Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Minecraft - poradnik do gry

Minecraft - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Minecraft: Drugi dzień - jak przeżyć? Minecraft poradnik, porady

Drugi dzień

Kilof z kamienia - Minecraft: Drugi dzień - jak przeżyć? - Minecraft - poradnik do gry
Kilof z kamienia

Rozpoczynając drugi dzień priorytetowo wykonaj wszystkie czynności z dnia pierwszego jeśli nie udało ci się ich osiągnąć. Kolejno, zbierz trochę kamienia, który po zebraniu staje się brukowcem (Cobblestone). Dzięki niemu będziesz mógł zbudować lepszy kilof (za co uzyskasz osiągnięcie "Getting an Upgrade").

Miecz - Minecraft: Drugi dzień - jak przeżyć? - Minecraft - poradnik do gry
Miecz

Możesz teraz wykonać dodatkowe narzędzia jak łopata czy siekiera, obowiązkowo jednak zbuduj miecz (za stworzenie miecza uzyskasz osiągnięcie "Time to Strike!").

Piec - Minecraft: Drugi dzień - jak przeżyć? - Minecraft - poradnik do gry
Piec

W swoim lokum postaw także piec. Wykonasz go z 8 brukowców ułożonych w kwadrat w Crafting Table. Umożliwi ci on przepalanie materiałów (np. żelazo), pieczenie mięsa i wiele bardzo przydatnych funkcji. Potrzebuje on także źródła ognia, którym może być drewno i jego produkty, oraz węgiel (w późniejszych etapach rozgrywki także inne obiekty). Po zbudowaniu pieca uzyskasz osiągnięcie "Hot Topic".

Skórzana czapka - Minecraft: Drugi dzień - jak przeżyć? - Minecraft - poradnik do gry
Skórzana czapka

W drugim dniu są dwie rzeczy, które powinieneś zrobić - uzyskać elementy zbroi, by zapewnić sobie większą odporność oraz ruszyć na poszukiwanie żelaza. Do zbudowania pierwszej zbroi posłuży ci krowia skóra. Znajdź krowy, po eliminacji kilku z nich powinieneś mieć wystarczająco dużo skóry, żeby zrobić sobie podstawową zbroję (po uzyskaniu skóry otrzymasz osiągnięcie "Cow Tipper"). Schematy do wykonania elementów zbroi niezależnie od tego z jakiego z możliwych materiałów wykonujesz pozostają takie, jak przykład na obrazku powyżej.

Żelazo - Minecraft: Drugi dzień - jak przeżyć? - Minecraft - poradnik do gry
Żelazo

Gdy zdobędziesz zbroję, wyrusz na poszukiwania żelaza. Znajdziesz je najłatwiej przeszukując jaskinie. Znaleziony surowiec należy przetopić w piecu. Ze sztabek możesz budować konkretne obiekty (miecze, zbroje, wiadra itd.).

Badaj jaskinie - Minecraft: Drugi dzień - jak przeżyć? - Minecraft - poradnik do gry
Badaj jaskinie

Od tej pory jesteś gotowy na kontynuowanie gry nie obawiając się nocy, będąc wyposażonym w podstawowe narzędzia oraz bezpieczne lokum. Zbuduj własny bezpieczny dom i zapuść się w głębie jaskiń, zbieraj nowe surowce i twórz przydatne narzędzia codziennego użytku.