Myst: Antologia [PC]

Myst: Antologia to pakiet trzech pierwszych części tej znakomitej, przygodowej serii gier, czyli: Myst: Masterpiece (ulepszona wersja cz. pierwszej cyklu), Riven: The Sequel to Myst oraz Myst III: Exile.

wersja językowa:
pełna polska wersja

Myst: Antologia data premiery gry na PC:

19 maja 2006 ( światowa data premiery )

19 maja 2006 ( data wydania w Polsce )

Przygodowe

Myst: Antologia to pakiet trzech pierwszych części tej znakomitej, przygodowej serii gier, czyli: Myst: Masterpiece (ulepszona wersja cz. pierwszej cyklu), Riven: The Sequel to Myst oraz Myst III: Exile.

Myst to klasyczna gra przygodowa, w której doskonałe skomponowanie fabuły, klimatu i szczegółów spowodowało iż stała się wielkim bestsellerem, sprzedając się w największej liczbie egzemplarzy na całym świecie. Cała historia rozpoczyna się od magicznej księgi napisanej przez Atrusa, dzięki której można przenosić się do opisanych w niej miejsc. Podróżujemy przez wiele światów zamieszkałych przez rywalizujących ze sobą synów Atrusa. Więcej informacji na temat tego tytułu znajdziecie tutaj.

Riven: The Sequel to Myst to bezpośrednia kontynuacja znanej gry przygodowej. Atrus, centralna postać pierwszej odsłony programu prosi Cię, abyś odnalazł jego żonę Catherinę, która została uwięziona w obcym świecie, tytułowym Riven. Tuż po przybyciu do fantastycznego archipelagu pięciu wysp okazuje się, że zanim podejmiesz jakiekolwiek próby odnalezienia kobiety, będziesz musiał wpierw poważnie zatroszczyć się o siebie. Więcej informacji na temat tego tytułu znajdziecie tutaj.

Myst III: Exile to kolejna odsłona jednej z najpopularniejszych serii gier przygodowych wszechczasów, charakteryzujących się wspaniałą grafiką oraz dużą ilością skomplikowanych zagadek logicznych. Tym razem dzięki nowoczesnemu trójwymiarowemu enginowi posiadamy pełną swobodę obracania się i patrzenia w dowolnym kierunku. Więcej informacji na temat tego tytułu znajdziecie tutaj.

Tryb gry: single player   Nośnik: 1 DVD  
Ocena gry 8.9 / 10 na podstawie 473 ocen czytelników.   Cena gry w dniu premiery: 24,90 PLN

wymagania sprzętowe

Rekomendowane: Pentium II 400MHz, 128MB RAM, 32MB akcelerator 3D

komentarze czytelników


zelka  2006-05-09 - 20:32

Wreszcie, wreszcie, będzie można zagrać w Mysta i Rivena i to do tego po polsku. Brawo Cenega.

mirencjum  2006-05-09 - 20:36

Niestety nigdy nie udało mi się skończyć żadnej części . Kto samodzielnie przeszedł te gry jest geniuszem .

MultiManiak  2006-09-04 - 20:19

mirencjum te wszystkie cżesci tej gry są bardzo króutki i łatwe wprawdzie mówiąc taka sobie jest gra

djsoundtronic  2006-12-25 - 23:17

Właśnie w to gram. Kupiłem w dniu premiery, ale czasu nie było na granie (nauka + gry od dystrybutora do recenzji zabierają większość czasu). Właśnie zabrałem się za MYST. Jestem w połowie gry i dopiero raz musiałem skorzystać z poradnika. Nie jest taka trudna :) No i bardzo fajna. Mimo koszmarnej grafiki ma klimacik

fan realu madryt i raula  2007-05-11 - 16:32

nie podoba mi się. słaba grafika, truden zagadki. o wiele gorsza gra od syberii (grałem przez sekundę w jedynkę i potem od razu w trójkę)

Fokcuf  2011-07-19 - 21:36

Nie ma jak to za minus w grze przygodowej uznać trudne zagadki i słabą grafikę (nie patrząc na rok wydania).