Kurczak Mały [PC]

Disney’s Chicken Little. Disney’s Chicken Little to gra platformowo-zręcznościowa, przygotowana głównie z myślą o młodych użytkownikach komputerów. Produkcja oparta jest w całości na bardzo zabawnym, animowanym filmie o tym samym tytule, za którego realizację odpowiada wytwórnia Walt Disney Pictures.

wersja językowa:
pełna polska wersja

Kurczak Mały data premiery gry na PC:

17 października 2005 ( światowa data premiery )

10 listopada 2005 ( data wydania w Polsce )

17 października 2005 ( premiera w USA )

gry podobne do Disney’s Chicken Little:

Ice Age 2: The Meltdown
Cars: Radiator Springs Adventure
Madagascar

zręcznościowe, filmy animowane, platformówki 3D

Disney’s Chicken Little to gra platformowo-zręcznościowa, przygotowana głównie z myślą o młodych użytkownikach komputerów. Produkcja oparta jest w całości na bardzo zabawnym, animowanym filmie o tym samym tytule, za którego realizację odpowiada wytwórnia Walt Disney Pictures.

Historia przedstawiona w grze bezpośrednio bazuje na swoim kinowym odpowiedniku, aczkolwiek gracze znajdą tutaj również wątki poboczne, jakich na próżno szukać we wspomnianym obrazie. Disney’s Chicken Little opowiada o perypetiach tytułowego, małego kurczaka, żyjącego w mieście Oakey Oaks. Pewnego dnia nasz bohater z przeraźliwym krzykiem stwierdza, że „niebo się wali!”, kiedy w rzeczywistości uderzył go w głowę spadający z drzewa żołądź. Po wyśmianiu przez innych, Chicken Little stara się odzyskać swoje dobre imię i w największym meczu baseballowego sezonu zdobywa najważniejsze punkty, zapewniając swojej drużynie zwycięstwo i jednocześnie stając się bohaterem całego miasta. Zanim jednak udaje mu się nacieszyć sukcesem, niebo… faktycznie się zawala. Do Oakey Oaks przybywają obcy, którzy zaczynają siać olbrzymie spustoszenie. Tylko od naszego kurczaka i jego kompanii zależy, czy uda się powstrzymać najeźdźców z kosmosu.

W opisywanym tytule udostępniono do pokonania siedemnaście rozbudowanych poziomów (trafiamy do lokacji znanych z filmu, m.in. na rynek miasta, do wnętrza statku obcych, czy na pole kukurydzy). Podczas zmagań, gracze kierują poczynaniami jednej z czterech postaci, a do wyboru są: Chicken Little, Fish-Out-of-Water, Runt of the Litter i Abby Mallard. Rozgrywka wymaga od osób siedzących przed monitorami komputera wykazania się refleksem (wskakiwanie na kolejne platformy, unikanie rozmaitych przeszkód, walka z przeciwnikami, etc.), a także sprytem (korzystanie z yo-yo, strzelanie z armaty, czy przebieranie się w kostiumy obcych) i inteligencją (np. można po drodze zebrać jet-pack, umożliwiający dostanie się do z pozoru nieosiągalnych miejsc na planszy). W czasie zabawy warto również zbierać porozrzucane na poszczególnych mapach żołędzie.

Efekty graficzne wzorowano na wspomnianym już powyżej obrazie kinowym. Rywalizacja toczy się w pełni trójwymiarowym środowisku. Kolejne wydarzenia prezentowane są z perspektywy trzeciej osoby (widok TPP, czyli zza pleców prowadzonej postaci), aczkolwiek można dowolnie obracać kamerę. Wszystkie efekty wizualne, modele obiektów czy samych bohaterów wykonano z dużą dbałością o szczegóły. W angielskiej wersji gry umieszczono głosy aktorów, którzy brali udział w nagrywaniu partii wokalnych dla potrzeb filmu. Warto również wspomnieć o umieszczeniu w Disney’s Chicken Little najciekawszych, animowanych wstawek znanych ze srebrnego ekranu. Do tego wszystkiego dochodzi sześć mini-gier przeznaczonych dla dwóch osób.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: podzielony ekran   Liczba graczy: 1-2   Nośnik: 2 CD  
Ocena gry 7.7 / 10 na podstawie 259 ocen czytelników.   Cena gry w dniu premiery: 79,90 PLN

wymagania sprzętowe

Rekomendowane: Pentium 4 2 GHz, 512 MB RAM, karta graficzna 64MB (Geforce 3 lub lepsza), 600 MB HDD, Windows XP

Kurczak Mały - recenzja gry

Kurczak Mały - recenzja gry (PC)

"Zdecydowana większość etapów przywołuje skojarzenia z klasycznymi trójwymiarowymi platformówkami, pokroju serii Croc czy polskiego Kangurka Kao. Sterowany przez gracza osobnik (oprócz tytułowego Kurczaka mogą to być inne postaci, między innymi Luśka Kuperczak) zajmuje się eksploracją przygotowanej przez producentów planszy, wykonuje dużą liczbę skoków czy też zbiera potrzebne w danym momencie zabawy przedmioty. Dzięki żołędziom można przywracać punkty zdrowia, w wielu miejscach trzeba się też rozglądać się za innymi rzeczami, jak chociażby potrzebnymi do skorzystania z automatu monetami. Bardziej skomplikowane czynności obejmują między innymi zjeżdżanie i przeskakiwanie po wąskich rurach, unikanie pary wodnej czy ognia, wspinanie się po rynnach czy przedostawanie na dalej położone platformy. W tym przypadku tytułowy bohater musi skorzystać z posiadanego jo-jo. Przedmiot ten może być również wykorzystywany do wielu innych celów, jak chociażby niszczenia zaznaczonych przez grę obiektów, czy też likwidowania napotykanych przeciwników. W zależności od sytuacji mogą to być zastawione przez wrogów Kurczaka pułapki czy też podległe wspomnianym Obcym roboty."  więcej

komentarze czytelników


Infoseba  2005-11-13 - 21:17

gra bendzie fajna (troche dziecinna) ale bendzie przynajmniej co robić w deszczowe wekeendy

Radmes  2005-12-14 - 22:35

wyglada bardzo ladnie. Disney robi najlepsze gry dla dzieci, to dobrze ze tak szanowana firma w branzy jak Disney nie ograniczyla sie do dotychczasowej dzialnosci i robi tez gry komputerowe

MOV  2005-12-28 - 23:49

Widzialem ze jest na liscie empiku.... Gralem w swieta o siostrzenca. Spoko jak dla mlodszych.

Barbarella  2006-03-07 - 22:28

sympatyczna gierka dla młodszych graczy...

big.don  2007-03-21 - 14:06

wymagania tak naprawde są o polowe mniejsze GRY-ONLINE MA U MNIE KOLEJNY MINUS

Nr1:VitoCorleone  2007-12-01 - 19:33

Bardzo fajna gra-dla dzieci.

K-GAME  2008-12-22 - 19:45

kiedyś kiedy byłem na wakacjach w Niemczech kupiłem se te gre i mimo ze jest niemiecka przeszłem ja w kilka godzin nawet fajna fajn jest etap jak ta ryba leci na tym kawałku nieba w kosmosie xD

ZioRPg  2013-06-27 - 16:36

9/10 fajna polecam