Tom Clancy's Ghost Recon: Advanced Warfighter 2 [PS3]

Tom Clancy's Ghost Recon: Advanced Warfighter 2 jest drugą częścią mini-serii, funkcjonującej w ramach popularnego cyklu taktycznych gier akcji, traktującego o dowodzeniu elitarnym oddziałem żołnierzy, zwanych Duchami.

wersja językowa:
angielska

Tom Clancy's Ghost Recon: Advanced Warfighter 2 data premiery gry na PS3:

21 sierpnia 2007 ( światowa data premiery )

12 października 2007 ( data wydania w Polsce )

31 sierpnia 2007 ( Europejska premiera PAL )

21 sierpnia 2007 ( premiera w USA NTSC )

gry podobne do Tom Clancy's Ghost Recon: Advanced Warfighter 2:

SOCOM 4: U.S. Navy SEALs
Blacklight Retribution
Battlefield: Bad Company

strzelanki, TPP, współczesne konflikty, taktyczne, wojskowe, multiplayer, TPS

Tom Clancy's Ghost Recon: Advanced Warfighter 2 jest drugą częścią mini-serii, funkcjonującej w ramach popularnego cyklu taktycznych gier akcji, traktującego o dowodzeniu elitarnym oddziałem żołnierzy, zwanych "Duchami". Developerzy z Red Storm Entertainment, podążając za technologicznym rozwojem w branży elektroniczno-rozrywkowej, uczynili swoje dzieło dostępnym wyłącznie dla komputerów osobistych klasy PC oraz konsol nowej generacji (PlayStation 3 i Xbox 360) i kieszonkowej platformy PlayStation Portable.

Początek warstwy fabularnej omawianej gry następuje niedługo po wydarzeniach, przedstawionych w pierwszej odsłonie GRAW. Trafiamy więc w samo serce hipotetycznego konfliktu granicznego z 2014 roku pomiędzy Stanami Zjednoczonymi a Meksykiem. W tym ostatnim kraju panuje wojna domowa z udziałem sił lojalistycznych i rebeliantów, którzy zagrażają również północnemu sąsiadowi ojczyzny tequili. Kapitan Scott Mitchell wraz ze swoimi podkomendnymi ląduje więc najpierw w rejonie meksykańskiego miasta Ciudad Juarez, aby w późniejszych misjach bronić bezpieczeństwa USA na lewym brzegu Rio Grande w teksańskim El Paso.

Twórcy Tom Clancy's Ghost Recon: Advanced Warfighter 2 postanowili ponownie zaprezentować graczom, jak mogą wyglądać i działać żołnierze w niezbyt odległej przyszłości. "Duchy" dysponują więc supernowoczesną bronią i mnóstwem innego prototypowego wyposażenia (m.in. specjalne mundury polowe typu ACU). W zespole pojawia się ponadto lekarz, szybko i sprawnie opatrujący rannych towarzyszy. Dodatkowe wsparcie oferuje np. latający robot rozpoznawczy, silnie opancerzony czołg M1A2 Abrams i wyposażony w rakiety śmigłowiec AH-64D Apache.

Na uwagę zasługuje też znacznie bardziej zaawansowany, w stosunku do poprzedniej części GRAW, interfejs użytkownika. Można dzięki niemu błyskawicznie przełączać się pomiędzy rozmaitymi ujęciami pola bitwy, aby nie było problemu z precyzyjnym planowaniem taktycznym. Autorzy poczynili także postępy w dziedzinie Sztucznej Inteligencji i to zarówno przeciwników, jak i podległych nam żołnierzy.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet   Nośnik: 1 BD   Cena gry w dniu premiery: 259,90 PLN

Tom Clancy's Ghost Recon: Advanced Warfighter 2 Misja trzecia - The last stand (3a)

Tom Clancy's Ghost Recon: Advanced Warfighter 2 Misja trzecia - The last stand (3a) [1:46]

0:53

Video Tom Clancy's Ghost Recon: Advanced Warfighter 2

Misja druga - Codename Farallon (4c)

1:28

Video Tom Clancy's Ghost Recon: Advanced Warfighter 2

Misja trzecia - The last stand (1)

0:51

Video Tom Clancy's Ghost Recon: Advanced Warfighter 2

Misja czwarta - The long walk (1a) cd.

komentarze czytelników


swatmaniak  2006-12-23 - 13:57

O by na tej konsoli była ładniejsza od tej na X-boxa 360 bo narazie żadne gierki na PS3 nie pokazują swojej prawdziwej odsłony !!!

Jackobss  2007-01-03 - 19:15

Liczę na tą grę. Grałem w jedynkę na Xboxie 360 i była wyborna. Teraz sprzedaję X-360, kupuję PS3 i mam nadzieję, że grafika i grywalność będą wspaniałe.

fifek9000  2007-06-27 - 19:25

zapowiada się świetna strzelanka !

gtapiotr1  2007-10-13 - 17:24

Kusząca gra, ale mam bardzo trudny dylemat jaką kupić, bo jest tyle świetnych gier, że już się nie łapię która lepsza.

lithion  2007-11-03 - 20:47

świetna gra przelazłem na blaszaku. jak nie jestem wielkim fanem fps, tak ta gra mnie wciągnęła. jedyny minus to słabe AI przeciwnika nawet na najwyższym poziomie. (oj kolega nagle obok upadł od strzału ze snajperki? postójmy zobaczymy co się dalej stanie). wyższy poziom rózni sie w zasadzie tym żę lepiej cie trafiaja, co jest mega wkurzające. szczególnie jak wiesz, ze nie maja prawa cie trafic (schowany za murkiem obrywasz z jakichs rykoszetów). no i do tego dochodzi system sejwowania. no ale nic wyprobuje ja na ps3 teraz ;)

steve358  2007-12-21 - 14:23

gralem w empiku...bardzo mnie nie zaskoczyla, moze to przez to beznadziejne sterowanie na x klocu... nie wiem moze na ps3 bedzie fajniejsza

Grin333  2009-05-17 - 14:02

Świetna gra, przeszedłem prawie całą na PS3! :D Steve wg mnie na PS3 sterowanie jest znakomite i intuicyjne. Grafika jak na PS3 bardzo dobra ale nie doskonała. Poziom trudności - dla mnie niski, ale jestem weterenam wszelkich taktycznych strzelanek :D Moi kumple mieli trudności z misjami w połowie kampanii, więć to o czymś świadczy. Lithion dobrze robisz, że chcesz spróbować tej gry, a co do tych rykoszetów to na PS3 przeciwnicy mogą przesrzelić cienkie ściany i Cię trafić, nie wiem czy na PC jest tak samo. A akcja kamery po prostu wyborna: widok znad ramienia, żadnych zacięć, no i piękny efekt kołysania przy bieganiu i wstząsania przy trafianiu w gracza bądź osłonę za którą się gracz kryje. Ja daję tej grze 9/10, mam nadzieję, że innym takżę się podoba :D ...