Zaginiona historia: Tale of Hero - poradnik do gry

Poradnik do przygodówki „Zaginiona historia: Tale of Hero” to ilustrowany opis przejścia gry, dzięki któremu bez problemu przebrniesz przez niesamowite przygody miejscowego pogromcy potworów o imieniu Olaf.

28 stycznia 2009Autor solucji: Kayleigh (gry-online.pl) - dotyczy wersji PC
Olaf, miejscowy pogromca potworów, został poproszony przez współmieszkańców wioski o zlikwidowanie monstrum ukrywającego się w pobliskiej jaskini i porywającego wieśniakom ich przydomową żywinę oraz podkradającego ich płody rolne - Zaginiona historia: Tale of Hero - poradnik do gry

Olaf, miejscowy pogromca potworów, został poproszony przez współmieszkańców wioski o zlikwidowanie monstrum ukrywającego się w pobliskiej jaskini i porywającego wieśniakom ich przydomową żywinę oraz podkradającego ich płody rolne. W trakcie opuszczania go w głąb groty lina niefortunnie urwała się i Olaf zaliczył twarde lądowanie. W ten oto sposób znalazł się w pułapce, bez drogi ucieczki, za to w towarzystwie potwora...

Przez baśniowy świat Olafa i jego przyjaciół (oraz wrogów) poprowadzą Cię strzałki: czerwone oznaczają kierunek i przejście do następnej lokacji, niebieskie - aktywne obiekty, które tradycyjnie można obejrzeć (PPM) oraz zabrać, użyć, porozmawiać, zbadać w zbliżeniu itp (LPM). Szybsze przechodzenie bohatera z miejscówki do miejscówki uzyskasz, klikając dwukrotnie LPM, a wszystkie możliwe wyjścia z danej lokacji pokażą się po wciśnięciu klawisza Tab. LPM (lub PPM) przewija też dialogi, a Esc scenki przerywnikowe (co przydaje się podczas licznych podróży wielorybem w trzecim rozdziale).

W grze funkcjonuje mapka, pojawiająca się samoczynnie, gdy Olaf wyjdzie poza obręb niektórych lokacji (w etapie wioskowym) lub usytuowana w inwentarzu i przywoływana PPM (w etapie podmorskim). Pojawienie się nowego miejsca na mapie sygnalizowane jest przez jej miganie. Ekwipunek znajduje się na pasku w górze ekranu, a wszystkie znajdźki, które powinny do niego trafić, wyróżnione są w tekście kolorem czerwonym . Przedmioty, które można ze sobą połączyć lub użyć na obiektach zewnętrznych, fosforyzują po najechaniu właściwym na właściwy..

Jeśli myślisz, że nasz bohater jest takim sobie zwyczajnym młodzieńcem (niezależnie od jego nietypowej profesji) - mylisz się. W trakcie gry poznasz pochodzenie Olafa, dowiesz się, dlaczego mieszka w wiosce, wśród prostych ludzi i z kim jego rodzina ma na pieńku. Pobłąkasz się po bagnach, przemierzysz oceaniczne głębiny, by ostatecznie znaleźć się w skutej lodem krainie, zamieszkiwanej przez...

Katarzyna "Kayleigh" Michałowska

Informacja o aktualizacjach poradnika

Na dzień dzisiejszy prace nad poradnikiem Zaginiona historia: Tale of Hero - poradnik do gry zostały zakończone.

W komentarzach pod poradnikiem zapraszamy do dopisywania swoich uwag, własnych porad i informacji pomocnych dla innych graczy.

Możesz również napisać do nas redakcja@gry-online.pl zgłaszając błędy lub pomysły na rozbudowę poradnika.

Ze względu na możliwe aktualizacje gry (patche), mogą wystąpić pewne różnice w zawartości gry i poradnika. Data ostatniej aktualizacji poradnika: 28 stycznia 2009.

Dark Orbit

Dark Orbit

Zagraj za Darmo!

Shakes & Fidget

Shakes & Fidget

Zagraj za Darmo!

Axel - Wielka Ucieczka PL - PC - 18,90 zł

kup w sklepie

PC 18,90 zł

Scooby Doo: Nawiedzone Bagno - PC - 34,90 zł

kup w sklepie

PC 34,90 zł

Return to Mysterious Island 2 PL - PC - 23,90 zł

kup w sklepie

PC 23,90 zł

Komentarze Czytelników

Dodaj swój komentarz
Wszystkie komentarze
27.01.2009 21:59
tynieczka
9
Legionista

No cóż ... poradnik jak zawsze super , dokładny , zaznaczony zapewne każdy szczególik :)
nic tylko zaraz będę odpalać grę , pewnie się przyda ;p
a tak przy okazji to chciałabym zapytac ,dlaczego tak mało ostatnio jest recenzji tej autorki ? ;) ostatnia w listopadzie wcześniejsza w lipcu , oj czy pracować się nie chce dziewczynie czy jak ?
a tęskni mi się za czytaniem Twoich recek , innym pewnie też bo bardzo mi się podoba styl Twojego pisania , jest zawsze taki z humorkiem , merytoryczny i ogólnie dobrze pisany :)
pozdrawiam

30.01.2009 15:39
odpowiedz
Kayleigh_
51
Centurion

Na polowe komplementow absolutnie nie zasluguje, niemniej, baardzo dziekuje :), recka kolejna za czas jakis, no faktycznie chyba musze wziac na przyspieszenie, bo mnie kolega Hitmanos tez na GG tak mniej wiecej co tydzien pyta o to samo :P
Pozdrowionka dla wszyckich Czytaczy :)