Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

The Last of Us - poradnik do gry

The Last of Us - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Jak zabić klikacza w The Last of Us? The Last of Us poradnik, solucja

Ta strona poradnika do gry The Last of Us podpowiada jak radzić sobie z klikaczami (Clickers). Potwory te są niebezpieczną odmianą zarażonych i niezachowanie odpowiednich środków ostrożności może doprowadzić do natychmiastowej śmierci bohatera.

1 - Jak zabić klikacza w The Last of Us? - The Last of Us - poradnik do gry
  1. Klikacze po raz pierwszy pojawiają się w etapie Śródmieście i począwszy od tego miejsca będziesz regularnie ich napotykał.
  2. Klikacze to niewidome potwory, tak więc w trakcie przemierzania lokacji z nimi możesz pozostawać na widoku oraz używać latarki. Nie dotyczy to oczywiście sytuacji, w których klikaczom towarzyszą biegacze i inni "tradycyjni" zarażeni mogący dostrzec bohatera.
  3. Klikacze posługują się wyłącznie zmysłem słuchu. Stopień wyostrzenia tego zmysłu różni się w zależności od wybranego poziomu trudności - jeżeli wybierzesz jedno z wyższych ustawień, to trzeba będzie bardzo powoli poruszać się w ich obecności.
  4. Klikacze reagują także na inne dźwięki, np. na rzucane butelki. Możesz to wykorzystywać żeby przygotowywać zasadzki lub po prostu odciągać te potwory od miejsc, przez które chcesz przejść.
  5. Jedną z metod pozbycia się klikacza jest skorzystanie z ostrza (Shiv). Możesz użyć go po zakradnięciu się do potwora lub na potrzeby wybronienia się gdy zostaniesz złapany przez klikacza (musisz mieć zakupioną umiejętność Shiv Master). Zawsze staraj się mieć w zapasie co najmniej jedno ostrze. W przypadku braku ostrza w inwentarzu doprowadzenie do złapania przez klikacza będzie skutkowało śmiercią bohatera.
  6. Nie próbuj innych metod walki wręcz w starciach z klikaczami. Wspomniane ostrze jest jedyną bronią białą, która na nich "zadziała".
  7. Klikacza możesz także podpalić koktajlem Mołotowa lub zastrzelić z wykorzystaniem broni palnej. Nie jest to wskazane w tych lokacjach, w których przebywa więcej niż jeden klikacz. Wygenerowany hałas ściągnie też na ciebie uwagę "zwykłych" zarażonych, tak więc bądź gotowy do walki lub ucieczki.
  8. Jeśli jest to możliwe, to najlepiej po prostu nie ryzykować i odwrócić uwagę klikacza rzuconym przedmiotem, lub obejść go przy zachowaniu bezpiecznej odległości. Przy próbie zabicia klikacza zawsze jest ryzyko, że coś może się nie udać. Na wyższych poziomach trudności trudniej jest też o dostępność ostrzy i każdy z nich jest na wagę złota.