Assassin's Creed: Wersja Reżyserska [PC]

Assassin's Creed. Assassin's Creed to gra akcji, kładąca silny nacisk na elementy, związane ze skradaniem się. Twórcami tytułu są ludzie, odpowiedzialni za powstanie Prince of Persia: The Sands of Time - nie dziwi więc wiele podobieństw do tego hitu. Alias: Assassin's Creed: Director's Cut Edition.

wersja językowa:
pełna polska wersja

Assassin's Creed: Wersja Reżyserska data premiery gry na PC:

08 kwietnia 2008 ( światowa data premiery )

18 kwietnia 2008 ( data wydania w Polsce )

gry podobne do Assassin's Creed:

Assassin's Creed III
Assassin's Creed: Brotherhood
Assassin's Creed: Revelations

Akcji, TPP, science-fiction, skradanki, średniowiecze, sandbox, historyczne

Assassin's Creed to gra akcji, kładąca silny nacisk na elementy, związane ze skradaniem się. Twórcami tytułu są ludzie, odpowiedzialni za powstanie Prince of Persia: The Sands of Time - nie dziwi więc wiele podobieństw do tego hitu.

Fabuła przenosi nas w okres trzeciej wyprawy krzyżowej, dowodzonej przez angielskiego króla Ryszarda Lwie Serce. Wydarzenia dzieją się na Ziemi Świętej, między innymi w Jerozolimie. Wcielamy się w postać Altaira – członka tajemniczego klanu zabójców, zupełnie nie przejmującego się problemami natury politycznej i teologicznej oraz nie stającemu po żadnej ze stron konfliktu. Dlatego też w trakcie zabawy przyjmujemy zlecenia zarówno chrześcijan jak i mahometan, którzy za pomocą skrytobójstwa próbują załatwiać swoje interesy.

Sama rozgrywka przypomina serię Hitman w wersji średniowiecznej. Kolejne misje mają ten sam schemat: przyjmujemy zlecenie, nie zwracając na siebie uwagi zbliżamy się do celu, wykonujemy zadanie i oddalamy się z miejsca zbrodni (oczywiście im szybciej, tym lepiej). Brzmi mało skomplikowanie, ale w praktyce prezentuje się znakomicie. Nasz bohater wiele czasu spędza na przemykaniu się z jednego ukrycia do drugiego, wspinaczce, wykonywaniu karkołomnych akrobacji, a także walce. Ciekawie rozwiązano problem sterowania Altairem: niektóre czynności (np. wspinanie, skakanie, wtapianie się w tłum i krycie się w cieniu) wykonujemy używając tylko jednego przycisku. Wystarczy go uaktywnić i nasz bohater sam dba o siebie (np. wdrapuje się na dach budynku, pokonując po drodze kilka przeszkód, albo niepostrzeżenie dołącza do grupy przechodzących mnichów). Z kolei walka wymaga od nas większej zręczności palców: pojedynki są dynamiczne, dysponujemy dość dużą ilością ciosów. Szczególnie godne polecenia są znakomite uniki, które stosujemy wyczekując na dogodny moment do ataku. Bardzo często mamy możliwość wyboru: przejść daną lokację cichaczem lub wyrąbać sobie drogę mieczem. Ten drugi sposób jest bardziej widowiskowy, ale zarazem czasochłonny i niebezpieczny. Wersja reżyserska zawiera kilka nowych rodzajów misji jak eskortowanie informatora, zabijanie łuczników, bieg po dachach na czas oraz niszczenie straganów.

Bardzo ważnym elementem rozgrywki jest umiejętne postępowanie z postaciami bohaterów niezależnych. Zadanie wypełniamy w miastach pełnych ludzi, a to jak ich traktujemy ma niebagatelny wpływ na powodzenie misji. I tak na przykład skacząc z dachu w sam środek tłumu, możemy liczyć na podejrzaną reakcję przechodniów. Część z nich ucieka, inni wskazują nas palcami, co prędzej czy później powoduje zainteresowanie strażników. Przedzierając się przez zatłoczone zaułki możemy powoli się przesuwać, przeciskając między ludźmi lub też przyjąć postawę zabijaki i osiłka, rozpychając się i przewracając stających nam na drodze. Czasami wzbudzimy respekt i ludzie sami schodzą z drogi, ale możemy także narazić się na wrogą reakcję i spowodować atak. A przecież jesteśmy zabójcą i zwracanie na siebie uwagi nie powinno leżeć w naszej naturze.

