Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Minecraft - poradnik do gry

Minecraft - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Minecraft: Cel rozgrywki Minecraft poradnik, porady

Cel rozgrywki

Minecraft pierwotnie powstał jako gra sandboxowa, w której możemy budować dowolne konstrukcje z bloków znajdujących się w grze. Zawierała delikatne elementy RPG i cechy survivalu. Z czasem jednak nabrała mocniejszych akcentów RPG i została wzbogacona o cel gry, którym jest zniszczenie ostatniego bossa Ender Dragon i opcjonalnie potężniejszego Withera. Dodane zostały także elementy takie jak zdobywanie doświadczenia, używanie mikstur (wcześniej wykonanych za pomocą Statywu Alchemcznego) oraz zaklinanie przedmiotów (tzw. Enchanting).

Jako dodatkowe wyzwanie wprowadzono system Osiągnięć (Achievementów), których odblokowanie można postawić sobie za cel rozgrywki. Gra jednak nadal nawet mimo zniszczenia ostatecznego bossa nie wprowadza finałowego zakończenia (poza cutsceną), co powoduje, że nadal jej głównym aspektem jest rozbudowa świata o własne pomysły i korzystanie z elementów wbudowanych w grze.

Gra w trybie multiplayerowym przypominać jednak może swoiste MMO na publicznych serwerach, gdzie gracze zabijają potwory, wymieniają się surowcami i rywalizują w walkach PvP. Jednak dzięki bardzo dużej ilości modów i otwartemu charakterowi gry cele rozgrywek mogą się znacznie zmienić/rozszerzyć. Popularne obecnie stają się tryby walk drużynowych (nawet z użyciem broni palnych), czy tworzone przez graczy plansze-labirynty, w których gracze najczęściej mają ukończyć wyścig zawierający elementy zręcznościowe i/lub logiczne.