Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

The Last of Us - poradnik do gry

The Last of Us - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Stanowiska warsztatowe w The Last of Us - w co warto inwestować? The Last of Us poradnik, solucja

Ta strona poradnika do gry The Last of Us wyjaśnia na jakich zasadach działają warsztaty. Podpowiadamy również w jakie ulepszenia broni warto inwestować po to żeby jak najlepiej zwiększać skuteczność oręża.

Bronie możesz ulepszać dzięki stanowiskom warsztatowym (Workbenches), które odnajduje się co jakiś czas w trakcie przechodzenia gry - Stanowiska warsztatowe w The Last of Us - w co warto inwestować? - The Last of Us - poradnik do gry

Bronie możesz ulepszać dzięki stanowiskom warsztatowym (Workbenches), które odnajduje się co jakiś czas w trakcie przechodzenia gry. W celu wykonania ulepszeń będą ci zawsze potrzebne dwie rzeczy:

  1. Części (Parts) - Odnajduje się je wraz z innym lootem.
  2. Narzędzia (Tools) - To unikalne znajdźki, które odblokowują kolejne poziomy ulepszeń. Lokalizacje wszystkich narzędzi przedstawiliśmy w rozdziale Podręczniki szkoleniowe i narzędzia w naszym poradniku.

Nie możesz zakupić wszystkich ulepszeń broni w ramach jednego przejścia gry, gdyż nie odnajdziesz wystarczającej liczby części. Musisz rozpocząć grę w trybie Nowa Gra Plus, do którego przeniesione zostaną postępy w związku z odblokowanymi ulepszeniami broni.

Oto najlepsze naszym zdaniem kategorie ulepszeń broni:

  1. Kabury (Weapon Holsters) - To unikalna odmiana ulepszeń. Nie wpływają one na zachowanie żadnej z posiadanych broni, tylko zamiast tego odblokowują dodatkowe "aktywne sloty" na broń. Możesz zakupić oddzielną kaburę na broń podręczną oraz na dużą broń. Pozwoli ci to szybko przełączać się pomiędzy dwoma ustawionymi broniami i jest to niezwykle przydatne np. gdy zabraknie ci amunicji albo gdy zmieni się sytuacja na polu bitwy.
  2. Pojemność magazynka (Magazine Capacity) - Dzięki przechowywaniu większej ilości amunicji w magazynku zmniejszy się ryzyko, że znajdziesz się w trudnej sytuacji w trakcie prowadzenia walk.
  3. Szybkostrzelność (Fire Rate) - Jest to szczególnie istotne ulepszenie w przypadku strzelby, która domyślnie pozwala na oddawanie powolnych strzałów.
  4. Rozrzut (Recoil) - Ta kategoria ulepszeń odgrywa z kolei istotną rolę na potrzeby jak najlepszego wykorzystywania dostępnych (bardzo ograniczonych) zapasów amunicji.
  5. Siła broni (Power) - Docenisz to szczególnie w przypadku pukawek odblokowywanych w dalszej części gry. Zwiększenie ich siły rażenia ułatwi ci eliminowanie wrogów w sytuacjach, w których nie zostali trafieni w głowę.
  6. Szybkość przeładowania (Reload Speed) - Poprawienie tego parametru jest istotne w przypadku strzelb i innych broni, w których trzeba długo czekać na ponowne napełnienie magazynka. Możesz nie mieć na to czasu jeśli przebieg aktualnej bitwy jest bardzo intensywny.