Tryb gry: single player   Nośnik: 1 DVD  
Ocena gry 7.8 / 10 na podstawie 13202 ocen czytelników.  
Oczekiwania czytelników przed premierą gry: 8.9 / 10 na podstawie 1472 głosów czytelników.   Cena gry w dniu premiery: 99,90 PLN

wymagania sprzętowe

Rekomendowane: Core 2 Duo 2.2 GHz, 2 GB RAM, karta grafiki 512 MB (GeForce 7800 lub lepsza), 8 GB HDD, Windows XP/Vista

Assassin's Creed: Wersja Reżyserska - recenzja gry

Assassin's Creed: Wersja Reżyserska - recenzja gry (PC)

"Altair po blamażu w trakcie wykonywania kluczowego zadania zostaje przez swojego mistrza Al Mualima zdegradowany do roli początkującego asasyna. Ocala życie, lecz wszystkiego musi uczyć się od nowa. Sednem jego kolejnej misji jest zdobycie pozostającego we władaniu Zakonu Templariuszy skarbu. Razem z bohaterem zanurzamy się w klimatach bliskowschodnich i wraz z postępem fabuły oraz likwidacją fizyczną wskazywanych „celów” poznajemy mroczną tajemnicę. "  więcej

Assassin's Creed - narodziny nowej marki

Assassin's Creed - narodziny nowej marki [14:00]

Pierwsza część wielkiej serii. Assassin's Creed następnej generacji już niebawem wkroczy na rynek. To idealna okazja aby spojrzeć w przeszłość i zobaczyć, jak Altair rozpoczynał swoją przygodę. Czy pierwsza część serii przetrwała próbę czasu? Czy można jeszcze w nią z przyjemnością zagrać?

0:47

Video Assassin's Creed: Wersja Reżyserska

Memory Block 07 - Finałowa walka (cz. 3)

0:51

Video Assassin's Creed: Wersja Reżyserska

Jubair al Hakim z Damaszku

0:15

Video Assassin's Creed: Wersja Reżyserska

Memory Block 07 - Finałowa walka (cz. 2)

komentarze czytelników (1848)


kamil1439  2014-12-18 - 15:05

Witam ja mam wersje z CDA i moje pytanie da się "ściągnąć" z jakiejś strony spolszczenie ?

Sewan  2015-01-02 - 22:19

Ta gra wyszła genialnie jak na pierwszą odsłonę. Motyw bohatera i klimat gry są ciekawe. Akcja gry umieszczona w 6 miejscach też zaciekawia. Arsenał jest niestety mały, a ilość znajdziek niestety mała. Niestety nudzi mnie jedna rutyna. Mianowicie Altairem ciągle w ten sam sposób prowadzimy śledztwo, zabijamy cel i latamy powiedzieć o tym Al Mualimowi. System zabójstw niestety skromny oraz nie poznajemy w pełni całkowitej postaci Altaira, która przyciąga swą tajemniczością i stopniowo rosnącą u niego skruchą. Dam 8.0, bo samą grę opłaca się odpalić.

Mudzio97  2015-01-28 - 04:29

Gra naprawdę niesamowita. Niepowtarzalny klimat i fabuła, z którą może się równać niewiele pozycji. Oprawa audiowizualna, jak na tamte czasy marzenie. Sam często ginąłem podczas misji, bo zamiast walczyć, oglądałem widoki. Gameplay, w szczególności elementy parkouru innowacyjny i nieamowity. Jedyne wady to tak jak koledzy wymieniający wcześniej, mało urozmaicone misje, co jednak gdy gra się w tę odsłonę, jako pierwszą, absolutnie nie przeszkadza (być może gdyby nie to, że grałem w tę odsłonę, jako pierwszą, miałbym na jej temat inne zdanie). Druga rzecz, to poziom trudności. Według mnie było trochę za łatwo. Właściwie miałem problem tylko z dwiema misjami. Na samym początku w tym szpitalu i podczas walki z ludźmi Roberta ( ta misja zajęła mi ok 3 dni i pamiętam że po ok. 100 przegranych pojedynkach, miałem ochotę wyrzucić komputer przez okno :D ). Dlatego ode mnie w pełni zasłużona 8.

Wacław_Kutasiewicz  2015-01-31 - 20:00

Mówią, że taka monotonna, ale przeszedłem ją dwukrotnie. I zagram raz jeszcze gdy skończę Unity. Dla mnie AC to gra życia, nigdy nie grałem w lepszą serię niż Zabójcze Kredo.

9.5

saito123  2015-02-04 - 19:40

Przeszedłem całą - no co tu dużo mówić. Gierka spoko :D

DevilAdam  2015-03-24 - 07:38

Tak jak twórca recenzji napisał, to jest bardzo podebrane z Księcia Persji. Nic w tym złego, to ich gra, tylko że ona stanowi kręgosłup parkurowych wariacji.

