Dungeon Gladiator [PC]

Dungeon Gladiator to trójwymiarowa gra akcji zorientowana głównie na rozgrywkę multiplayer. Jej esencją są widowiskowe i krwawe pojedynki tytułowych gladiatorów.

wersja językowa:
angielska

Dungeon Gladiator data premiery gry na PC:

prace wstrzymane ( światowa data premiery )

obecnie brak planów wydania ( w Polsce )

gry podobne do Dungeon Gladiator:

Enclave
Gladiator: Sword of Vengeance
Gladiators of Rome

Akcji, fantasy, gladiatorzy

Dungeon Gladiator to gra akcji zorientowana głównie na rozgrywkę multiplayer. Gracze standardowo do wyboru mają dwa różne widoki: FPP oraz TPP. To na jaki się zdecydują jest uzależnione wyłącznie od ich osobistych preferencji. Esencją gry są pojedynki wręcz i przy użyciu broni białej. Dungeon Gladiator łączy w sobie rozbudowany system kreacji i rozwoju postaci wraz z intuicyjnym sterowaniem. Pojedynki mają miejsce na specjalnie przygotowanych do tego arenach. Przeważnie bierze w nich udział dwóch gladiatorów.(rzadko do walki staje ich więcej). Każdy z gladiatorów przed walką może zakupić ekwipunek oraz zbroję (wachlarz przedmiotów jest poszerzany w miarę kolejnych sukcesów). Oprócz tego gracz musi zająć się rozwinięciem wybranych ich cech. Dzięki temu lepiej radzą sobie w walce. Opcjonalnie można również zakupić magiczne przedmioty czy fiolki, które podwyższą wybrane umiejętności gladiatora (tymczasowo lub na stałe). Gracze mogą się łączyć w klany (mają one wydzielone dla siebie serwery) i wspólnymi siłami próbować walczyć o tytuły najlepszych gladiatorów czy teamów. Akcję gry osadzono na wyspie Verlom, która w przeszłości była areną wielu starć pomiędzy zarządzającymi nią królami zwanymi Tyrants. Teraz organizowane są na niej turnieje, w których biorą udział tutejsi niewolnicy. To oni są tytułowymi gladiatorami.

Świat gry zamieszkuje wiele różnych ras (w sumie jest ich dziewięć). Gracz może wybrać przedstawiciela jednej z nich. Ludzie są najbardziej wszechstronni. Równie dobrze można ich wyszkolić na muskularnych wojowników, jak i sprytnych skrytobojców, których głównym atutem jest prędkość zadawanych ciosów (przeważnie z zaskoczenia). Krehl znani również jako Wybrani z wyglądu przypominają stwory jaszczuropodobne. Ich głównym atutem jest ogromna siła zadawanych ciosów, bardzo często wspomagana potężnym ogonem, z którego nie omieszkają nie skorzystać. Szybkie latające Darklingi oprócz swej zwinności wyróżniają się nieprzeciętną inteligencją.

Dungeon Gladiator stworzony został na zupełnie nowym enginie Multiplex. Zgodnie z tym co sugeruje jego nazwa, w założeniach miał on być możliwie jak najbardziej wszechstronnym i zarazem prostym w obsłudze. Cała gra stworzona została na zasadzie modułów. Dzięki temu możliwe jest na przykład dodawanie nowych elementów do zabawy bądź też sukcesywne ulepszanie tych istniejących. Dzięki odpowiednim narzędziom można samemu pokusić się o kilka modyfikacji. Infrastruktura engine'u upraszcza również rozdzielenie zabawy na single i multiplayer. Ułatwia to także patchowanie gry. Multiplex Engine wyróżnia się zaawansowaną fizyką świata gry, realistycznie przygotowanymi animacjami otoczenia oraz występujących bohaterów (szkieletowe konstrukcje), a także widowiskowością walk wręcz. W pełni obsługuje on Direct-X 8, T&L oraz zaawansowane sprzętowe funkcje obecne wyłącznie w kartach klasy GeForce 4 lub lepszych. Muzyka Dungeon Gladiatora dynamicznie dopasowuje się do akcji na ekranie. Gra obsługuje popularne standardy dźwięku 3D (m.in. A3D i EAX w najnowszych wersjach).

  • Rozbudowany moduł do prowadzenia walk (setki możliwych ataków).
  • Gra wykorzystuje system Dungeon RISC.
  • Rozwój bohatera bazujący na modułach znanych z wielu popularnych gier RPG.
  • Możliwość modyfikacji tekstur, którymi obłożone są występujące w grze postaci.
  • Wiele trybów multiplayer, m.in. Duel, Deathmatch, Team Combat, Chariot, Fortress, Skulls, King of the Hill czy God save the King.
  • Aktualizowany na bieżąco ranking graczy multiplayer.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet / sieć lokalna  
Oczekiwania czytelników: / 10 na podstawie 15 głosów czytelników.  

World of Tanks

World of Tanks

Zagraj za Darmo!

Royal Quest

Royal Quest

Zagraj za Darmo!

One Piece Pirate Warriors 3 Gold Edition - PC - 158,90 zł

kup w sklepie

PC 158,90 zł

Battlefield 1 PL + Steelbook - PC - 153,90 zł

kup w sklepie

PC 153,90 zł

Mafia III - PC - 157,50 zł

kup w sklepie

PC 157,50 zł

Komentarze Czytelników

Dodaj swój komentarz