Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

The Last of Us - poradnik do gry

The Last of Us - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Jak zacząć - porady na start do The Last of Us The Last of Us poradnik, solucja

Na tej stronie poradnika do gry The Last of Us zamieściliśmy zestaw porad na start. Zapoznanie się z nimi pozwoli ci dowiedzieć się jak poprawnie zacząć swojego przygodę z grą i jak uniknąć poważnych błędów w trakcie rozgrywania początkowych rozdziałów.

Jeśli szukasz bardziej zaawansowanych porad, to zajrzyj do osobnego rozdziału Najlepsze wskazówki w naszym poradniku.

Wybranie normalnego poziomu pozwoli ci na przejście gry bez większych komplikacji, ale nie do końca pokrywa się to z wizją świata, w którym główni bohaterowie nieustannie walczą o przetrwanie i często znajdują się na przegranej pozycji - Jak zacząć - porady na start do The Last of Us - The Last of Us - poradnik do gry

Na potrzeby przejścia gry po raz pierwszy wybierz normalny lub wysoki poziom trudności

Wybranie normalnego poziomu pozwoli ci na przejście gry bez większych komplikacji, ale nie do końca pokrywa się to z wizją świata, w którym główni bohaterowie nieustannie walczą o przetrwanie i często znajdują się na przegranej pozycji.

Wysoki poziom trudności jest w naszej ocenie najlepszym wyborem

Na pewno będziesz miał problemy np. w trakcie pierwszego spotkania z klikaczami, ale będziesz mógł dzięki temu lepiej nauczyć się jak eliminować zagrożenia lub jak ich unikać. Wiedza ta może szczególnie zaprocentować w trakcie powtórnego przechodzenia gry na poziomach trudności Survivor oraz Grounded. Dzięki lepszemu poznaniu mechanik rozgrywki będziesz sobie lepiej radził pomimo podwyższego poziomu wyzwania.

Tryb nasłuchiwania to praktycznie jak korzystanie z cheatów

Może ci on w ogromnym stopniu pomagać w wykrywaniu wszystkich potencjalnych zagrożeń ze strony żywych przeciwników lub zarażonych, jak również w śledzeniu wrogów i planowaniu w jaki sposób się ich pozbyć lub jak ich ominąć. Warto dodać, że nasłuchiwanie jest niedostępne na najwyższym poziomie trudności Grounded, aczkolwiek nie zawracaj sobie nim w ogóle głowy na potrzeby ukończenia gry po raz pierwszy.

The Last of Us celuje w bardzo odmienny typ rozgrywki np - Jak zacząć - porady na start do The Last of Us - The Last of Us - poradnik do gry

Jak najczęściej próbuj skradać się

The Last of Us celuje w bardzo odmienny typ rozgrywki np. od gier z serii Uncharted. Angażowanie się w otwarte walki z przeciwnikami powinno być ostatecznością, zwłaszcza jeśli masz do czynienia z grupą wrogów lub z zarażonymi. Szukaj okazji do tego żeby przekradać się obok przeciwników lub żeby eliminować ich z ukrycia. W tym drugim przypadku namierzaj pojedyncze cele i rozglądaj się czy nie znalazłeś się w czyimś polu widzenia.

Dokładnie badaj każdą nowo odwiedzaną lokację

Pośpiech jest w tej grze mocno niewskazany. Przeszukiwanie okolicy nie służy wyłącznie odnajdywaniu znajdziek. Ważniejsze od zdobywania sekretów jest odnajdywanie zapasów (przede wszystkim amunicji i ostrzy) oraz materiałów do craftingu. Praktycznie nigdy nie jesteś poganiany i powinieneś być w stanie zajrzeć w każdy kąt i otworzyć każdą interaktywną szufladę czy skrzynię. Warto w tym miejscu zaznaczyć, że ilość odnajdywanych zapasów różni się w zależności od wybranego poziomu trudności. Nie przejmuj się jeśli nie odnajdziesz jakichś zapasów, o których wspomnieliśmy w naszym opisie przejścia. Ich brak może wynikać właśnie z innych ustawień poziomu trudności.

Polegaj często na przedmiotach do rzucania - mogą to być np. cegły czy butelki.

Możesz rzucać nimi w przeciwników lub używać ich do odwracania uwagi wrogów. Są one szczególnie pomocne w trakcie konfrontacji z zarażonymi (w tym także bardzo niebezpiecznymi klikaczami). Możesz pozbywać się niewygodnych przeciwników lub odciągać ich w upatrzone miejsca po to żeby ich następnie bezpiecznie ominąć (jeśli np. "blokowali" przejście do kolejnej lokacji).