No Man's Sky
No Man's Sky
No Man's Sky Game Box

No Man's Sky

Gra Akcji Hello Games

Data premiery gry: 9 sierpnia 2016

Utrzymana w stylistyce science fiction, sandboksowa gra akcji nastawiona na samotną zabawę. Za jej powstanie odpowiada studio Hello Games, znane wcześniej z barwnej zręcznościówki Joe Danger. Akcja gry toczy się w odległej przyszłości, w niezbadanej dotąd części kosmosu, zaś rozgrywka ukazana została w dwojaki sposób. Eksplorację kolejnych zakątków wszechświata prowadzimy za sterami statku kosmicznego, niczym w rasowych produkcjach typu space-sim. Po wylądowaniu na nowo odkrytej planecie, gra pozwala na piesze poruszanie się po powierzchni. Akcja ukazana jest z perspektywy pierwszej osoby, zaś autorzy postawili na pełną swobodę co do sposobu prowadzenia rozgrywki. Odwiedzając kolejne miejsca, różniące się florą, fauną, a nawet składem atmosfery, możemy skupić się na eksploracji, pozyskiwaniu surowców lub walce z rozmaitymi drapieżnikami. Istotnym elementem gry jest system proceduralnego generowania świata, który odpowiada praktycznie za każdy jej element – od najdrobniejszych cech każdej z planet, po całe układy gwiezdne i galaktyki.

Więcej informacji o: No Man's SkyakcjicraftingekonomiczneFPPindiekosmiczneprzygodowe gry akcjiroguelikesandboxscience fictionsurvival .

No Man's Sky - poradnik do gry
No Man's Sky - poradnik do gry

poradnik do gry26 sierpnia 2016

Poradnik do gry No Man's Sky objaśnia mechanikę i tajniki gry. W opracowaniu poruszono kwestie takie jak eksploracja, tworzenie przedmiotów, prowadzenie walk czy handlu. Nie zabrakło również licznych porad i wskazówek.

No Man's Sky - kompendium wiedzy / FAQ
No Man's Sky - kompendium wiedzy / FAQ

kompendium18 stycznia 2017

W niniejszym artykule znajdziecie kompendium wiedzy o No Man's Sky, czyli określanej mianem sandboksa totalnego pierwszoosobowej grze niezależnego studia Hello Games. Kompendium będzie na bieżąco uzupełniane wszelkimi istotnymi informacjami - zarówno przed, jak i po rynkowym debiucie gry.

Recenzja gry No Man's Sky - w kosmosie nikt nie usłyszy twojego ziewnięcia
Recenzja gry No Man's Sky - w kosmosie nikt nie usłyszy twojego ziewnięcia

recenzja gry15 sierpnia 2016

Światowa premiera 9 sierpnia 2016. No Man’s Sky to nieudany eksperyment, który oferuje niewyobrażalnie duży świat, ale nie dostarcza przy tym wystarczającej motywacji do jego zwiedzania i szybko zabija entuzjazm podróżników poważnymi błędami technicznymi.

No Man’s Sky po aktualizacji Foundation Update – lepiej późno niż wcale
No Man’s Sky po aktualizacji Foundation Update – lepiej późno niż wcale

gramy dalej5 grudnia 2016

Światowa premiera 9 sierpnia 2016. Po aktualizacji 1.1 No Man’s Sky w końcu zaczyna rozwijać skrzydła. Chociaż wiele elementów wciąż wymaga dopracowania, gra w nowej wersji dostarcza znacznie więcej przyjemnych wrażeń niż wcześniej.

No Man's Sky - pojazdy ATV w drodze?
No Man's Sky - pojazdy ATV w drodze?

wiadomość17 stycznia 2017

Aktualizacji No Man's Sky ciąg dalszy. Gracze odkryli w plikach gry dane, które mogą sugerować, że w świecie gry już wkrótce pojawią się pojazdy.

No Man’s Sky – kolejna łatka, sporo pomniejszych poprawek
No Man’s Sky – kolejna łatka, sporo pomniejszych poprawek

wiadomość5 grudnia 2016

Hello Games wprowadziło poprawki do gry No Man's Sky, dostępne na tę chwilę w eksperymentalnej łatce na PC. Między innymi: poprawiono stabilność, wprowadzono wsparcie dla klawiatur AZERTY i zaimplementowano alternatywną opcję instalowania modów.

