Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Tomb Raider - poradnik do gry

Tomb Raider - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Zabij jelenia i zdobądź jego mięso | 4 - Kobieta kontra dzicz | Tomb Raider Tomb Raider poradnik, solucja

Collect Meet from the Deer (Zabij jelenia i zdobądź jego mięso)

Uwaga! W zależności od upodobań możesz od razu zająć się wykonywaniem tego zadania lub poświęcić trochę czasu na zbadanie lasu. Ten drugi wariant jest godny uwagi, albowiem w lesie do odnalezienia są pierwsze sekrety (znajdźki) i nie spotkasz tu ponadto żadnych wrogów. Więcej informacji na temat szczegółowej lokalizacji wszystkich sekretnych przedmiotów zamieszczonych zostało w odrębnym rozdziale tego poradnika. Warto też wiedzieć, że nie wszystkie znajdźki będziesz mógł od razu zdobyć. Z niektórymi z nich powiązane są określone elementy ekwipunku, a poza tym dostęp do północnej części lokacji Coastal Forest (Nadbrzeżny las) zostanie odblokowany dopiero w dalszej części gry.

Ruszaj na południowy-wschód, czyli w stronę głównego obszaru lasu (nie należy się dokładnie sugerować wytycznymi z mapy) - Zabij jelenia i zdobądź jego mięso | 4 - Kobieta kontra dzicz | Tomb Raider - Tomb Raider - poradnik do gry

Ruszaj na południowy-wschód, czyli w stronę głównego obszaru lasu (nie należy się dokładnie sugerować wytycznymi z mapy). Musisz się oczywiście liczyć z tym, że jelenie będą rzucały się do ucieczki na widok głównej bohaterki, tak więc wskazane jest powolne przemieszczanie się. Na zaatakowanie jednego ze zwierząt dobrze jest się ponadto zdecydować dopiero po zajęciu miejsca na jednej z wyżej położonych półek.

Zgodnie z wyświetlonymi przez grę podpowiedziami musisz na początek wejść do trybu celowania (warto dodatkowo przybliżyć widok), a następnie napiąć cięciwę i dopiero wtedy zdecydować się na oddanie strzału - Zabij jelenia i zdobądź jego mięso | 4 - Kobieta kontra dzicz | Tomb Raider - Tomb Raider - poradnik do gry

Zgodnie z wyświetlonymi przez grę podpowiedziami musisz na początek wejść do trybu celowania (warto dodatkowo przybliżyć widok), a następnie napiąć cięciwę i dopiero wtedy zdecydować się na oddanie strzału. Bardzo wskazane jest celowanie w łeb jelenia (screen), dzięki czemu pojedyncza strzała go zabije. W przeciwnym wypadku zwierzę może przeżyć i uciec (możesz wyruszyć w pogoń lub spróbować powtórzyć wszystkie czynności z innym jeleniem).

Podejdź do zabitego jelenia, doprowadzając do wyświetlenia scenki przerywnikowej obrazującej jego oprawienie z zamiarem pozyskania mięsa (nagroda: 150 punktów doświadczenia) - Zabij jelenia i zdobądź jego mięso | 4 - Kobieta kontra dzicz | Tomb Raider - Tomb Raider - poradnik do gry

Podejdź do zabitego jelenia, doprowadzając do wyświetlenia scenki przerywnikowej obrazującej jego oprawienie z zamiarem pozyskania mięsa (nagroda: 150 punktów doświadczenia).

Uwaga - Zabij jelenia i zdobądź jego mięso | 4 - Kobieta kontra dzicz | Tomb Raider - Tomb Raider - poradnik do gry

Uwaga! Teoretycznie należałoby teraz wyruszyć z powrotem do obozowiska, ale jeśli chcesz zdobyć więcej punktów doświadczenia, to pozostań na dłużej w lesie i zajmij się atakowaniem kolejnych zwierząt. Gra nagradza zamordowanie i oprawienie (przycisk/klawisz interakcji) każdego jelenia 50 punktami doświadczenia. Możesz też polować na kruki i zające oraz odnajdywać interaktywne rośliny. Wszystkie te czynności polecam wykonywać do momentu wyświetlenia przez grę informacji o wybiciu większości zwierzyny z tego łowiska (screen), bo poczawszy od tego momentu każda kolejna akcja będzie nagradzana wyłącznie symbolicznym 1 punktem doświadczenia.