Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Minecraft - poradnik do gry

Minecraft - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Minecraft: Interfejs Minecraft poradnik, porady

Na tej stronie poradnika do gry Minecraft znajdziesz dokładny opis interfejsu. Ułatwi Ci on pierwsze godziny w grze.

Minecraft jest grą przeznaczoną dla osób w każdym wieku - dlatego interfejs gry jest tak prosty i intuicyjny, na ile to możliwe - Minecraft: Interfejs - Minecraft - poradnik do gry

Minecraft jest grą przeznaczoną dla osób w każdym wieku - dlatego interfejs gry jest tak prosty i intuicyjny, na ile to możliwe. Powyższy screen przedstawia interfejs użytkownika, który ujrzysz po pierwszym zalogowaniu się do nowego świata:

1. Pasek zdrowia. Pokazuje aktualną ilość punktów zdrowia wyrażona w serduszkach. Wyżej znajduje się pasek pokazujący stan pancerza (jeśli założony).

2. Pasek głodu. Jeśli jest maksymalny lub prawie maksymalny zdrowie regeneruje się. Jego zerowy stan powoduje spadek punktów zdrowia. Uzupełnić go można posilając się dowolnym rodzajem żywności.

3. Pasek podręcznego inwentarza. Umożliwia szybkie przełączanie się pomiędzy przedmiotami w nim się znajdującymi. Do szybszego przełączania się między podstawowymi przedmiotami wykorzystaj cyfry na klawiaturze, gdzie każde kolejne pole odpowiada kolejnym cyfrom.

4. Pasek doświadczenia. Określa aktualną ilość doświadczenia do uzyskania kolejnego poziomu, który opisuje liczba pośrodku. Doświadczenie używane jest głównie do zaklinania przedmiotów, czyli wzmacniania ich i nadawania im specjalnych cech oraz podczas tworzenia mikstur. W przypadku śmierci gubisz większość doświadczenia, przy czym część możesz odzyskać udając się szybko na miejsce śmierci.

5. Aktualnie trzymany przedmiot.

6. Od wersji 1.9 pojawia się także drugi slot na lewą rękę na dodatkową tarczę, chroniąc się za nią przytrzymując PPM. Możesz dzierżyć również broń, ale nie możesz jej używać. Jednakże możesz trzymać tam dodatkowe jedzenie, nasiona lub inne dodatkowe przedmioty, które mogą przyspieszyć wiele z wykonywanych prac. Inny przykład to pochodnia, która pozwoli ci szybciej poruszać się po jaskiniach.

7. W przypadku walki z bossem pojawia się pasek, który pokazuje stan jego zdrowia.

W przypadku gry w trybie creative widoczny jest tylko pasek przedmiotów.