No Man's Sky oczyszczony z zarzutów fałszywej reklamy
No Man's Sky oczyszczony z zarzutów fałszywej reklamy

wiadomość30 listopada 2016

Hello Games nie oszukiwało graczy reklamami No Man's Sky. Choć występują pewne różnice między materiałami promocyjnymi a wydaną grą, to w ostatecznej ocenie brytyjskiego organu ASA deweloper ukazywał jedynie tytuł w jak najlepszym świetle.

Rok wtop. 15 największych rozczarowań roku 2016 w branży gier
Rok wtop. 15 największych rozczarowań roku 2016 w branży gier

artykuł23 grudnia 2016

Bywały w historii gier wideo zdecydowanie gorsze lata, ale bywały też druzgocąco lepsze. 2016 rok dobiega końca, a to dobra okazja, by ponarzekać na wszystko to, czym branża podpadła nam przez ostatnie dwanaście miesięcy.

PS4
PC

Komentarze Czytelników (581)

Dodaj swój komentarz
Wszystkie komentarze
13.08.2016 16:14
11
odpowiedz
3 odpowiedzi
miskul
10
Legionista
3.0

No Man's Sky zupełnie inaczej prezentowało się na trailerach, a zupełnie inaczej teraz. Zostaliśmy oszukani przez twórców, bo dostaliśmy zupełnie inną grę, jakby wersję beta tej prezentowanej na początku.

Grafika: To jest tragedia, nawet na maksymalnych ustawieniach ta gra wygląda po prostu słabo i gorzej niż na trailerach. Wygładzanie krawędzi to jest jakaś masakra. Tekstury mają niską rozdzielczość, na maksymalnych ustawieniach wszystko wygląda jakby to była grafika specjalnie przeznaczona na jakieś stare karty graficzne.

Optymalizacja: To też jest jakaś kpina. Wszystkie najnowsze tytuły chodzą mi najczęściej 60 fpsów na wysokich ustawieniach i wyglądają pięknie. Z tą grą jest inaczej. Chodzi mi średnio 20 fpsów (limit mam ustawiony na 90) i wygląda tragicznie. Bez względu na to czy mam grafikę ustawioną na maksymalną czy na minimalną, zawsze chodzi mniej więcej 20-30 fpsów. Nie wiem czego to jest wina, ale to naprawdę jest już przesada, nie da się grać.

Grywalność: Bardzo lubię kosmos i wszystkie rzeczy z tym związane. ,,Grałem'' w Space Engine i była to dla mnie zabawa na długie godziny. Jak jest z No Man's Sky? Tragedia po prostu. Jedynym celem lądowania na planetach jest zbieranie surowców. Twórcy obiecywali nam trochę więcej. Zwierzęta są spoko, ale po co one są? I dlaczego są na każdej planecie? Dlaczego mam wrażenie, że spotykam ciągle bardzo podobne? Zwierzęta to jest zwykła ozdoba, co jest trochę bez sensu, bo można było dużo lepiej je wykorzystać w grze. To, że są na każdej planecie to jest już przegięcie. Ta powtarzalność zwierząt też jest denerwująca, wszędzie to samo. Myślałem, że będziemy spotykać naprawdę różne zwierzęta tak samo jak rośliny, w końcu jest 18 kwintylionów możliwości według twórców... Niestety tak naprawdę jest ich tylko kilka. Reszta różni się tylko troszeczkę. Naprawdę można było zrobić to lepiej. Klimaty na planetach to jest również jakaś masakra. Albo wszystko fioletowe, albo wszystko czerwone lub pomarańczowe. Skoro na wszystkich jest życie to gdzie jest jakaś zielona trawa i woda? Coś podobnego do Ziemi? Może jest to rzadkość w tej grze, no ale to denerwujące jak ląduję na którejś już planecie i każda jest fioletowa lub czerwona... Mam wrażenie, że to ciągle ta sama planeta tylko lekko zdeformowane zwierzęta...