Adiyoshi  2015-03-26 - 20:30

Świetna jest :3

planeswalker  2015-03-26 - 20:46

Strasznie powtarzalna gra, przez całą grę robi się te same misje - zmieniają się tylko miasta.

ozycut12  2015-04-18 - 22:39

Dopiero kilka dni temu miałem tą wątpliwą przyjemność rozpoczęcia swojej przygody z serią. Nigdy dotąd nie grałem w tak monotonną i powtarzalną grę. Po godzinie, czy dwóch miałem dosyć. Wiało totalną nudą, pomimo odpuszczenia sobie zadań pobocznych i skupieniu się wyłącznie na głównym fabularnym. Szkoda. Ani solidna fabuła, ani bardzo dobry system walki, ani świetny feeling parkour'owy, nie są w stanie wynagrodzić tego, że strasznie się wynudziłem i skutecznie zniechęciłem do kontynuowania przygód Assasyna.

wilu25  2015-04-19 - 11:50

ozycut12 Mnie też AC1 nie zachwyciło, ale naprawdę warto zagrać w 2 i Brotherhooda - to zupełnie inna bajka :)

Lesheden  2015-04-26 - 03:34

Spodobał mi się Black Flag przez karaibskie klimaty, dlatego postanowiłem ukończyć poprzednie części asasyna zaczynając od pierwszej. Jestem już prawie w połowie gry. Jedynka to gra komercyjna nastawiona na sprzedaż. Tworzona dla niedzielnego gracza o czym świadczy niemalże zerowy poziom trudności. Walki banalnie proste, misje na czas gdy masz 3 minuty jesteś w stanie ukończyć w minutę. Słyszałem że od początku, twórcy tej gry zapowiadali ją jako przełom i zapewne chodziło im o grafikę, budowę i wygląd miasta. Rzuca się to w oczy szczególnie przez obowiązek oglądania panoramy miasta przy wchodzeniu na wieżyczki, która za twórców mówi mi za każdym razem: "Patrz jaki widok i jak świetnie wygląda, to co stworzyliśmy". Pomysł fajny, ale wykonanie to jak dla mnie tylko jedno miasto i jedna misja, uwolnij 10-ciu citizenów, zrób kradzież kieszonkową, pobij i przesłuchaj świadka, następnie załatw bossa, a później powtórz tą misję 15 razy i będziesz miał Assasyn Creed i Altaira, wszechstronnie wyszkolonego assasyna, który tonie jak wpadnie do wody, bo nie nauczył się pływać:)

Shay121  2015-05-17 - 14:31

Klimat średniowiecza no i Altair dla mnie trochę z krótka

sickrabbit  2015-05-22 - 16:15

Pierwszy Assassin najlepszy jeszcze z dubbingiem dawno grałem ale dobrze wspominam, a wszystkie części po II są lepsze... niż środki nasenne czyli nudne, wtórne i beznadziejne

8.5

fazomistrz  2015-06-04 - 22:02

Dobra gra ale po pewnym czasie robi się nudna no i troszkę krótka, ale ogólnie ok polecam

Viranekk123  2015-06-17 - 20:35

Cóż, gra jest dobra aczkolwiek jest w niej zawarty niewykorzystany potencjał. Grafika jest dobra (jak na 2007/2008 rok), lokacje świetnie zaprojektowane, a sam koncept gry jest znośny. Początkowo podobała mi się fabuła aż do morderstwa kilku "zbirów templariuszy". Gdyby nie "zwalona" fabuła, gra byłaby gratką dla fanów gier tego typu.

kaman1010  2015-06-28 - 19:22

Super gra . Najlepsza na świecie po prostu czad. Niesamowicie wciągająca

kaman1010  2015-06-28 - 19:24

B

emero  2015-08-04 - 20:37

Średniak, na początku byłem zachwycony grą ale z czasem już mnie nudziła.... Ostatnie misje przechodziłem na siłę by jak najszybciej skończyć grę.... Zabieram się za dwójkę i mam nadzieję że będzie lepsza

XBlasterPro  2015-11-13 - 17:16

Kupiłem w Biedronie na niedawnej wyprzedaży gier po 19,99 zł. Tytuł nabyłem ze względu na to iż nigdy wcześniej nie grałem w żadnego Asasyna i chciałem po prostu poznać tę serię. Teraz wiem, że już nigdy nie zagram w żadną grę z serii Assassin's Creed. Na początku gra nawet mnie wciągnęła. Jednak po zrobieniu paru zadań i po pierwszej przejażdżce konno do kolejnego miasta kompletnie odechciało mi się w to grać. Gra w pewnym momencie staje się nudna i monotonna. Kompletnie odpycha od dalszej rozrywki. Na razie grę odstawiłem na bok i nie wiem czy kiedykolwiek jeszcze do niej wrócę. Po tej pierwszej części kompletnie zraziłem się do serii AC. Teraz pykam sobie w FC3: Blood Dragon (Którą jakiś czas temu oceniłem źle, jednak zrobiłem drugie podejście) i bawię się świetnie. Grając w Asasyna w pewnym momencie gry poczułem się jakby czas dla mnie się zatrzymał, stanął w miejscu lub kompletnie się ciągnął...Kompletna nuda i monotonia. A mogłem trzymać te 20 zł na nadchodzący numer CD-Action wraz ze Splinter Cellem: Blacklist, ponieważ jestem wielkim fanem Sama Fishera i serii Splinter Cell a w Blacklist jeszcze nie grałem. No cóż...mówi się trudno.

Zalewany  2015-11-18 - 15:33

@XBlasterPro Jedynka taka jest. Za to ACII jest dużo lepsze.