Spirit of Adventure [PC]

Spirit of Adventure to gra cRPG firmy Starbyte, która pozwoli Ci pokierować drużyną sześciu śmiałków, gotowych stawić czoła potężnemu czarnoksiężnikowi. Ów jegomość rzucił urok sprawiając, że część mieszkańców miasta Moon-City i okolic wpadła w obłęd i manię zabijania.

wersja językowa:
angielska

Spirit of Adventure data premiery gry na PC:

12 lutego 1991 ( światowa data premiery )

obecnie brak planów wydania ( w Polsce )

gry podobne do Spirit of Adventure:

Eye of the Beholder
Lands of Lore: The Throne of Chaos
Wizards & Warriors

RPG, klasyczne RPG

Spirit of Adventure to gra cRPG firmy Starbyte, która pozwoli Ci pokierować drużyną sześciu śmiałków, gotowych stawić czoła potężnemu czarnoksiężnikowi. Ów jegomość rzucił urok sprawiając, że część mieszkańców miasta Moon-City i okolic wpadła w obłęd i manię zabijania. Jak nietrudno się domyślić, znalezienie i unicestwienie złego maga jest głównym zadaniem gry. Zanim jednak do tego dojdzie, grupę bohaterów czeka cała masa przygód.

Jak w większości klasycznych cRPG, przed rozpoczęciem zmagań należy stworzyć drużynę. Jej członków kompletujemy przypisując naszym śmiałkom jedną z ośmiu profesji. Wśród nich znajdziemy umiejętności typowe dla zabijaków (np. Warrior i Samurai), jak i magów (np. Goddess i Priest). Gracz nie ma żadnego wpływu na otrzymane współczynniki, może tylko próbować je podrasować jednym z czterech stopni zaawansowania. W tym miejscu trzeba zaznaczyć, że proces kreacji bohatera nie należy do skomplikowanych i pod względem możliwości wyboru daleko mu do innych cRPG.

Akcję obserwujemy z perspektywy pierwszej osoby, poruszając się za pomocą umieszczonych obok głównego ekranu strzałek. Interakcja z otoczeniem następuje automatycznie po „wejściu” do danej lokacji – jeśli możemy coś w niej zrobić, lista ewentualnych opcji pojawi się po prawej stronie ekranu. Walka jest równie prosta w obsłudze: przed rozpoczęciem pojedynku gracz wybiera rodzaj ataku dla każdego z bohaterów, później – w trakcie kolejnych tur – nasi podopieczni wykonują zadane im polecenia. Jeśli napotkany stwór wydaje się zbyt trudnym przeciwnikiem, można z powodzeniem uciec.

Spirit of Adventure to pozycja dla mniej wymagających miłośników cRPG, lub osób, które z gatunkiem miały do tej pory mało do czynienia i chciałyby spróbować czegoś lżejszego niż większość dostępnych gier tego typu. Proste zasady, duża ilość przedmiotów oraz przyjemna oprawa audiowizualna z pewnością liczą się na plus.

Tryb gry: single player  

Battle Knight

Battle Knight

Zagraj za Darmo!

Metin2

Metin2

Zagraj za Darmo!

The Elder Scrolls Online: Gold Edition - PC - 148,90 zł

kup w sklepie

PC 148,90 zł

Mount & Blade - PC - 18,90 zł

kup w sklepie

PC 18,90 zł

Mount & Blade: With Fire and Sword - PC - 18,90 zł

kup w sklepie

PC 18,90 zł

Komentarze Czytelników

Dodaj swój komentarz