Kosmos: Tutaj również kpina. Dlaczego kiedy lecę z wolną prędkością obok jakiejś planety to mam animację mijania setek gwiazd? Co to ma być ja się pytam? Czy to błąd? Twórcy obiecywali całkowicie otwarty świat bez ograniczeń, ale to gówno prawda. Możemy lecieć na różnych napędach, kiedy włączamy ten, aby dostać się do innej gwiazdy to musimy włączyć mapę, kliknąć na nią, a następnie jest animacja tuneli czasoprzestrzennego. Zaczynam wątpić czy to naprawdę jest tak otwarty świat jak mówili o tym twórcy. Dlaczego wszystkie odłamki w kosmosie to są takie długie patyki skalne? Dlaczego wszystkie wyglądają identycznie? Naprawdę, jeśli chodzi o realistyczność i zgodność z prawdziwym kosmosem, to widać, że twórcy albo w ogóle się na tym nie znają, albo im po prostu na tym nie zależało.

Jestem mocno zawiedziony, bo spodziewałem się dobrej gry, a dostałem niedopracowany bubel.

15.08.2016 16:05
7
odpowiedz
3 odpowiedzi
A.l.e.X
97
Alekde
2.5

Chińczycy od twórców No Man's Sky powinni się uczyć jak robić gry oparte na grindzie :) A EA / Ubisoft uczyć się jak niewielkim nakładem pracy można zarobić dużo. To nie jest gra to jest GL ze steam, w wersji alpha. Trzymajcie się od tego z daleka na ten moment.

Pograłem ok. 16 godzin moja ocena dla tej produkcji za całość na tę chwilę.

12.08.2016 20:45
6
odpowiedz
1 odpowiedź
dreanndir
0
Centurion

Ta gra powinna się nazywać No Man's LAG!

Nosz kurwa, ale zjebana optymalizacja, Batman to chyba przy tym mistrzostwo świata.

Jest 60fps, idziesz i nagle jeb 5fps, ja pierdole... I tak cały czas, spadki fps z dupy, grafika do dupy.

Nie kupujcie ludzie tego gówna!
Potem się kurwa dziwią, że niska sprzedaż na PC...

na chuj wydają na PC jak nie potrafią zoptymalizować... Doszlifować to źle, ale pieniążki za to brać jak za grę AAA to już fajnie.

post wyedytowany przez dreanndir 2016-08-12 20:46:44
17.08.2016 23:04
6
odpowiedz
2 odpowiedzi
CyberTron
62
Imperator Wersalka
2.0

Zawziąłem się. Pograłem.
Mam fajną wiertarkę, 30 slotów w kombinezonie i 28 slotów w statku. Zwiedziłem 4 układy, 18 planet, 4 stacje kosmiczne, setki identycznych budowli.

Mógłbym napisać naprawdę długi wywód dlaczego to takie gówniane.
Napiszę tylko, że ta cała proceduralność może i działa, ale ma do dyspozycji skandalicznie małą liczbę elementów. Widziałeś 3 planety- widziałeś wszystko.
Gdyby to był indyk, gra-ciekawostka za 40 złotych to spoko, nie mam pretenji.

Ale to GRA AAA za cenę gry AAA+. PUSTA, NUDNA, POWTARZALNA. Dokładając do tego żałosne wręcz kłamstwa w każdym możliwym wywiadzie tego pajaca z brodą wystawiam ocenę, która jest w 100% adekwatna do tego szkieletu gry.

20.08.2016 03:46
6
odpowiedz
3 odpowiedzi
-Suszy-
2
Junior

Błagam nie brońcie tej gry na siłę... To, że zdarza się planeta z piękniejszym krajobrazem czy z bardziej różnorodnymi zwierzętami nie oznacza, że gra jest niesamowicie wciągająca... Twórcy poszli na łatwiznę a brodaty jest mistrzem szeroko pojętego marketingu i reklamy. TA GRA JEST PO PROSTU NIESKOŃCZONA, LUB JEST PO PROSTU W FAZIE ALFA. Fakt, że teraz jest moda na nieskończone gry, ale nie podtrzymujcie trupa na siłę. SPRZEDAWAĆ NIE DOKOŃCZONĄ GRĘ ZA 250 ZŁ JEST CZYSTYM SKOKIEM NA KASĘ. A MY PO RAZ KOLEJNY DAJEMY SIĘ NABRAĆ... Jeszcze nie tak dawno było to samo z Battlefrontem. KUPUJMY GRY PO PIERWSZYCH RECENZJACH PO PREMIERZE. NIE DAJMY SIĘ DOIĆ. Kupujmy rozsądnie bo inaczej gry będą coraz droższe. WCZESNY DOSTĘP TO W OSTATECZNYM ROZRACHUNKU ŚCIEMA. Kiedyś nie było owianych tajemnicą zbiórek pieniężnych przed wydaniem i gry wychodziły skończone... CAPS LOCK CELOWY.

