lawa natrafi na wodę) lub obsydian (gdy woda trafi na źródło lawy). W obu z nich poruszanie się jest utrudnione. Lawa płynąc zapala wszystko na swojej drodze, płynie wolniej niż woda, jest także źródłem światła.

Woda może służyć do transportu bloków surowców (jeśli odpowiednio poprowadzona), może służyć do gaszenia ognia, a także amortyzowania upadków. Można poruszać się w niej pionowo w górę. W wodzie można utonąć, dlatego nie należy przebywać w niej długo.

Surowce i minerały

Złoże redstonea - Minecraft: Bloki - typy, właściwości - Minecraft - poradnik do gry
Złoże redstone'a

Wszelkie surowce i minerały są w przeciwieństwie do pozostałych bloków rzadziej spotykane. Zależnie od typu mogą występować na różnych wysokościach z różnym prawdopodobieństwem. Wyróżniają się wyglądem przypominając kamień z kolorowymi plamami. Posiadają także różne skale twardości i np. diamenty nie mogą zostać wydobyte przy użyciu kamiennego kilofu.

Rośliny

Kwiaty i drzewa - Minecraft: Bloki - typy, właściwości - Minecraft - poradnik do gry
Kwiaty i drzewa

W Minecrafcie występują rozmaite rośliny, z których najważniejszymi są drzewa. Różnią się od siebie gatunkami i rozmiarami pojedynczych egzemplarzy, a także losowym ułożeniem liści w koronie. W liściach drzew można znaleźć jabłka. Bloki drewna jako materiał nie mają wpływu na tworzony przedmiot.

Występują w grze także grzyby służące za posiłek i składnik niektórych receptur. Poza nimi jest cała masa roślin ozdobnych oraz żywnościowych, jak pszenica czy kaktusy. Kwiaty także znajdują w grze zastosowanie - można użyć ich jako barwników.