PRZYWRÓĆCIE WERSJE DEMO(NSTRACYJNE) xD

Pozdrawiam

21.08.2016 12:23
6
odpowiedz
2 odpowiedzi
CyberTron
62
Imperator Wersalka

Sprawdziłem na yt co też kryje się w zakończeniu (w centrum galaktyki). Jakaż to wielka tajemnica, jaka bomba czeka na graczy którzy postanowią odbyć tak długą i nudną wędrówkę.

Wiecie co? Ręce opadają.

spoiler start

Ta wielka tajemnica to RESTART PIEPRZONEJ GRY! Cholerna NG+!

spoiler stop

Skandal<- tak można nazwać NMS. Proces developingu, kłamliwe wywiady, praktyczny brak gry w grze, wszechobecna nuda, "zakończenie" i cena.

post wyedytowany przez CyberTron 2016-08-21 12:28:17
27.08.2016 18:36
-1
odpowiedz
patela82
6
Legionista
4.0

Ale dali się wrobić :D co za gniot haha

27.08.2016 21:08
odpowiedz
KaMinoda
4
Legionista

W ogóle na tę grę nie czekałem, ale postanowiłem, że sprawdzę i w tym roku nie grałem w większego gniota niż to

27.08.2016 21:42
1
odpowiedz
Placek89
87
GameAddict

Nawet Steam zauważył jak wielkim przekrętem jest NMS i daje refundy dla wszystkich chętnych, niezależnie od czasu gry.

http://www.gamerevolution.com/manifesto/steam-is-accepting-no-mans-sky-refunds-by-users-with-more-than-2-hours-of-playtime-37449

27.08.2016 22:00
1
odpowiedz
CyberTron
62
Imperator Wersalka
28.08.2016 14:33
-1
odpowiedz
2 odpowiedzi
dewek18
6
Legionista

Dobra, Podsumujmy:
Zalety:
- 18 Trylionów Planet
- Możliwość wydobywania surowców
- Możliwość Latania Statkiem
- Możliwość Chodzenia
- Możliwość rozmawiania z kosmitami
- Handel
- Uczenie się obcej rasy kosmitów
- Parę ulepszeń statków i kombinezonu
- Możliwość karmienia zwierząt
- Możliwość eksploracji planet

Wady:
- Brak Multiplayera i Co-Opa
- Brak Możliwości Oswajania Zwierząt
- Brak Możliwości Budowania
- Brak jakiejkolwiek Fabuły
- Bardzo słaba optymalizacja
- Bardzo słaba grafika
- Mały ekwipunek kombinezonu i statku
- Gra zbyt łatwa
- Brak jakichkolwiek broni (można tylko ulepszać promień wydobywczy)
- Gra zbyt droga 60 euro na steam to jakiś żart.
- Bardzo dużo bugów

Gra ma jeszcze bardzo dużo wad, których nie chcę mi się wymieniać, wymieniłem wady te najbardziej bolesne, bardzo nie polecam tej gry przede wszystkim teraz w jakim jest stanie i pooglądajcie/posłuchajcie sobie różnych recenzji tej gry np. na youtubie po prostu N I E P O L E C A M ! ! ! Ocena 3.5

post wyedytowany przez dewek18 2016-08-28 14:38:14
28.08.2016 18:10
28.08.2016 18:40
odpowiedz
TobiAlex
109
Senator

@Sajmon154

"Jest od groma modyfikacji które dodają broń do naszego multitoola.
Od pistoletu laserowego po karabin, PM'a, laser, ładowany laser, działko protonowe, plazmowe, wyrzutnie granatów, wyrzutnie mini pocisków bla bla bla bla bla"

A i tak cały czas biegasz z plastikowym pistoletem na wode...

28.08.2016 19:16
-3
odpowiedz
1 odpowiedź
Sajmon154
17
Helikon OPS

Ja nie bronie systemu i zasady działania multitoola w grze.
Zarzuciłem tylko fałszywość wypowiedzi danego użytkownika, poddałem wątpliwości to czy rzeczywiście grał

spoiler start

(bo po 2-3 godzinach masz już kilka modułów broni więc najwidoczniej gość ściemnia korzystając z fali "nienawiści" do gry)

spoiler stop


i podałem przykłady dla sprostowania.
Zresztą, post wyżej masz moją ocene gry (mogę dodać że popartą 52h gry i zwrotem :) )

29.08.2016 18:13
2
odpowiedz
1 odpowiedź
L1Ender
40
Anty_ISLAM

Stary jak ty 52 godziny w to ugrales to szacunek .....

30.08.2016 22:14
-3
odpowiedz
1 odpowiedź
Sewan
20
Pretorianin
4.0

1. Cena- Póki co to studio tworzyło jedną grę-Joe Danger, o którym tylko niewiele osób słyszało. Za 240 zł można mieć Wiedźmina 3 i nowego Deus Ex'a. Ta gra jest warta max. 100 zł przy obecnych cenach.
2. Oszustwo- Twórcy obiecali multi, różnorodność na planetach i niby w centrum wszechświata miała zaczynać się zabawa. Jak się okazało lądujemy w nowym układzie i znowu lecimy do kolejnego centrum.
3. Walka- to jest jakaś porażka. Wolę nie komentować...
4. Ta gra tylko opiera się na zbieraniu surowców jak darmowy Minecraft.
5. Nie można zabić zwierzątek, bo zaraz zlecą się roboty które cię atakują.

Jedynie na plus, że gra na starcie trochę wciąga, ale potem lipa.

post wyedytowany przez Sewan 2016-08-30 22:19:08
31.08.2016 09:36
-1
odpowiedz
Franusss
82
Generał

Nabyłem sobie dostęp na allegro do konta steam za 2 zł.... żeby sprawdzić ten HIT. Litości gra nie warta nawet tych 2 zł. Godzina gry i NUDA ! Straszne :) i okropne. Tych wielkich twórców powinno się rozliczać za oszustwa graczy i wypuszczanie takich chłamów. Dobrze, że zwracają pieniądze za ta "super udaną" grę.

31.08.2016 12:45
odpowiedz
BattlefieldMaster
1
Legionista

Ten HYPE jest tylko na początku.Gra powtarza się.Próbowałem się jakoś przekonać do tej gry,ale jest ona po prostu słaba.

31.08.2016 15:58
1
odpowiedz
roberto8316
35
Centurion

Ta "gra" nawet nie jest warta tych 100zł..Moim zdaniem ta produkcja skończy jako dodatek do płatków kukurydzianych,które ze smakiem zjem a płytką rzucę wysoko w kosmos!

01.09.2016 01:47
-4
odpowiedz
1 odpowiedź
TobiAlex
109
Senator

52h gry a potem ktoś robi jej zwrot. To już trzeba być na maksa cebularzem, wręcz mistrzem cebuli. Gratuluje!

03.09.2016 08:03
odpowiedz
1 odpowiedź
marcin0218
42
Pretorianin

Ja się zastanawiam co skłoniło ludzi do zakupu tej gry? Przecież oglądajac filmy przed premierowe w tej grze nie bylo nic ciekawego. Oprócz ladowania na planetach nie było tu nic. Żaden film nie pokazał tak naprawdę niczego ciekawego...

05.09.2016 09:56
1
odpowiedz
k0cur
13
Legionista
1.0

Oszustwo i mega skok na kase.

05.09.2016 14:56
1
odpowiedz
roberto8316
35
Centurion

Bo niektórym nie było dane racjonalnie myśleć dlatego część ludzi myśli tylko pindolkiem..tudzież myszką tzw hype:] Kupujcie dalej gry za 160-200zł [zbugowane,zła optymalizacja pre-odery oraz powycinana zawartość tzw DLC]. Ludzie sami dają kasę twórcom a później wielki lament.

05.09.2016 17:00
odpowiedz
2 odpowiedzi
LukaszX1992
2
Legionista

roberto8316, w 100% się z tobą zgadzam.
Od początku było wiadomo że to będzie słaba gra.
Najbardziej śmieszą mnie ludzie, którzy jarają się trailerami gier jakby nie wiedzieli że trailer=reklama.
Żadna gra nigdy nie będzie miała takiej grafiki jak na trailerze.

05.09.2016 22:58
-4
odpowiedz
Ahmedov
3
Legionista

Gra gowniana ale szacun za to że nie ma denuvo mało tego jest drm free więc można sobie przetestowć temu daje 2/10 zamiast 0/10

15.09.2016 11:14
odpowiedz
ErzaScarlet
20
Chorąży

Tylko dlatego bo kocham kosmos !!! 4/10

29.09.2016 14:48
2
odpowiedz
DeadSpace12
61
Pretorianin

No Thanks Bye... Oficjalna nazwa gry

04.10.2016 11:03
odpowiedz
1 odpowiedź
Venome
6
Legionista
0.0

Największy trolling roku. Subnautica - jeżeli chcesz konkret symulator z elementami MMO.

13.10.2016 01:53
odpowiedz
uszatkowy
1
Junior

Wszystkie komentarze źle oceniające tę grę są prawdziwe. Producent zwyczajnie zakpił z odbiorców i wydał niedopracowany produkt końcowy. Pomysł na fabułę grę fajny i to jedyna zaleta tego produktu.
Aż wierzyć się niechcę że w 2016 roku takie niedopracowanie wypuszczają , gdy na trailerach puszczali bez porównania lepsza jakość niż na oryginale. Najwidoczniej było to działanie zamierzone. Ale po co ? Dla zysku ? Dla zbadania rynku ? A może po prostu zabrali się za to partacze.. Nie zwracając uwagi na błędy graficzne ta gra jest mega nudna i monotonna. Nie warta kupna. Założę się ze dorzucą ją do gazetek bezpłatnie, bo jedynie co to marketing w tej grze zadziałał tak jak trzeba.

19.10.2016 16:36
-1
odpowiedz
2 odpowiedzi
raczek88
3
Legionista

najlepsza gra na świecie

27.11.2016 23:43
-1
odpowiedz
Nordomus
4
Junior
7.5

No Man's Sky jest tytułem unikatowym nawet pomimo nie do końca spełnionych obietnic. Na pewno zasługuje na wyższą ocenę. Dzisiaj pojawił się nowy duży patch( [link] ) i nagrałem krótki materiał w którym testuje możliwości budowania bazy: [link]

04.12.2016 00:01
-1
odpowiedz
1 odpowiedź
burzol5000
3
Chorąży
9.0

To dobra gra na wiele godzin a nie jak większość na jedno przejście w kilka .Gra jest wciąż rozwijana i ma ogromny potencjał .

09.12.2016 17:33
1
odpowiedz
1 odpowiedź
wafel1584
15
Centurion

Ta gra to idealny przykład jak na tępych pustakach zarobić,trzeba być niedorozwiniętym żeby za to gówno dać 250zł

10.12.2016 18:34
odpowiedz
Jackson22
6
Chorąży
0.0

Pc zrobiony przez NASA i zaprogramowany przez Jezusa wyciąga solidne 20 fps

18.12.2016 17:29
odpowiedz
kozi3000
77
Generał
4.0

Oby to bylo w games with gold albo ps plus w niedoszlym czasie, to zagram bo by bylo za darmo.

14.02.2017 15:03
odpowiedz
Pyjter92
4
Legionista
2.0

No Man's Sky to taka gra, że nawet piraci z nielegalnymi kopiami powinni podać twórcow do sądu o oszustwo.
Żeby ta gra mogła się jeszcze czymś obronić w stylu - "ok, nie dalismy wam czego chcecie ale jest to przyzwoita gra." Ale nazwanie tej gry gniotem to obraza gniotów. To jest poniżej dna, serio jak zamierzacie kupic tą grę to proponuje zamiast niej kupic 120 gier na steamie po 0,5€ na pewno dadzą wiecej zabawy.
Daje 2/10 a nie 1/10 bo jednak gra oparta była na oryginalnym pomyśle, szkoda ze pomysł ten został kompletnie spartaczony.

Dodaj swój komentarz
Wszystkie komentarze